Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal nők! Nem érzitek azt,...

Fiatal nők! Nem érzitek azt, hogy mennyi mindenből kimaradtok, amikor a gyerekeitekkel otthon töltitek az egész napot?

Figyelt kérdés

Nincs szabadság érzésetek, mert egésznap a gyerek tölti be a napjaitokat.



37N



2020. szept. 27. 16:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem igazán értem, hogy miből maradnék ki. Azokból a dolgokból, amikből a "gyerek miatt" kimaradok, amúgy is kimaradnék mert a) férjnél vagyok, így a minden hétvégén ittas bulizás barátnőkkel és céltalan pasizás amúgy sem opció és b) már kinőttem belőle, mert a minden hétvégén ittas bulizás barátnőkkel már egyébként sem okoz különösebb örömet egy jó pár éve. Minden mást meg lehet csinálni gyerekkel együtt is - amúgy igen, jól mondod, abszolút olyan érzésem van, mintha egy végtelenített szabadságon lennék, amikor végre azzal foglalkozom, amivel őszintén szeretnék.
2020. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
69%
Szeretem a gyerekeim társaságát. A 8 óra munka miatt inkább érzem úgy, hogy sokkal értelmesebb és élvezetesebb dolgokat is csinálhatnék :D
2020. szept. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%

Harmadikat szültem 1 hónapja.

Persze, az első hónapok nem arról szólnak, hogy azt csinálok, amit akarok, főleg hogy igény szerint szoptatok kb 1,5 óránként.

Viszont ilyenkor nincs is igényem semmire, csak hogy itthon és a pici körül minden oké legyen.

Olyan gyorsan nőnek ilyenkor, minden napra jut valami újdonság, első mosoly, stb. Ilyenkor ezzel van elfoglalva az ember.

Mire pislogok kettőt, már fél éves, egyre több mindent lehet tőle/vele csinálni.

Dolgozni dolgoztam eleget és fogok is még legalább 30 évet, szóval kimondottan felüdülés ez az 1-2 év itthon.

2020. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
77%
Egyedül nevelem a kisfiam és ha nem jarnánk el,sem kattannék be,mert itthon is nagyon feltaláljuk magunkat,pedig még csak 15 hós. De általában elmegyünk minden nap. Ma pl játszóházban voltunk vagy 4 órát. Oké ez igen gyerekprogram ,de amikor átmegyünk barátnőmhöz,keresztanyjához, anyumhoz,akkor ott is elvan. Tudok mellette felnőttes dolgokat is csinálni hiába tölti be az egész napom az,hogy velem van. Mert tényleg velem van napi 24 órában de mégsem érzem,hogy kimaradnék bármiből
2020. szept. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
79%
6 évet vártunk az első gyerekre, addig folyton azt éreztem, hogy lemaradunk valamiről a férjemmel. Mióta megszülettek a gyerekek, semmi ilyesmi érzésem nincs.
2020. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem érzem úgy. Azt és akkor csinálok gyetek mellett is ami jól esik, ha én egész nap otthon ülök a babával azt azért teszem, mert nekem így esik jól (nem vagyok eljárós típus, gyerek előtt is ilyen voltam)
2020. szept. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
78%

(Nem olvastam el a válaszokat)

Nem érzem úgy, mert ha meg nem a gyerekemmel lennék hanem szórakozni meg ide-oda járnék, akkor pont hogy azt érezném, hogy kimaradok a gyerek fejlődéséből, életének mérföldköveiből (pl. amikor először hátról hasra fordul stb.)

Az elején persze nehéz picit megszokni az ember új életét, miután baba születik, mert eléggé megváltozik, de aki gyereket szül azt nem lepi meg a dolog szerintem.

Ahogy nagyobb lesz egyre többet lehet akár gyerekkel is csatangolni.

2020. szept. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
31%
Hat en ezt ereztem 40 evesen is anyukakent. Fiatalabb lettem volna gyerekvallalaskor biztos tobb energiam lenne lett vopna. Elnezve a 20-on eves anyuka ismeroseim hihetetlen tevekenyek es menosek gyerekkel sok gyerekkel is:-).
2020. szept. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

nem vagyok már fiatal, van három iskolásom, de...


amikor még csak az ikrek voltak meg, én mentem velük játszóházba, meg más babás alkalmakra, ill. kinéztem a netről, hová tudnánk menni a közelbe.

Amikor a pici megszületett, akkor meg úgy mentünk, hogy őt magamra köztem hordozókendővel. Nem volt egyszerű, és nagyon ritkán hordoztam, de ilyenkor igen.


Hálás vagyok az érzésért, hogy semmiből sem maradtam ki, gimiben és egyetemen kiéltem magam, aztán meg a babákkal - minden úgy történt, ahogy szerettem volna.


Ennyi erővel kérdezhetnénk, hogy a gyermektelenek nem érzik-e úgy, hogy kimaradnak valamiből?

2020. okt. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon sajnálom azokat a válaszadókat, akiknek a bulizás csak piálásból meg pasizásból áll, és nem talált olyan barátokat, akiknek a bulizás másról se szól.
2020. okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!