Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Képek posztolása a gyerekről...

Képek posztolása a gyerekről közösségi oldalra?

Figyelt kérdés

Most, hogy van egy 2 hónapos babám elgondolkodtam ezen. Persze az ember legszívesebben mutogatná mindenkinek a gyerekét örömében, de valahogy azt is érzem, hogy nem sok mindenkinek van köze hozzá, illetve van akinek nem mutatnám meg mégis a közösségi oldalon ez nem kiküszöbölhető.

Ti hogy vagytok ezzel a témával?


2020. aug. 23. 14:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem rakok fel képeket . Bárki visszaélhet vele,meg amúgy hidd el,senkit nem érdekel 650 kép naponta józsikáról,hogy mekkorát pukizott ,hogy eszi a gyümölcsöket,ésatöbbi ..

Nálam pl instant törlés az ismerőseim közül,aki ezt csinálja,baromira idegesítő ..

Ezek olyan dolgok,amik nekünk szülőknek jól esnek,fejlődik szépen a csemete,megtanult enni ,bilit használni stb,de egyébként senki a világon nem kíváncsi rá a közösségi oldalakon :D

2020. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy engem rohadtul nem érdekel, hogy keni össze magát a Mancika, hogy guggol a parkban Marcika kisbaseball sapiban, hogy néz a kamerába a Jancsika, ugy feltételezem, hogy mást ugyanennyire nem érdekel, az enyém mit csinál.

Arrol nem beszélve, hogynem szeretném, ha 15 év múlva elővenne a gyerek, hogy amúgy normális vagyok- e, és hogy kepzeltem, hogy a mellbimbóját meg alkalmanként más-más testrészeit mutogatom vadidegeneknek... mert ugye tudjuk, hogy minden "csak az ismerősök láthatják " post egyetlen képernyőfotónyira van a "bárkinek tovabbitható"-tól.

Kb fél évente pár jobb fotót kinyomtatunk és személyesen vagy postán eljuttatjuk a távol élő közeli rokonoknak, mint nagyszülő, nagybácsi. Amugy ritkán, tehát 1-2 havonta a családi csoportban megosztunk egy-egy videót a mérföldkövekről, pl mászás, első lépések, szintén kb 10 emberrel, a a többi 300 ismerős valószínű úgy tesz rá magasról, ahogy én az övéire. Bocs.

2020. aug. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy sokan már átestek a ló túloldalára, olyan képeket töltenek fel, ami megdöbbentő.


2 perces újszülött magzatmázzal, éppen szopó kisgyermek, vagy az édesanyjára rátéve még köldökzsinórral...


Szerintem, ez a szűk családon kívül senkire nem tartozik, mégis naponta belefutni ilyen képekbe.


Nyilván büszkék, izgalmas, de azért gondolkozzunk már.


Vagy ott van a naponta kitett mindennapi élet Jucika fagyit eszik 126x, vagy Marci pancsizik 1034x.


Ha időközönként kimegy kép a mérföldkövekről, ünnepekről, utazáskor ok.

De, erre sem hiszem, hogy mindenkire tartozna. Mivel nem mindenki zárt csoportba, vagy messengeren osztja meg az élményeit.


Sajnos!

2020. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%

11 engem spec érdekel mindenkinek a képei akik az ismerőseim. Nincsenek olyan ismerőseim, akikkel ne örülnék együtt, ha a gyereke feláll, vagy bármi. Na szóval csak olyan ismerőseim vannak, akiknek érdekel az élete. Az is, hol nyaraltak. Ugyanis alapvetően ez a funkciója a facenek. Ezért nem jelölök vissza boldog-boldogtalant. Persze van aki valóban átesik a ló túloldalára. Pl sosem posztolnék pucér fotót a gyerekemrol.

Viszont nem ertem, akit zavar, hogy mások arra használják a közösségi médiát, akire ki lett találva akkor kinek regisztrálnak? Mire használjátok, ha nem érdekel ki mit csinált, hol volt, hogy néz ki az ismerőseitek közül?

2020. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
16%

Mindenki, akinek be van az kapcsolva, hogy csak jováhagyás után kerulhetnek ki vele kapcsolatban képek, bejegyzések, el kellene gondolkoznia magában.

A gyerek nem tudja mit csinál az anyja a közösségi média felületein, pedig személyeségi jogai vannak. Nem kell titkolni a létezését, de nem kell telahányni sem a feluleteket egy magatehetetlen ember minden mozzanatával.

2020. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
59%
Itt mindenki kicsit túloz... Van különbség aközött, hogy havonta kiteszek egy képet a teljesen felöltözött babámról (pl holnap lesz fél éves, büszke vagyok rá, így ki fogok tenni róla egy csinos képet), meg aközött, ha valaki minden nap posztol normális képet, meg aközött is, hogy meztelen medencében ülős képeket rak ki.
2020. aug. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
66%
Én szeretem nézni az ismerősök gyerekeit, a sajátomról is szoktam kirakni 1-2 havonta 1-et.
2020. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
66%
14 amikor regisztráltam a fb-ra egyáltalán nem ilyen volt, csak egyetemisták lehettek rajta, és nem volt ez a kép posztolgatás, persze ez az ősidőkben volt, most viszont a messenger-hez szükséges, hogy legyen fb oldalad, azt pedig szoktam használni, egyébként én nem is megyek fel a fb oldalamra, egyáltalán nem érdekel ki mit posztol, küldje el messengeren, akkor szívesen megnézem, beszélhetünk.
2020. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%
18 de akkor ez így jó, mert téged nem is idegesít, ki mit posztol. En amúgy megértem ezt az oldalt is, ha valakit nem érdekel. Azt nem ertem, akit nem érdekel, de használja, miért és mire.
2020. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
70%
Azt amúgy én se értem, aki ezen sopánkodik, nem kötelező felmenni és nézni, ha csak valakinek a képei zavarnak azt meg egy gomnyomással ki lehet követni.
2020. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!