Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tudják sokan elfogad...

Miért nem tudják sokan elfogadni, hogy a világ változik, ahogy a nevek is?

Figyelt kérdés
Sokan vannak, akik nem fogják fel, hogy most már nem az Erzsébet meg a József a menő név, és folyton belekötnek abba, akik modernebb nevet merészelnek adni a gyereknek, vagy külföldit. Miért van ez?
2020. szept. 14. 16:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Minden korosztály pampogott a "fiatalokon". Ez ilyen. Majd te is fogsz, csak nem fogod észrevenni :P
2020. szept. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanazért amiért szted a József es Erzsébet nem menő.

Legtöbben el se tudjuk képzelni, hogy lehet, hogy a másiknak gyökeresen más nevek tetszenek.

Az egyik azért mert csak a magyar név a jó a másik meg azért mert csak a menő név a jó...

2020. szept. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Én fiatal vagyok, mégis hánynom kell a mai modern nevektől, mint pl. Benett, Kira, Mia, Lorena, stb.
2020. szept. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%
Kifejezetten amerikaias a nagyobbik gyerekünk neve (jó, azért nem egy Medox, de nem is Júlia vagy Anna). Soha, senki nem szólt be rá, kezdve a 80 éves nagymamámtól, át a férjem rokonságán, befejezve az eü. személyzettel. 🤷🏼‍♀️
2020. szept. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
9%
Ha rajtam múlna csak az ősmagyar nevek, magyar írói névalkotások, bibliai nevek, szentek nevei maradnának meg az adható nevek listáján. Szóval nagy szerencséje van az ízlésficamos embereknek.
2020. szept. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Én értem amit írsz, de szerintem borzasztóak ezek az angol/amerikai nevek "magyarosítva", márpedig itthon csak így adhatod. Egy Dzsesszika vagy Dzsenifer ebben a formában nagyon nem szép. A magyar vezetéknevekkel pláne idétlenül hangzanak.
2020. szept. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan az mint a 3as. Fiatal vagyok, de sírni tudnék hogy 5 éves kor alatt majdnem minden gyerek Lara, Zara, Szofi, Szófia, Szofia, Kira, Mia, Mara Lia, valamint Benett, Noel, Nolen, Kolen. Arról nem is beszélve hogy magyaros vezetéknévhez nagyon rosszul is hangzanak.
2020. szept. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Nekem tetszenek az újhullámos nevek és abszolút nem érdekel, hogy ki mit gondol. Az viszont elmondhatatlanul zavar, hogy az emberek milyen szinten mennek egymás után és adják ezeket a neveket tömegesen. Iszonyatosan gáz ez a csordaszellem, hogy egy nevet felkapnak és aztán kb egyből top10-es lesz. A celebektől való névlenyúlás pedig még ennél is szánalmasabb. A gyerekemnek hozzáteszem pont ilyen tucatneve van, ugyanis pár évvel azután, hogy megszületett egy mihaszna celeb ezt adta a gyerekének és a ritka névből amit 10 éve választottam hipp-hopp gagyi tucatnevet csinált a csorda. Kész röhej. Mindig is rendkívül megvetettem azokat akik vakon mennek a kolomp után erre tessék, akaratlanul belőlem is birkát csinált a csorda.
2020. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem itthon semmi keresnivalója ezeknek a modern neveknek. Sok olyan ország van, ahol tényleg kvázi pár tucat hagyományos név van és szevasz. Itthon is ez kéne, ehelyett bugyutábbnál bugyutább nevek kerülnek az adható nevek közé. Szerintem ez egy káros folyamat.
2020. szept. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
33%
Előző fogadjunk Natasa a gyereked nevev🙂
2020. szept. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!