Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lemondanál a gyerekedről, ha...

Lemondanál a gyerekedről, ha végig abban a tudatban voltál terhességed alatt hogy minden oké, de születésnél kiderül hogy súlyos rendellenességek vannak nála?

Figyelt kérdés
2018. dec. 28. 15:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem. A gyerekem egészségesen és betegen is.
2018. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2018. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
Nem.
2018. dec. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Most azt mondom, hogy nem, de nagyon nem mindegy, hogy konkrétan miről van szó.

Ha szellemileg ép, vagy legalább lehetséges, hogy felnőttként ellássa magát, akkor nem mondanék le róla, mindegy, hogy milyen testi fogyatékossággal született.

2018. dec. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Igen.
2018. dec. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%
És ha nem tudja ellátni magát? Ha csak fekszik a kis ágyában és nézi a plafont? Akkor otthagyod valahol???
2018. dec. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem,de ha kimutatható lett volna,de az orvosok hibáztak,olyan pert akasztanék a nyakukba hogy beledöglenek.
2018. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

Van egy ilyen közeli ismerősöm. Autóbalesete volt terhesség során de nem tudták hogy a baba sérült- e, ez már régen volt , akkor még nem volt ilyen fejlett a tudomány. Végül úgy született , hogy teljes szellemi és testi fogyatékos. Nem tud csinálni semmit , csak feküdni. Nem mondtak le róla, most 40 éves. És nem, nem ment tönkre a család, azóta született még két egészséges gyerekük, már ők is felnőttek.


Azt mondom , hogy erre nem tud senki választ adni addig, míg meg nem történik vele , és ne történjen senkivel ilyen.

2018. dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Amíg csecsemő, egészen biztosan nem. Egy egészséges csecsemővel is kb ugyanannyi tennivaló van. Később, nem tudom. Ez sok mindentől függ. Azt gondolom, lemondani nem tudnék róla, de nevelni, gondozni nem biztos hogy tudnám. Esélyes, hogy egy bentlakásos otthont keresnék neki, ahol szakemberek ápolják, gondozzák én pedig látogatom, amikor csak tudom.
2018. dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, nem voltam ilyen helyzetben. Egy dolog azonban biztos: egy ilyen gyerek egész életen át fennmaradó kudarcélményt jelent a szülőnek, ami a szülő életét is tönkreteszi. Ezzel áll szemben az a tény, hogy lemondás esetén meg egész életen át tartó lelkiismeret furdalás marad meg.
2018. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!