Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Min spóroltok a gyerekkel...

Min spóroltok a gyerekkel kapcoslatban ? Étkezésén nyivlan nem az fontos h gyümölcs zöldség husi

Figyelt kérdés

De akkor min lehet

Már kb minden héten kell valami a suliba 😡😡😡oviba


2020. okt. 2. 12:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Bővebben?

Ami nem szükséges, ne vedd meg. Ennél többet nem tudsz tenni. Ami kell, azt meg meg kell venni.

Tanuld meg beosztani azt, ami van.

Kicsit jobban, részletesebben is leírhatnád a problémát.

2020. okt. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Ruhákon és játékokon tudsz spórolni, ha használtan veszed. Ki lehet fogni jó áron szinte új állapotúakat is, csak résen kell lenni.

Ezenkívül nyilván nem kell megvenni a 16. Barbi babát is, vagy mindig épp azt a játékot, ami a gyereknek megtetszik.

Iskolai dolgokon nem nagyon tudsz spórolni, bár árban ott is nagy lehet a szórás, nyilván nem a legdrágább tolltartót, stb. kell megvenni.

Étkezésen nem nagyon kellene spórolni, max kevesebb édesség, ilyesmi.

2020. okt. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Én nem spórolok, mert nincs rá szerencsére szükség, de ha kell, akkor a ruházaton lehet valamennyit, ha mondjuk turiból vásárolsz (egész jó dolgokat lehet venni, ha valaki ügyes) illetve az oviba suliba való dolgokból sem kell a legdrágábbat megvenni.
2020. okt. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Ruhán.

Mondjuk Pepcoban vásárolunk neki ruhát.

Cipője soha nem kínai, de pl. Decathlonban vettünk már tornaórára kétezer valamennyiért sportcipőt. Alig akartam elhinni, hogy annyi.

Emellett örömmel fogadjuk a rokonoktól és ismerősöktől kapott használt, jó állapotú ruhákat.

Rengeteg játékot is kapunk. Annyit, hogy egy részét az óvodának ajándékozzuk tovább.

Amúgy szerintem az étkezésük a legkevesebb, ha nem kell spec. diéta.

Figyeljük az akciókat, nyitott szemmel járunk. Pl. elsős kisfiamnak iskolatáskát feleannyiért vettem a nyáron, mint amennyire a feleségem számított.


Amúgy inkább magunkon spórolnánk, nem a gyereken. De a legnagyobb költségeken amúgy sem nagyon lehet. Jövő hét elején az autószerelőnek fogok fizetni kb. 50e Ft-ot. Ehhez képest pitiáner ügy, ha az iskolában be kell fizetni mondjuk 5000 Ft-ot.

2020. okt. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon spórolni nem lehet, max édességen, vagy családi kikapcsolódáson, illetve a ruházkodást tudnám még említeni. Ikreim vannak, itt szerencsére van egy méret különbség köztük.
2020. okt. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Gyakorlatilag bármin. A ruhákon, a játékokon, a felszerelésen, stb. Kicsi gyerekem van, és sok a kismama/anyuka a környezetemben, úgyhogy látom hogy csillió dolgot meg lehet venni használtan töredék áron, illetve egy csomó dolgot teljesen felesleges bárhogyan is megvenni. Sajnos még odafigyelés mellett is vettem olyan dolgokat, amik jó nagy marhaságnak bizonyultak.


Két dolgon nem spórolok, az az egészség és az oktatás. Tehát kaja, orvos, fejlesztés, cipő, gyógyszer, stb azt mindig igyekszem a lehető legjobban megoldani.

2020. okt. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Játék,ruha,felesleges felszerelések, komplett bababútorok(szekrény pl)

A kajával is spórolok,de ezt úgy kell érteni,hogy nem pazarlunk,sok zöldséget,gyümölcsöt fagyasztok,megtervezem a bevásárlást. Nem veszek meg mindent amire ránéznek

2020. okt. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Én pld ragaszkodtam a pampers pelenkához.Azt gondoltam csak az lehet a legfrankóbb.Aztán 1 évesen mindig kifolyt a pelenkából a pisi, akkor vettünk DM saját márkást, a pisit is tartotta ,olcsóbb is volt és a gyerek bőrét se zavarta.Ha újra kezdeném, már eleve ilyet vennénk indítástól kezdve.Talán ez az egyetlen amin tudtunk volna ,,spórolni".Amellett, hogy nem vásároltunk ész nélkül és tényleg olyan dolgokat vettünk amit használtunk is.
2020. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Semmin. A gyereken nem spórolok. Ha szükseges lenne magamon spórolnék.
2020. okt. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

A H&M-ben időnként meglovagolom az akciókat, illetve sokat járunk adományboltba, ott mindig találunk valami könyvet vagy játékot harmadannyiért, mint egy játékboltban. Időnként betévedek a Pepcoba is ruháért vagy egyéb kiegészítőért. Oviba kinti cipőt vettem már az Aldiban, Deichmannban, nagyon jó ajánlatok szoktak lenni, és annyira nem sajnálom őket, ha szétmennek. Régebben turkálóba is jártam, mert sokszor találtam különlegesebb darabokat, de szerintem mostanság indokolatlanul megdrágultak, ráadásul 2-3 éves kortól nem is nagyon találni olyat, amin ne lenne folt, ilyen ruhát pedig nem adok rá.

Egyéb mást nem spórolok rajta, ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni. Az ovi nálunk meg van oldva azzal, hogy magánovi, így a havidíjon kívül nincs meglepi kiadás.

2020. okt. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!