Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy párnak babája lesz, de...

Ha egy párnak babája lesz, de nincs saját házuk, mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Ha alapból együtt se élnek, de mivel baba lesz, ideje lenne összeköltözni, de házat venni nem olyan kis dolog. Albérlet elég húzós úgy, hogy csak az egyik fél melozik.

Én nem vagyok ebben a helyzetben, csak ezen gondolkodom épp, hogy ilyenkor mit csinálnak az emberek :D

Kíváncsi vagyok más mit csinált ebben a helyzetben.



2020. szept. 23. 09:58
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
#9 ez jól hangzik :)
2020. szept. 23. 10:16
 12/29 anonim ***** válasza:
33%

Én 26 vagyok, 2 éves gyerekkel, és van saját hiteles házunk.

Sok kisgyerekes ismim van, nálam fiatalabbak is, és mind sajátban él. Talán egy van, akik anyósnál laknak..

2020. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
17%
Amúgy én a 26-nál fiatalabbnak nézek ki, és látom sokan engem is bámulnak, mikor jövünk ki a nagy szép házból..Egy jehovás múltkor nem akarta elhinni, hogy nem a szüleimmel élünk😐
2020. szept. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
24%
Mi így voltunk, papám a szülés előtt 2 nappal halt meg, anyukám az ő házába költözött, mi meg anyukáméba
2020. szept. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
78%
Sokan vannak, akiknek jómódúak a szülei, és így a szülők segítségével költözhet saját lakásba huszonévesen a párjával. Ez nem újkeletű dolog, a szüleim is nagyszülői segítséggel jutottak lakáshoz, miután összeházasodtak, és az apósomék is. Nyilván nem a fiatalokon múlik, hogy milyen családba születtek, szóval ez nem érdem, de nyilván nagy könnyebbség.
2020. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
#12 és nekik is hiteles az házuk?
2020. szept. 23. 10:28
 17/29 anonim ***** válasza:
89%
A legtöbbnek igen, kinek van 15-30 milliója 20on pár évesen készpénzben? A lakáshitel nem egy ördögtől való dolog, jobb mint az albérletre dobni ki.
2020. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
27%

Az is számít, hogy mi a kezdőcsomag, amit a szülőtől kap. Nekem szinte minden ismerősöm kapott 20 évesen egy lakást a szüleitől, mert akkortájt voltam 20 éves, amikor az ingatlanok ára drasztikusan esett. Nekik például eleve könnyebb.


De ha mondjuk egy fiatal pár nem kapott semmit a szülőktől, nem albérletben él, hanem otthon, és becsúszik egy gyerek és ők mindenáron meg akarják tartani, akkor vagy az egyik családhoz költöznek be, vagy akár felvehetik az összes gyerekvállalásos hitelt. Csodát nem vesznek belőle, de a hitel törlesztője biztosan olcsóbb lesz, mint az albérlet.

2020. szept. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
84%
Mi úgy oldottuk meg, hogy az 3 hónapban anyósomékhoz költöztünk. Aztán faluhelyen önkormányzat segítségét kértük mivel városban nagyon sok az albérlet a faluban meg nincs ilyenre lehetőség. Önkormányzatnak voltak itt kiadó albérletei piti pénzért csak nagyon nehéz hozzá jutni ezekhez a lakásokhoz.
2020. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
34%
9 vagyok, igen jól hangzik. De tegyük hozzá, hogy 3 éve még lehetett venni 30 millióért értékelhető házat, ma az már inkább 40. Így elég nehéz helyzetben vannak a fiatalok, vagy nem kapnak annyi hitelt, vagy már túl sok a törlesztője.
2020. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!