Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek nevelési problémák? Ki...

Gyerek nevelési problémák? Kinél hogy megy a gyerek nevelés?

Figyelt kérdés

Férjemnek elég egyedi elképzelése van a nevelésről.

Olyanokra tanítja a gyereket ami szerintem hosszú távon nem lesz jó. Hacsak nem politikust akarunk nevelni.


Így és ehhez hasonlóan "neveli" a gyereket. Számtalan példából kettőt hoztam.


A gyerek olyat csinált ami veszélyes a testi épségére ezért rászóltam, hogy " ezt meg ne lássam mégeszer, mert veszélyes". A férjem a gyereknek a következőt mondta "fiam hallottad anyádat. Legközelebb úgy csináld, hogy ő ne lássa"


A férjem kint volt a a gyerekkel a szabadban (déltájban, hőségriadó idején, napvédő krém nélkül). Hívtam, hogy jöjjenek be, mert veszélyes lehet (leéghet, hőgutát kaphat a gyerek).

A férjem a gyereknek ezt mondta. "sajnálom fiam be kell mennünk mert anyád azt mondta"


A férjemtől sem áll távol a hasonló viselkedés.


Tél kezdetén megkértem, hogy hozza be a nappaliba az elektromos fűtőtestet, mert fázom. Én elmentem fürdeni, mikor végeztem, bementem a nappaliba és látom, hogy bevitte a fűtőtestet, de azt be nem kapcsolta, amikor ezt szóvá tettem a következő választ kaptam. "azt nem kérted, hogy kapcsoljam is be"



Ezek első hallásra még viccesek is, de kicsit belegondolva később nagyon nem lesz az. A kamaszkor (bár még messze van) egyébként is egy idegrendszert megterhelő időszak, de ha így neveli még rosszabb lesz. Úgy gondolom, hogy ennek hatására a gyerek mindent meg/kimagyaráz majd, mi pedig téphetjük majd a hajunkat.

A férjem nem érti a problémát és szerinte ez nem is az, hanem poén és egyébként is én be vagyok savanyodva.


Van így másnál is? Ki hogyan regálna le hasonló helyzetet?


2020. aug. 12. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem lehet, hogy kicsit túlfélted a gyereket?
2020. aug. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem kimagyarázni fogja a gyereked, hanem majd téged okol, ha valamit nem tehet meg.Tulajdonképpen te vagy minden jónak az elrontója.Vagyis a férjed éppen most neveli bele.

A hajam égnek állt ahogy olvastam a férjed leírást, ez csak rosszabb lesz.

2020. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

Nem igazán ismerjük a helyzetet. A kérdező felhozott két hülye példát, hogy bizonyítsa az igazát.


A napsütés és a napvédő krém esete egyenesen nevetséges.


A másiknál meg nem tudjuk, mi volt, amit nem engedett. (Talán fára mászás, vagy csúzlizás lehetett az a veszélyes elfoglaltság?)


Persze lehet, hogy az apa valóban hajmeresztő dolgokat enged meg a gyereknek.


De ha tényleg ilyen felelőtlen, akkor az talán feltűnt volna a kérdezőnek, mielőtt gyereket vállaltak.

2020. aug. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Jófej a férjed, az elsőnél én is rájöttem, hogy a szüleim szófordulatát(meg ne lássam) használom, gyerek meg eldugta a kezét ahelyett, hogy simán abbahagyta volna.


Poén volt, de tanulságos, figyelni kell mit mondunk, mit sugallunk, mert félreérthető.

Ne használd a meg ne lássamot szerintem, mert nem azt jelenti, amire gondolsz.


A másik viszont durva ellened hangolás, ott kellene, hogy legyen közös nevező.. Amúgy naptejjel sapkával, vagy vizezett hajjal nem veszélyes rövid ideig kint lenni, ha valami nem tetszik, de a párod szeretné, akkor konpromisszum vagy, vagy megdumáljátok, hogy most ebben valaki enged, legközelebb meg a másik.. Helyesen az lett volna, hogy behívod a férjedet, megkérdezed mit gondol a hőgutás dologról, megállapodtok valamiben és azt kommunikáljátok a gyerek felé együtt, mint közös véleményt. Szerintem az sem volt rendben, hogy behívtad őket, mintha a férjed nem lenne kompetens a témában, és erre psszívagresszívan reagált, hogy csináld mert anyád azt mondta..


A vidd be a hősugárzónák nekem sem egyértelmű a dolog..

2020. aug. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3as.

Ha nem ismered a helyzetet és szerinted a példák és hülyék, akkor miért is alkotsz véleményt?


Nade hugy a témánál maradjak......


A gyerek egy 220as kábelt rágcsált ami be volt dugva.


Napvédő krémre reagálva. A fiúnknak hajlama lehet, hogy napallergiás legyen (a férjem is az. És mint gondolkodó szülő szeretném a kockázatot csökkenteni azzal, hogy óvom a gyermekem bőrét az erős napsugárzástól.


Nem. Mielőtt gyereket vállalunk volna nem tudtuk mláttuk, higy3mily3n szülő a másik, mivel még nem voltunk azok.


4es

Lehetséges, hogy nem megfelelő mondatot használtam, de ijedtemben ez jött.


Ha naptejjel bekente volna már nem lett volna egy szavam sem.

Jó meglátás, hogy nem tartom kompenetsnek a témában. Mivel amikor megkérdezem, hogy bekente e, tudja e, hogy milyen veszélyekkel jár az ha ilyenkor kint vannak a napon, ezt a választ kaptam. " én nem nézem ilyen komplexen a dolgokat csak kimentünk"

És igen lehet túlzásba esem és nem bízom a férjemben, mert ő túl lazán veszi én pedig az ellentét vagyok. Én görcsösen próbálom védeni a gyerek épségét és minimalizálni a kockázatokat.

2020. aug. 12. 16:48
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Ezt le kell meccselnetek. Ha a két szülő nem egy csónakban evez a gyerek ki fog játszani titeket egymás ellen.
2020. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az összes családtag sportot űz belőle, hogy szó szerint értik, amit a másik mond. "Ideadnád a sót?" "Igen." "Kérem a sót." "Tessék." (Kérés nélkül nem adja.)

"Kislányom, ne hagyd a szoba közepén a cipődet!" "Az nem a szoba közepe. Mert ha az átlók metszéspontját tekintjük a szoba közepének, akkor..., ha pedig az alaprajznak, mint síkidomnak a súlypontját..., ha pedig térben vizsgáljuk..."

És ezt nem szemtelenségből mondta, hanem mert tényleg megakadt ott, hogy a cipő nem a szoba közepén volt. Az, hogy átesünk rajta, számára lényegtelen szempontnak számított.

Idővel arra is treníroztuk a gyerekeket, hogy rendben, itthon ez így van, de az iskolában, barátoknál, általában a többségnél nem, és jobban teszik, ha alkalmazkodnak. Legalábbis ott, ahol fontos nekik a kapcsolat, vagy ha egy tanárt nem akarnak felbosszantani.

2020. aug. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7 biztos nem úton meg IQ-ban a ti szinteteket, de akkor ezzel most mit is akarsz mondani?
2020. aug. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer-egyszer szerintem beleférnek ilyen "poénok", de ha emellett a gyerek rendes nevelése, fegyelmezése elmarad, az baj.

Apának is ugyanúgy kellene ilyenekre figyelnie, persze ha csak 5 percre megy ki a gyerekkel a tűző napra naptej nélkül az nem gond, de ha már ott homokoznak 1,5 órája délben a napsütésben és neki még az se tűnik fel hogy legalább egy sapit adjon a gyerekre az már gond, főleg ha ez rendszeres.

Lehet hogy úgy gondolja hogy ilyen dolgokra figyelni az anya dolga (nekem többek között ez is lejön a leírásodból), másrészt meg nagyon jófejkedni akar a gyerek előtt, úgy tesz, mintha az ő pártjára állna cinkosként a "gonosz", szigorú anyával szemben. Ezzel a gyerek szeretetét akarja jobban kicsikarni, csak hát ez elég gyerekes így.

Mondom, néha pár ilyen alkalom belefér, de ha ő soha semmit nem mond komolyan a gyereknek, tényleg soha nem tereli helyes irányba, tehát nem mondja h figyelj ezt tényleg nem kéne mert veszélyes, na az gáz.

Beszélj vele hogy ez hosszú távon nem vicces.

2020. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit besavanyodtál, nekem ez jön le.

És egy pici gyerek igenis szó szerint fogja érteni amit mondasz. A férjed lehet viccelt, de a gyerek tényleg szó szerint fogja venni ha még pici. Ha meg nagyobb akkor nyilván magát is bekenhette volna, nem a ferjeddel pöröltél volna.

2020. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!