Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tudják sokan elfogad...

Miért nem tudják sokan elfogadni, hogy a világ változik, ahogy a nevek is?

Figyelt kérdés
Sokan vannak, akik nem fogják fel, hogy most már nem az Erzsébet meg a József a menő név, és folyton belekötnek abba, akik modernebb nevet merészelnek adni a gyereknek, vagy külföldit. Miért van ez?
2020. szept. 14. 16:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
38%
8asnak ment
2020. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%
Én attól akadok ki, amikor nagyon különlegeset akarnak adni, aztán adnak egy külföldi tucatnevet, mert a gyerek majd úgyis kiköltözik :)
2020. szept. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem Szofi vagy Benett.
2020. szept. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem Nara. De mostmár kíváncsi vagyok. :)


Nekem se a mai divatnevek, se a kérdésben említett, tőlünk 2-3 generációval korábban népszerű nevek nem tetszenek. Hanem a 80-as, 90-es évek toplistás nevei inkább. Pl. Anita, Eszter, Diána, Péter, Ádám, stb.


De soha nem jutna eszembe beleszólni, hogy más hogy nevezi el a gyerekét, sőt! Még magamban mindig meg is könnyebbülök (ezért őszintén tudok örülni is) egy újabb Mira, Kira, Bence, stb. nevű babának, mert olyankor nincs az az érzésem, hogy "lenyúlták" az egyik kedvenc/listás nevemet.

2020. szept. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem az a baj, ha a név modern, hanem szimplán idióta dolog Zsaklinnak hívni, amíg nem engedélyezik normálisan leírva.

Szoval ezzel van a baj, hogy minden áron erőltetik akkor is ha iszonyú butàn néz ki leírva.

2020. szept. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%

Nekem görög eredeti nevem van ami inkább Amerikában elterjedt Bár ott is ritkabb, nem lett magyarositva hála istennek de nekem soha nem volt Vele problémám csak annyi hogy senki nem tudja leírni normalisan de ezt elengedtem meg altalanosban. Egyébként mindenki azt mondja hogy nagyon szép nevem van

Szóval ha szépen hangzik a vezetek névvel a választott külföldi név nyugodtan add azt csak irasban ne magyarositsad mert az tényleg katasztrófa.

Mellékesen pedig sztem praktikus a külföldi név hiszen egyre többen mennek külföldre.

2020. szept. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%
Én tökre el tudom fogadni . Mindenki egész pontosan úgy nevezi el a gyerekét, ahogy akarja. Csak te is fogadd el, hogy ez nem mindenkinek tetszik . Nem a nevétől lesz különleges a gyerek .
2020. szept. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
49%

"Szóval ha szépen hangzik a vezetek névvel a választott külföldi név nyugodtan add azt csak irasban ne magyarositsad mert az tényleg katasztrófa."


Hát ez nem a szülő dönti el, hanem az Akadémia. Ott meg valamiért nem engedik normálisan leírni a külföldi neveket, csak fonetikusan.

2020. szept. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
27%
Nekem se fonetikusan van leírva a nevem😂 és ismerek olyat akinek külföldi neve van és szinten nem fonetikusan van leírva a neve 😂😂
2020. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Jó pár éve még engedték ill. ma annak, akinél külföldi állampolgár az egyik szülő vagy nemzetiségiként ad nemzetiségi nevet. De nézd meg az MTA honlapját, ott van az adható nevek listája meg a szabályok, ha mást akarsz kérvényezni.
2020. szept. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!