Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet az oka agyi rendelleness...

Lehet az oka agyi rendellenesség annak, hogy egy gyerek órákig hisztizik, amiért az oviban vagy a bölcsődében hagyták?

Figyelt kérdés

2020. aug. 27. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Kisgyere akinek elkell szakadni a szuleitol. Uj kornyezet, uj ingerek uj emberek.
2020. aug. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem hinném. Én is ilyen voltam, képes voltam egész nap bőgni, ameddig értem nem jöttek, utáltam a csoporttársaimmal játszani, nem bírtam azt a gyerekzsivajt. Azt hitték, hogy teljesen szellemi fogyatékos vagyok, aztán meg kiderült, hogy évekkel előrébb voltam fejben a társaimnál. Ez ma már nem igaz, de a mai napig introvertált vagyok.

Szóval én semmilyen rendellenességnek nem mondanám, ezt amúgy is rengeteg gyerek csinálja.

2020. aug. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%

Mosd meg az arcát. Tanítsd meg Neki, hogy a hideg víz egy kicsit fel fogja frissíteni a vérkeringését - talán egy kicsit segít lecsillapodni is.


Magyarázd meg Neki nyugodt hangnemben, hogy már nem kell félnie. Énekelgess egy kicsit valamilyen nótát/dallamot - és azt is tanítsd meg Neki, hogyan tud Önmagának segíteni hasonlóan szokatlan és félelmet keltő helyzetekben!

2020. aug. 28. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%
Bocsánat, az "egy kicsit" kifejezés többször fordult elő a kelleténél. Anélkül is TELJESEK a mondataim.
2020. aug. 28. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Ilyenkor mindig érdekel, hogy te ki vagy a történetben.

Ha óvónő, akkor gáz, hogy nem tudod megoldani, hogy ne sírjon.

Ha a szülő, akkor gáz, hogy nem beszéled meg a gyerekeddel és az óvónővel.

Ha egy másik szülő, akkor gáz, hogy ítélkezel, mivel gondolom nem vagy ott órákig, tehát nem tudod az igazságot.


Valószínűleg azért sír, mert nem szeret ott lenni. Ha az óvónő jobban odafigyelne és elvonná a figyelmét játékkal vagy kézműves foglalkozással, bármivel, akkor nem sírna "órákig" .

2020. aug. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Kisebbik fiam sírt a bölcsibe sokat oviban már nem.
2020. aug. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy olyankor az olyan hisztinek, ami már sikításba torkollik és órákig tart, annak lehet -e agyi rendellenesség az oka?
2020. aug. 28. 14:41
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Agyi rendellenesség biztos nem, inkább idegrendszeri, de ezt sem nevezném rendellenességnek, inkább csak nehezen viseli az elszakadást, esetleg fél is és egyszerűen így adja ki magából.

Persze van az az eset, amikor a gyerek nem elég önálló és ledob egy sima hisztit, mert nincs ott vele anya, apa, ez is lehet olyan, hogy üvöltözik vagy akár még levegőt sem vesz.

Az előbbi (túlérzékenység, idegenkedés a beilleszkedéstől) nehezebben kezelhető, az ilyen gyerekek sok időt igényelnek amíg megértik senki sem fogja őket bántani, jó móka az ovi/bölcsi stb.. az utóbbi picivel egyszerűbb és általában el is múlik idővel, ha csak hiszti roham, ahogy a gyerek rádöbben milyen jó társaságban lenni.

2020. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem történt még meg a levàlàs a szülökröl.

Altalaban azokkal esik meg akik egy percet nem voltak születesüktöl kezdve anyutol külön. Pl mamànàl nélküle, vagy hasonlo.

Ilyenkor az ovi/bölcsi a sokkhatas modszerével valasztja le anyjàrol a gyermeket (egy bebiszitter pl egesz nap agyonbabusgatnà hogy a gyermek ne serüljön es fokozatosan lenne leszoktatva)


Ez a sokkhatas fejlödesbeli visszamaradast is okozhat. Testileg lelkileg vagy beszédben stb.

2020. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*pl mamànàl apa anya nélkül
2020. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!