Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján válaszottatok...

Mi alapján válaszottatok bébiszittert a gyereketeknek? Esetleg jobb lenne neki már ilyen kicsi korban is a bölcsőde?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos, tudomásom szerint 20 hetes kortól lehet bölcsődébe adni. Nekem 3 hét múlva vissza kell menjek dolgozni a munkahelyemre. Vezető beosztásban dolgozom, nem tehetem meg, hogy többet legyek vele itthon, még a terhességem alatt így egyeztünk meg a szülést követő munkábaállásomról a bécsi nagyfőnökkel. Jelenleg heti 1 napra megyek be pár órára, ekkor bébiszitterre bízom a fiamat. Vele nem igazán találja meg a közös hangot, utána sokkal nyűgösebb, mint szokott, ezért keresnék mást. Szoptatni sajnos nem tudom, hamar elapadt a tejem. Nagyszülők messze élnek és dolgoznak, tehát ők nem opció.

2020. szept. 15. 13:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
Ezért nem történik ilyenkor munkabér számfejtés :) nagyobb cégnél tényleg nem megoldható, de kis és közepes vállalkozásoknal simán.
2020. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Derjaderja ***** válasza:
82%

A témára visszatérve:

Nekünk 5 hónapos korában heti 4 órára egy um pótnagyija lett, egy nyugdíjas asszony (nagyon fiatalos volt).

Jól elvolt vele a gyerek, meg együtt is működött velünk a neni, aszerint foglalkozott vele, ahogy kértem.

Két bajom volt vele, az egyik hogy mindig beszélgetni akart velem, és nekem csak az a 4 óra volt dolgozni, nagyon fáradt is voltam mindig, engem nagyon zavart ez a helyzet, szerintem ridegnek tartott v ilyesmi, plusz nem értette, mit csinálok, kb 1 hónap utan kérdezte, hogy na kész-e már az a phd. És kb ennek megfelelően simán bejött vmit elmeselni, hogy most épp milyen cuki a lányom.

Másik hpgy rommá altatta a gyereket, boldogan adta át eggykor, hogy na képzeljem, 3 órát aludt, pont a kapuban ébredt fel. A baby sitteres napok éjjele így szívás volt.


A nagyon fiataloktól félek.


Most a kerületi anyuka FB-csoportban jelentkezett egy olyan anyuka, akinek a gyerekei már iskolásak. Egyelőre minden ok, de ugye nekem csak heti 1 alkalom, igazából csak annyi kell hogy szeresse és lekösse a lányomat, aki amúfy nagyon barátságos. Közben én otthon vagyok.


Ha főállásban kell vki akkor ügynökség is szóba jön. Van egy ilyen FB csoport. Önéletrajzot, referenciát kérj. Én meggondolnàm, hogy bekamerázom a házat, viszont jogilag ezt a sitternek is tudnia kell.

2020. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Derjaderja ***** válasza:
82%

10. Nem lehet egyéni vállalkozókènt sem. Amúgy nálunk mindent sokkal később fizetnek vagy soha, szóval tényleg egy vicc.

De nem tudom, úgy törvénytelen volt-e. A cég aki szerződött nekünk, direkt e témában oktat és amúgy is adtak már órákat annak a sulinak.

2020. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
97%

Egy bizalmi alapra épülő munkaviszonyban vezetőként simán meg lehet azt csinálni, hogy majd már egy gyed-es hónapban jutalomként/prémiumként kifizetnek plusz egy havi bért, valamilyen mondvacsinált okból. Nem ismeretlen ez a világ számára.

Sőt. Egyáltalán nem volt arról szó, hogy a kérdező mikortól vette igénybe a CSED-et, én a baba korából ítélve vélelmezem, hogy pont lejár, mire visszaáll a munkába és semmi törvénytelen nem lesz már ebben. Egyébként sem ez a lényeg a kérdés szempontjából.


Én az idősebb bébiszittert javaslom és ahogy mondtam, a legeslegjobb, ha nem csak egyéni tapasztalat szintjén jártas a gyerekekben, hanem ezzel is foglalkozott régen esetleg (nyugalmazott dajka, óvónéni, tanító néni).

Egy fiatallal az a baj, hogy lehet nincsen semmilyen tapasztalata gyerekkel, csak tanul róluk, én egy kicsit tartózkodó vagyok velük szemben. Nekem akkor már szimpibb, ha csak egy szimpla nagyi vigyáz a gyerekre, akinek biztosan van némi babás tapasztalata azért. Esetleg nincs egy szimpatikus néni a közeledben, akiben megbíznál?


A legjobb ezen felül szerintem az, ha otthonra hívod elbeszélgetni a jelöltet úgy, hogy ott van a baba is. Kezeld a világ legtermészetesebb dolgaként, hogy akár azonnal meg is kéred, hogy fogja meg, amíg te gyors ezt vagy azt megcsinálod. :) Aztán hallgass a női és anyai megérzésedre. Ha megállapodtok, akkor pedig az első pár napon úgy hívd oda, hogy te is otthon vagy velük. Néha "mutasd meg magad" a babádnak, hogy komfortosan érezze magát.

Ha minden rendben akkor mehet a teljes napos rábízás is.

2020. szept. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Derjaderja ***** válasza:
70%
Hú Előző, nem szabad a nagyikban annyira bízni. Hallgasd meg egyszer miket tudnak ételekről, hozzátáplálásról, higiéniáról, nevelési módszerekről...
2020. szept. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell, hogy bármit is tudjanak. Az kell, hogy amit én kérek tőle, ahhoz tartsa magát. :)
2020. szept. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fiatal van, 22 éves, oviban dajka. És minden szuper. Én az idősebbekben nem bízok, főleg ha már el vam szokva a gyerekektől meg az 50 évvel ezelőtti elveket vallja.
2020. szept. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Derjaderja ***** válasza:
100%

16. Az lehet, de ha alapból nem érti a Te elveidet, akkor minden egyes helyzetet egyesével kell instruálni, arról nem is beszélve, hogy ha nem vagy ott és napi 8 órát vele van a gyerek, meg se tudod, mi törtènik.

Aprósagokra gondolok. Pl "ha rossz leszel elvisz a mumus" v ilyesmi. Vagy pl állatás, járatás, szabad mozgás - nem értik.

2020. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen szempontból egy fiatalban is ugyanúgy benne lehet a rizikó. Egyébként ha fiatalon gyerekekkel dolgozik (nem csak tanul róluk még) is tök jó, csak ezek a személyek munkaidőben általában értelemszerűen nem érnek rá rendszeresen sajnos. :)

Nekünk nyugdíjas dajkánk van (bölcsiben dolgozott 30 évig), aki imádja a kislányunkat és figyel a kéréseinkre. Biztos neki is vannak elszólásai, amivel nem feltétlenül értenék egyet, dehát az még nekünk is van a férjemmel olykor egy-egy meggondolatlan szituban. Nekünk ő most egyfajta pótnagyi, eszméletlenül szerényen és szeretetteljesen áll hozzánk, illetve a munkához, már-már családtag, szóval remélem hogy nagyon sokáig velünk marad.

Én úgy gondolom, hogy nem heti 5 napról és napi 8 óráról van szó, az elvárás, hogy a kéréseimet szem előtt tartsa. Pl. tartsa be a napirendet, az étkezési szokásokat, az alvás időt és az alap nevelési elveinket (pl. bünti rendszer). Ha ez megvan, akkor én elégedett vagyok, minden más az én dolgom.

Nekem sokkal nehezebb kérdés a bölcsi ilyen szempontból, pedig lassan kezdjük.

2020. szept. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!