Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekek és munka mellett...

Gyerekek és munka mellett mennyi időd van magadra?

Figyelt kérdés
Nekem szinte semmi.
2020. szept. 19. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem.
2020. szept. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Ha magadra sincs FÉRJEDRE hogy van ?
2020. szept. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Rangsorolni kell. A legfontosabb a családom és én, alá-fölérendeltség nélkül. Nyilván a gyerekeknek adok először enni, hiszen ők még nem tudják magukat kiszolgálni, de egy perccel később szedek a férjemnek és magamnak is. Ha a gyerekek alszanak délután, azt kihasználjuk, vagy alszunk mi is, vagy kettesben töltünk időt (ez nyilván hétvégén játszik csak). Ha a férjem hulla, akkor elküldöm aludni este korábban és elintézem egyedül az esti rutint, ugyanez fordítva is működik. Olyan is volt már, hogy elmentem 3 napra “aludni“, megelőzve egy brutális összeomlást, a férjem is mehet bárhová, ha úgy érzi, kell a kikapcsolódás (többnyire koncertekre jár). Kettesben ritkán tudunk elmenni bárhová is, kicsik a gyerekek, anyukám az egyetlen “használható” nagyszülő, ő még dolgozik. Félévente 1-1 rövid randi belefér, több egyelőre nem. A gyerekekkel közösen igyekszünk minden héten csinálni valamilyen programot. Hatalmas kertünk van, nagy veteményessel, tyúkokkal, ez napi 3-4 óra munkát jelent márciustól októberig (a tyúkok persze télen is, de az max fél óra). Ez a 2. legfontosabb, ha mi emberek rendben vagyunk. Amikor mi is és a kert is el van rendezve, és az állatok is komfortosan vannak, akkor jöhet a munka. Hkn alvásidőben és ha kell még, akkor éjjel dolgozom. A pénz jól jön, nyilván, de inkább lennék kiegyensúlyozott szegény, mint túlterhelt gazdag.
2020. szept. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Mit értesz "idő magadra" alatt?

Ha a külső: 3 hetente körmös, 4 hetente fodrász (rövid hajam van, muszáj). Hetente 1 óra zumba. Ez jut, illetve a telefonon böngészés, mert azt egyszerűbb letenni, mint a könyvet. Az olvasás hiányzik egyedül, de persze arra is jut idő, de nem minden héten.

2020. szept. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Mit jelent a magamra? Levelezőn tanulok mellette és amire igényem van, oda elmehetek. Van egy férjem is, csapatban osztozunk a tennivalókon, így mindenki igényei kielégíthetők. A trükkös inkább az, hogy egymásra tudjunk időt szánni, ahhoz kell külső segítség, hogy kettesben legyünk. De minden mást meg tudunk oldani mi.


Nálatok ez hogy van?

2020. szept. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Pl csak elmenni egyedül valahová...

Nálunk van két kicsi. Hétköznap dolgozunk ők bölcsi ovi. Hétvégén van időnk 1 néha 2 nap menjünk vhova, párom nem egy menős típus, egyedül meg a két gyerekkel nem vágok neki a városnak.

2020. szept. 20. 08:02
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Akkor vigyázzon rájuk ő és menj! Hol a gond?
2020. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokáig gondolkodtam, hogy nekivágok-e egyedül, de végül muszáj volt.

A férjem munkájából adódóan nem tud mindig velünk jönni, és a gyerekeknek is jobb, ha hozzászoknak. Nekik is kell a kikapcsolódás, az élmény az iskola, ovi, bölcsi után.

Azóta már tartunk csajos wellnesst is, a két lány jön velem, a legnagyobb, a fiú pedig marad az apjával, ők is kikapcsolódnak, horgásznak, PS4-gyel játszanak.

Mondjuk a férjemmel kettesben program a legnehezebben megoldható, de igyekszünk, egy-egy vacsora, mozi még könnyebben megy.

2020. szept. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Mióta 6 órában dolgozom, pont elég. De előtte is, ha el akartam menni valahova, megkérdeztem a férjemet, neki van-e programja, és ha nem volt, elmentem.

Férjemmel kettesben ha akad valami mozi vagy ilyesmi, megkérjük a mamákat, hogy vigyázzanak rájuk. Amúgy meg esténként 1 óra sport idehaza belefér. Mondjuk már elsős a legkisebb is.

2020. szept. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Ha gyakorizni van idő, akkor mindenre van.
2020. szept. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!