Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Min spóroltok a gyerekkel...

Min spóroltok a gyerekkel kapcoslatban ? Étkezésén nyivlan nem az fontos h gyümölcs zöldség husi

Figyelt kérdés

De akkor min lehet

Már kb minden héten kell valami a suliba 😡😡😡oviba


2020. okt. 2. 12:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%

Én szoktam "spórolni a gyereken" is. Nem azért, mert annyira rászorolunk, hanem mert nem szeretem felesleges dolgokra költeni a pénzt. Ruhán pl. spórolok, 5 éves a lányom. Turiban, használtan veszek ruhákat (szépeket, jó minőségűeket) szinte fillérekért, illetve öröklünk családon belül. Tudom, hogy el fog jönni az idő, amikor divatozna, akkor kap drágább ruhákat majd. De most teljesen elégedett azzal, ha valami csillog, tüllös vagy pörgős. A homokozóban turkáláshoz meg pont jók ezek a ruhák.

Játékon is spórolok, akciósan veszem vagy használtan. Így is rengeteg van és ugyanúgy örül neki csomagolás nélkül is, mintha csomagolásban lenne.

Ételen nem spórolok, megveszem neki a drágát is, fontos, hogy jó minőségűt egyen. Gyümölcsből is megveszem neki a legdrágábbat, ha épp azt enné. Illetve bármilyen drágák is a jegyek, valami jó programra mindig költünk, mert azok a legnagyobb élmények. Állatkert, utazás, koncert, színház... rendszeresen járunk.

2020. okt. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
49%
Én semmin sem. Mindenből jót és szépet kapnak. Akkor vállaltam, amikor ezt megtehettem. Ez (is) célom volt. Nem nézem az akciókat, nem kell számolnom a hó végét sem. Keményen dolgoztam azért, hogy ezt most már ne kelljen csinálni.
2020. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha úgy fogom fel, spórolás, hogy pl használtan vettem neki jó márkájú biciklit. (Már kétszer is.) Ugyan ismerőstől, de vettem már használtan ruhát is. És elég sok ruhája van turkálóból. (Használt cipőt, alsóneműt nem adnék rá.)

Vannak játékboltok másodkézből származó játékokkal, ilyet is kapott már néha.

Nem azért veszem meg ezeket a dolgokat, mert nem kerül új ruhára, inkább környezetbarát okokból.

2020. okt. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
63%

Nem veszek készételt, hanem alapanyagokat és abból főzők, sütök. Két vagy Három kakaóscsiga árából lesz egy tepsinyi, egy adag bolti tésztaszósz áráért én jóval többet készítek.

Jó minőségű ruhákat veszek, ha kinövi a gyerek, megtoldom, ha kiszakítja a térdét, teszek rá egy színes foltot. A végképp kinőtt, használhatatlan dolgokat elrakom, és foltozásra, toldásra felhasználom.

2020. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem igazán jó megfogalmazás ez a "gyereken spórolás", mert egyből jönnek, akik belekötnek, hogy ők ugyan nem spórolnának a gyereken, stb., mintha az ésszerüség egy rossz dolog lenne.


Mondok egy példat, én például csak turiban vásárolok babaruhát. 200 forintért. Nem azért, mert nem lenne pénzem, hogy 3 ezerért vegyek rugdalózókat a Brendonban, hanen mert hülyeségnek tartom ennyi pénzt kiadni egy kis ruhácskára, amit max. pár hétig hord a baba.


Az, hogy van pénzünk, nem jelenti, hogy eszetlenül költekezni kell. Sok dolgot kap használtan, viszont van megtakarítasi számlája.

2020. okt. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Semmin, mindenből a legjobb jár.
2020. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!