Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van aki baba mellett kezdett...

Van aki baba mellett kezdett egyetemet?

Figyelt kérdés

Van már egy diplomám, dolgoztam is 3 évet. Most baba mellett (7 hós) gondolkodom még egy diploma megszerzésén.

Mik a tapasztalatok? Akár privátban örülnék pár történetnek.

Köszönöm!


2020. okt. 1. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
2 volt a kicsi, 3 a nagy, útban a harmadik. Levelezőn csináltam, alvásidőben tanultam meg írtam a beadandókat. Nem volt vészes. 😊
2020. okt. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
5 a nagy, 3 a közepes, úton a harmadik. Levelezőn tanulok, este és hétvégén tanulok.
2020. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Én okj-t fogok ami kiegészíti a szakmákat és a diplomámat. 8 hónapos a pici. Szerintem megéri akkor is ha fárasztó. 💪🏻
2020. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Levelezőn iskolás gyerek mellett kezdtem, másodéves voltam mikorva vizsgaidőszak kellős közepén megszületett a fiam. Most már harmadéves vagyok. A párom segít, így kivitelezhető, de ugy választottam sulit is.
2020. okt. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért tartok tőle, mert nem egy könnyű szakma, programozóként végeztem az eltén. Anno az egész időmet lefoglalta, szerintem a mesteri sem lenne másképp.
2020. okt. 1. 20:09
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
:) De, másképp van. Elképesztően hatékony vagyok, mióta anya vagyok. 18-20 évesen egész napi tanulással tanultam meg annyit, mint most 2-3 óra alat (gazdinfó, így tudom, mire gondolsz). Nyilván, akár egész nap tudnám csinálni, lenne mit, de ha szigorúan az iskolai elvárásokra fókuszálsz, akkor magával a sulival nem lesz gond. A tudás bővítése meg amúgy is folyamatos feladat, akár van gyerek, akár nincs, akár suliba jár az ember, akár nem :)
2020. okt. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök mestert kezdtem egy éve, a második félévemben tudtam meg, hogy összejött a baba. Most kezdtem a harmadik félévet, mivel veszélyeztetett vagyok, és bármikor kórházban tarthatnak, ezért csak kevesebb kreditet mertem felvenni, amit lehet igyekszem a baba érkezése előtt megcsinálni.

Az eddigiek alapján a mester levelező egyszerűbb mint az alapképzés nappalin. Lehet azért, mert már van szakmai tapasztalatom, lehet azért mert levelező, és eleve munkavégzés mellett csinálják általában az emberek, de én elvégezhetőbbnek érzem.

Csak úgy mertem belevágni én is, hogy a férjem elég sok mindent megcsinál a háztartásban, illetve anyukámmal megbeszéltem, hogy ha tanórám van, akkor vigyáz ő a picire. (nálunk félévente 3 teljes hét a suli, így férjem ennyi szabit nem tudna kivenni. Nyilván az is más, ha szombat-vasárnap vannak az órák)

2020. okt. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Azt gondolom, hogy ezt mindenkinek magának kell mérlegelni. Sokaknak megy, látod a válaszokat. De legalább ennyien bele is buknak. Ha nincs elég segítség, vagy a baba természete nem engedi, és magadat is jól kell ismerned van-e elég energiád hozzá. Ha úgy érzed kivitelezhető és bírni fogod akkor vágj bele 😊
2020. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ahogy öregszünk, tapasztalunk, könnyebben tanulunk. Hiszen a munka is állandó tanulás, ha jobban belegondolunk. Persze egy bizonyos korig. Aztan picit lelassulunk. Állítólag. No meg felnott fejjel céltudatosan teljesen más. Tudod hogy mit miért és pontosan mire akarod.
2020. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éves gyerek mellett kezdtem, tehát nem volt már olyan kicsi. Néha nehéz volt, de én is jobban be tudtam osztani az időmet, mint évekkel korábban, mikor csak a tanulás volt a dolgom. Azért nagy megkönnyebbülés volt, mikor végeztem. Azóta eltelt jó pár és most kezdhettem előlről az egészet, mert külföldre költöztünk, és egyik végzettségemet sem fogadják el. Most még jobban megy az időbeosztás, és szerencsére sokkal gyakorlatiasabb az oktatás, mert a magolás már nem megy.
2020. okt. 2. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!