Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elneveznétek Imolának a...

Elneveznétek Imolának a lányotokat?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a név, de olvastam itt gyakorin több kérdés alatt is, hogy település meg úgy egyébként földrajzi nevet semmi esetre sem adnának a gyermeküknek, mert csúfolni fogják miatta, vagy ha nem is, mindenesetre gáz. Mit gondoltok?

2020. szept. 25. 15:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
én elnevezném, szerintem szép név, a legjobb barátnőmre emlékeztet
2020. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is nagyon tetszik ez a név, gyerekkoromban volt ilyen nevű ismerősöm. De mivel a lányom félig olasz, ez pedig egy olasz város, egyértelmű volt, hogy nem adjuk ezt a nevet. Bár most már nem lenne gond, mert egy harmadik országban élünk, itt van a lányomnak Dakota, Brooklyn, Savanna nevű barátnője is.
2020. szept. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az óvódában a barátnőmet hívták Imolának :D
2020. szept. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon szép név, és elsösorban nem település, hanem régi erdélyi keresztnév. A hangzása is szép, lágy, de nem giccses, és kifejezetten pozitív benyomást kelt.


Azzal meg nem szabad foglalkozni, ha azzal jönnek, hoyg "csúfolni fogják", azt ugyanis bármelyik névvel meg tudják tenni.


Ha ezt szeretnéd adni a kislányodnak (nem derült ki, hogy tényleg névválasztás elött állsz vagy csak elméleti a kérdés), akkor azt javaslom, elöre ne mondd el senkinek a nevet, bármit adsz, úgyis beleköt valaki, hanem csak akkor tudják meg mások, amikor már az a gyerek neve. Így fogadják el a leghamarébb és a legkönnyebben - mert megváltoztatni már úgysem tudják.

2020. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#2 Én speciel a Borsod megyei településre gondoltam, de utánanézve igazad van, van azonos nevű olasz város is.
2020. szept. 25. 15:58
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt kihagytam, hogy az érintett településtől 20 km-re lakunk, szóval pont annyian ismerik a környéken, mint Budapestet :D
2020. szept. 25. 15:59
 7/19 anonim ***** válasza:
72%
Én nem, nekem nagyon nem tetszik ez a név.
2020. szept. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, így hogy a közelben van pont ez a település, lehet hogy tényleg nem választanám ezt a nevet. De amúgy nekem is volt egy Imola nevű tanítónénim, akit nagyon szeretett mindenki. Szerintem is szép név, én egy virágra asszociálok a hangzása alapján.
2020. szept. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%
A név egy virág neve, szóval tényleg szép, de ha ennyire közel van ilyen település, akkor meggondolnám még egyszer.
2020. szept. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó pár válaszolóval értek egyet. Szerintem ez szép név, de nem tudtam, hogy van Magyarországon ilyen nevű település. Ha az olyan közel van hozzátok, akkor szerintem nem túl jó ötlet, legfeljebb második keresztnévnek.
2020. szept. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!