Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthon levő anyukák, mit...

Otthon levő anyukák, mit csináltok egész nap?

Figyelt kérdés

1.5 évesemmel vagyok itthon. Általában reggel 6kor kel. Tehát ilyenkor reggel 9-re már túl vagyok azon hogy, reggeli, tisztálkodás, rendet raktam mindenhol, felporszívóztam, elraktam a száraz ruhákat, kimostam kiteregettem az új adagot, kiszellőztettem, egyszerűen már nem tudok milyen házimunkát csinálni, a napi dolgokon kívül heti 1* takarítok. Főzni pl ma nem kell, mert tegnap főztem, bőven maradt, 2 naponta elég főzni is..Reggel 9 van és egyszerűen már nem tudunk mit csinálni. A tv-t unjuk, könyveket nézegetni nem lehet 9-10 órán át. Játszani én szintén nem tudok 9-10 órán át. Kerti munkákat csak este csinálom ha a férjem itthon van. Annyira a kertbe nem szeretek kimenni a kicsivel csak céltalanul bolyongani ott.

Én pl szívesen olvasgatnék, de a kicsi nem nagyon hagy.

Minden ismerősöm dolgozik ugyebár..

Mégis mit lehet egész nap csinálni itthon? Én 1.5 éve nem jövök rá, de már lelkibeteg vagyok tőle.


2020. szept. 23. 09:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Keressetek valami baba-mama foglalkozást. Ha falun laktok, és nincs, akkor bebuszoztok a szomszéd városba, ott tutira van, és akkor máris megvan egy majdnem egész napos program.

Ismerkedsz a játszótéren, és utána összejártok.

Keresel valami hasonló korú gyerekkel otthon levő anyukát neten, és cseteltek.

Átjössz hozzám is kitakarítani... :D

2020. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell mindig otthon rohadni.🙂
2020. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Szoktunk menni játszótérre, mindig üres..

Csak mi vagyunk.

A céltalanul sétálgatást kb akkor untam meg, amikor már nem akart a babakocsiban ülni.

Nem falu, de nincs babamama foglalkozás. (15.000es város)

2020. szept. 23. 09:48
 4/29 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nincs jogsim, így a busz vonat marad esetleg, próbáltam már vele, de nem egy egyszerű dolog vonatozni, babakocsival, gyalogolni meg még egyszerűen nem tud mindenhol annyit, van hogy 500 méter után már elunja.
2020. szept. 23. 09:51
 5/29 anonim ***** válasza:
82%
Azt én fiam 1 éves. Nem csinálok meg minden házimunkát egyazerre. Nem is tudnék mert ő jobban igényel engem. Délelőtt séta minden nap. Délután hetente 2-3 szor játszótér. Heti egyszer játszóház. Ezeket sokszor úgy, hogy más anyuka is velünk tart. Hetente egyszer baba mama klubb. Üres időkben olvasok neki amennyire hagyja, játszunk, zenét hallgatunk és táncolunk.... Stb. Feltalálom magam. Olvasni is szoktam míg ő délután alszik
2020. szept. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%
🤦‍♀️🤣 nekem mondjuk ketto van, de kb egy percem sincs. Amugy akkor miert ultok otthon? Gyerekes programok, mi minden nap jatszozunk legalabb egyszer, de van hogy ketszer. Piacra jarunk, nagyszuloket latogatunk. Gyerekes baratnokkel talalkozunk, elmegyunk setalni babakocsival, vagy ha egy gyereked van, siman bringas ulesbe es mesz egy kort. Nem covidos idoszakban jatszohaz, ezer fele dolog van. Nem is ertem.
2020. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nálam valahogy ezek nem működnek annyira. A játszótér a szomszédunk, tehát ha oda kimegyünk nekem olyan kb mintha otthon lennénk, elmegy vele napi fél óra oké. Nagyszülők fele nem él, a másik fele meg aki él 60 km-re vannak és még főállásban dolgoznak, sokszor este 7re érnek haza. Gyerekes barátnőim nincsenek, csak gyerektelenek. Piacra már én is gondoltam hogy kimegyünk, de pont ez a másik bajom, hogy unalmunkba így is sokat boltba megyünk és csak költöm a 10 ezreseket az olyan dolgokra, amire nem is lenne szükségem. Félő hogy a piaccal is ennyit érnék el..

Szóval nem tudom, de nekem ezek annyira nem fekszenek.

Biciklit ja lehet vehetnék egyet, az jó ötlet.

2020. szept. 23. 10:33
 8/29 anonim ***** válasza:
81%
Mi mondjuk akar 2 orat is eltoltunk jatszon. Es mindig masikra megyunk, tavolabbira is. De sztem csinalj egy jogsit. Babauszas? Tuti van valami babas foglalkozas, az mindenhol van. Facebookon helyi anyukas csoport? Ha nincsenek gyerekes baratnoid, szerezz😀
2020. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Volt jogsim..De most nincs. És nem is tudom akarok e újra..

Apa jár vele babaúszásra, én utálom a vizet, félek is tőle, de a gyerkőcöt nem szeretném ha félne, így apa hordja.

Lehet én vagyok csak ilyen szerencsétlen, hogy nekem semmi sem jó.

Én nem találtam ilyen helyi csoportot sajnos egyáltalán, nem összetartóak itt az anyukák.

Egy db barátnőm van szintén 1.5 éves gyerekkel, de 10 km-re laknak, hozzájuk szoktunk menni néha vagy ők is jönnek, de nekik is megvan az életük, minden nap nem mehetek hozzá sem..

2020. szept. 23. 10:41
 10/29 anonim ***** válasza:
88%
Jesszus, talald mar fel magad. Ha ennyire uncsizol egy tolyogossal ( el nem tudom kepzelni, egy helyben ucsorog?!), akkor tanulj valamit.
2020. szept. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!