Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megmaradtak a barátaitok a...

Megmaradtak a barátaitok a gyerek után?

Figyelt kérdés
2020. aug. 22. 04:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt baráti társaságom előtte, akikkel az volt a program, hogy elmenjünk az éjszakába leinni magunkat. Van egymástól független 2-3 legjobb barátom, akikkel a gyerek születése előtt egyesével találkoztam, elmentünk beszélgetni, kávézni, sétálni. Ezek a kapcsolatok gyerekkel ugyanúgy megmaradtak, nem beszélek sokat a gyerekről, de mivel érdekli őket, hogy mi van velem, meghallgatják, ha szólok néhány mondatot, vicces sztorit róla. Egyébként ugyanúgy bármiről tudunk beszélgetni, mint előtte, nem a gyerek van a központban. Nem éreztem soha, hogy hanyagolnának, és nekem sem fordult meg sose a fejemben, hogy nincs rájuk szükségem. Nekik nincsenek gyerekeik amúgy, és én se tartok többre egy olyan ismerőst, akinek van gyereke, csak mert vele ki tudom beszélni a szaros pelus témakört :D ők nem barátok, max ismerősök, a barátaimnak meg amúgy bármit elmondhatok, tényleg meghallgatnak ha néha a gyerekről van is szó. De mondom, ez 2-3 ember, igazi barátok, velük kapcsolatban tudom, hogy nincs kölcsönös féltékenykedés, és mindenkinek az a szándéka, hogy sose szakadjon meg a kapcsolat.
2020. aug. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos épül le. Nekünk a baráti társaság egy része kifejezetten nem szereti a gyerekeket. Úgy pedig elég nehéz. Teljesen más már az élezvitelünk, sokszor nehéz közös témát találni (mi ritkán beszélünk a gyerekről).
2020. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
16%
Mindig ugy voltam vele,hogyha nem tudja elfogadni hogy nekem mostmar a család az első és utána minden más akkor morzsolodjon is le. És igy is lett. A legjobb barátnőm nem birja elviselni hogy nem ö az első. Közölte ha nem irok én ő bizony nem fog senkinek. Állandoan a hülye célozgatások mennek facebookon is. Nekem erre nincs szükségem. Nekem nem ő az első
2020. aug. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem gyerektől függetlenül is időnként változik az ember baráti köre, más irányba tartunk, hiába, hogy egykor megvolt a közös pont és egy darabig egyfele néztünk, egy idő után ez változhat.

Én elég fiatalon szültem először, a barátaim élete akkor még főleg a szórakozásból állt, én meg nyilván jóval ritkábban tudtam velük találkozni, mégis akik a legjobb barátnőm voltak, azokkal még évekig barátok maradtunk. Az akkori két legjobb barátnőmmel például nem azért szakadt meg a kapcsolat, mert nekem gyerekem lett, nekik meg nem. Az egyikük nagyon messzire költözött (skandinávia), plusz lett egy irgalmatlan tapló férje, és a társaságból nagyon sokan miatta nem akarnak velük találkozni, amikor hazajönnek. A masikuknal egyszerűen tényleg csak teljesen más lett az életünk, meg ő is elköltözött, és bár nem mondta ki soha, de tudom, hogy ő meg az én férjemet nem kedveli (második házasság, a nagyobbik gyerekemnek nem ő az apja).

Egyetlen egyvalaki volt, akivel tényleg a gyerekek miatt nem tartom már a kapcsolatot, ő egyszerűen vérig sértődött, amikor szülés után két nappal még bent a kórházban nem tudtam vele fél óránál többet trécselni, mert voltak más latogatoim is, például a nagyobbik gyerekem, és őt is látni akartam, meg úgy egyáltalán...

De amúgy a mostani tarsasagomban is csak ketten vagyunk csaladosak, a másik háromnak nincs gyereke. Közülük hármat amúgy tinikorombol ismerek, és közel a harminchoz találtunk újra egymásra, és már évek óta ők a második családom, pedig aztán tényleg kevés közös van az eletvitelunkben.

2020. aug. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!