Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van, ha nem jön az anyai...

Mi van, ha nem jön az anyai érzés és amiről mások olyan nagy csodálattal beszélnek, én azt rühellem?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz terhességem volt, az a terhes terhesség. Nekem 9 hónapig volt hányás és kórházba is kerültem, infúzióra kötöttek, mert már a víz sem maradt meg bennem. A szülés is egy kalap kaki volt, 28 óra alatt lett meg a gyerek, volt ott is minden, burokrepesztés, gátmetszés, stb. de így se akart jönni a baba.

A sok szenvedés miatt jobban kellene szeretnem a gyerekem, de a helyzet az, hogy egyáltalán nem szeretem őt és a vele kapcsolatos dolgokat. Nem szeretem őt szoptatni, altatni, stb.

Undorodom magamtól, és olyan kettős érzések vannak bennem: úgy elmennék valahova egy kicsit, de közbe nem akarok kimenni, mert olyan leharcolt anyuka lettem, akikre azt mondtam, hogy "Na én olyan soha nem leszek." Bármit csinálok, a hasam nem húzódik vissza és nagyon csúnya, a pofám meg megnyúlt. Nincs az a smink vagy tompa világítás, amivel legalább hasonlíthatnék a régi önmagamra. Találkoztam régi osztálytársammal, és megkérdezték minden rendben van-e, mert olyan rosszul nézek ki. Mondtam: Szültem egy gyereket és fáradt vagyok. Erre végignézett rajtam, és mondta, hogy: Oké.


2020. aug. 6. 06:35
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Depressziós vagy, fordulj orvoshoz.
2020. aug. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
A szülés nem egy szép élmény, én azt kívántam közben, hogy inkább lőjenek le, mint hogy itt szenvedjek. De utána hamar helyrejöttem. Szerintem is fordulj szakemberhez, legalább beszéld ki magadból ezt a sok sz.art.
2020. aug. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Traumatizált a terhességed is, a szülésed is, nekem az lenne a fura, ha nonstop vigyorognál.

Szerintem ne írd le még így magadat, majd alakul ez.

2020. aug. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Gatmetszes, varras, burokrepesztes a legtobb szulesnel van, oxy is sajnos.


Az elejen nehez.

Javaslom, hogy menj távol a gyerekedtol(mikozben valaki vigyaz ra), annyira, hogy ne halld, mi van vele, es ne tudj egybol visszaszaladni.


Tehat pl setalt ket utcat el es ne vigyel telefont.


Varj, amig rad nem tor a panik, hogy mi lehet a kicsivel, biztosan erted sir es elerni sem tudnak, pedig csak te tudnad megnyugtatni.


Kegyetlen, en harom honapos koraban elmentem egy szulinapra egy ora tavolsagra kocsival. 10 orat voltam kulon, az első egy oraban orultem, ittam(vegre) alkoholt, utana iszonyat mardoso buntudat vagy nem tudom mi lett urra rajtam, tanyan nem volt terero, se busz meg semmi, istenem kb meg akartam halni, elkezdtem inni, remekul bogve rugtam be. Elotte mrg teljesen depis voltam, hogy en ezt nem birom, korulottem az elet, rengeteg lehetoseg, cuki jo alvo gyerekem van, de annyira nehez volt.


Visszanezve baszki annyira konnyu volt az az allapot, csak etetni meg altatni, nem tudom mit rinyaltam.

2020. aug. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Ide szakember kell, szerintem.

Az eleje bár fárasztó és vannak nehezebb természetű babák, de azért a java később jön.

Mikor már közlekedik, a nyomában kell lenni, jön a dackorszak stb.

Szóval próbálj meg segítséget kérni, a depi beszél belőled.

Van otthon segítséged?

2020. aug. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is szukseges lenne atbeszelned, amit irtal azon sokan atmegyunk, de nem vetitjuk a gyerekre (nem rosszindulatbol mondom), attol h az indulas nem a legjobb, siman helyrehozhato az enkeped es a babaval valo kapcsolatod is. Kerj segitseget!
2020. aug. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Mennyi idős a baba?

Szerintem is természetes, hogy így erzel, és talán jót tenne egy szakember.

Képzeld, múltkor olvastam itt egy kérdést, egy anyuka érzett úgy mint te, a 3 hónapos gyerekével. Nem szerette gondozni, boldogan lepett volna le tőle, mert minden baja volt. Januárban írta ki, én most júliusban kérdeztem, hogy mi a helyzet velük, amire az volt a válasz, hogy alig hiszi, hogy azt ő írta, már imád anyuka lenni.

Ennyi szenvedés bárkit kiforgat a bőréből, de fog ez meg valtozni. Kérj segítséget, pihenj, kapcsolódj ki, amikor tudsz, és beszélj sokat az érzéseidről legalább a társadnak, de leginkább egy szakembernek. Kitartás!

2020. aug. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem írtad mennyi ideje szültél?
2020. aug. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól leszel szebb, ha elmész kicsit pedig, ne tartson vissza egyetlen "beszólás". Majd fogsz jobban is kinézni. :)

Ez a cukorszirupos babaimádat pedig nem mindenkinél jön rögtön, sokan vagyunk úgy, hogy először csak a kötelességtudatot érezzük. Szerintem az ilyen sokkos terhesség és szülés ehhez hozzájárul. Lesz ez még máshogy is, ha megteheted, mászkálj csak el, a babát pedig meg fogod szeretni, ne aggódj.

2020. aug. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!