Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan álljak ki jobban...

Hogyan álljak ki jobban magamért és a babámért?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon konfliktuskerülő vagyok. Soha negatív kritika, vagy bunkó beszólás nem hagyta el a számat, de ezzel az is jár, hogy nem állok ki magamért.

3 hónapos babám van és anyósom az őrületbe kerget azzal, hogy tolja le a torkomon a hülyeségeket.

Heti 2-3x van itt 1-2 órát, de kicsinál ezalatt teljesen.

Ő épp az ellentétem, nem lehet neki semmit megmagyarázni, mindenhez is ért és csak úgy jó a gyereknevelés, ahogy ő csinálta 40 éve.

Sírós a pici, anyós kitalálta, hogy "gyenge" a tejem hiába rengeteg, az mindegy, mert szerinte túl"híg" és tápszerezni kellene a gyereket.

Hiába mondtam kedvesen, hogy ma már tudni lehet, hogy nem létezik ilyen, én vagyok a hülye és terjeszti a családban, hogy éheztetem a gyereket. Az nem számít, hogy havi 1kg-t hízik a pici, ő jobban tudja. Hozott tápszert is. A békesség kedvéért azt füllentettem neki, hogy azóta vacsira azt adom a kicsinek, hogy jobban aludjon (persze nem így teszek).

Viszont ma kiverte a biztosítékot.

Az az egyik heppje, hogy sírni kell hagyni a gyereket, hogy ne szokjon kézbe, erősödik a tüdeje meg hasonló sületlenségek.

Sírt ma a pici, automatikusan álltam volna fel, hogy felvegyem.

Anyósom elkapta a kezem, vissza rántott és leültetett. Közben dorgált, hogy mondta már, hogy ne rontsam el azt a gyereket, hagyni kell sírni kicsit, meglátom, pár perc és abbahagyja.

Rettenetes volt, már majdnem én is sírtam mikor már annyira sírt, hogy szinte nem vett levegeőt.

Kb 3 perc lehetett, ekkor felpattantam és rohantam felvenni.

Utána hallgattam az igét, hogy milyen rosszul csinálom a dolgokat megint, nem igaz, hogy nem hallgatok a tapasztaltabbra, megyek a fejem után.

Nem akarom, hogy ide jöjjön, hogy beszabályozzon a saját házunkban, de egyszerűen nem vagyok képes visszaszólni, kiállni a véleményem mellett. Ici-picinek érzem magam mellette. Olyan zavarban vagyok ha itt van, hogy tiszta ügye-fogyott leszek tőle, minden potyog a kezemből mikor érzem, hogy figyel. Nettő feszengés a közelében lenni. Mit csináljak?



2020. okt. 3. 20:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, mert hasonló vagyok, mint te. Pont a gyereknevelés közben értettem meg, hogy néha ki kell állnom magamért és a gyerekért. Nemcsak vele, de másokkal szemben is. Első körben próbáld úgy időzíteni a látogatásait, amikor a férjed is ott van. Állati nagy szerencséd van, hogy ő helyre teszi, felvállalja a konfliktust. Ha nincs ott a férjed, akkor inkább ne engedd be. Az, hogy "terelsz" vagy füllentesz, hosszútávon nem fog működni, fel kell vállalnod előbb-utóbb a konfliktust. Nekem az segített, hogy többféle helyzetet megpróbáltam előre lejátszani a fejemben, és volt, hogy bejött, volt olyan vita, amiben mindenre tudtam válaszolni. Nehéz lesz, sok sikert! Nekem nem volt támogató a férjem, mi elváltunk, az a helyzet, amiben te is vagy, az egyik koporsószög volt a házasságunk koporsójában (de nem az egyetlen). A lényeg, hogy minden ilyen esetet beszélj meg a férjeddel! Kérd a támogatását! Első körben mondd meg neki, hogy ja, amúgy nem tápszerezed, az ő megnyugtatására mondtad, hogy igen. De jobb, ha hozzászokik, hogy nem szólhat bele a gyerek körül semmiben. Különben nem lesz szívesen látott vendég. Ha kicsit felszívod magad, és agresszívebben lépsz fel, visszavesz. Most nyeregben érzi magát. Még néhány tipp: mielőtt jön, tíz-tizenöt percen keresztül vegyél fel domináns pozíciókat, pl.csípőre tett kéz, hátul összekulcsolt kéz, stb. Ezeket tartsd fenn akkor is, amikor ott van. Kevesebbet mosolyogj, állj fel, amikor ő leül, magasodj egy kicsit fölé. Neked jót fog tenni, ő meg nem fog tudni belekötni, de kellemetlenül fogja érezni magát. Mélyítsd el egy kicsit a hangodat. Ne feledd, ha állsz, kihúzod magad, akkor mélyebb a hangod is. És gondolj arra, hogy most már egy anyatigris vagy, nem húzódhatsz vissza! Kitartás!
2020. okt. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
11 Nagyon jókat ír. Annyit tennék még hozzá, hogy jusson eszedbe az, hogy ha nem állsz a sarkadra, a gyereked (később a tekintélyed az ő szemében) fogja kárát látni. Pl egy ilyen helyzetben mikor nem engedi, hogy felvedd, stressz hormonokat termel a kicsi ami nem jó neki.
2020. okt. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Zard az ajtot ha jonne ne engedd be

Ha kerdezi elvoltatok


Vagy a ferj beszeljen vele h szombat 10-12ig van latogatas mikor o is otthon van

Nincs varatlan, nincs az h heti 2-3 beugrik


Szolj anyukadnak h akkor jojjon mikor anyos is jonne...

2020. okt. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt a tápszeres ügyben kamuznod. Muszáj lesz vele összeveszned.

Valamennyire én is ilyen határozatlan voltam, a gyerekem miatt tanultam meg kiállni magamért.

2020. okt. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell osszeveszni, vagy legalábbis nem kell neked lenni annak, aki támad, egyszerűen csak mondd, hogy te így látod jónak, te így csinálod, te ezt szeretnéd. És pont. Nem kell felemelni a hangod, semmit nem kell, csak semleges hangon megmondani, hogy neked ez így tetszik, ahogy te csinálod. A heti két három látogatás meg baromi sok, én nem hiszem el, hogy egy felnőtt nőnek nincs jobb dolga, mint valaki másnál üldögélni és észt osztani heti háromszor. Ezt meg a férjed mondja meg neki. Mondja, hogy atjohet minden szombaton délelőtt (vagy ahogy nektek jó), de ennél többször ne, mert nem érsz rá, sétálni járatok, pihennel, foznel, mit tudom én, elmegy a napod benned társaság nélkül is.
2020. okt. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ne engedd be többet a mamát. Nem vagytok otthon, nem érsz rá.
2020. okt. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Fuu, már olvasva is felment bennem a pumpa. Ha az én anyósom rántott volna vissza a síró gyerekemtől, vissza kézből biztos felpofozom. Nem tudom, mit képzel magáról az ilyen. Rettenetes lehet, de muszáj a sarkadra állni! Meg kell neki mondani, hogy oké, hogy ő így csinálta de ez a ti gyereketek és ti döntitek el, hogyan nevelitek. Az ilyen se*fej ember nem fog érteni a szép szóból, számíts rá, hogy vita lesz, de ha nem akarod, teljesen kikészítsen akkor muszáj lesz megmondanod a magdét. Az én anyósom is próbálkozott az elején, a miénk most 7 hónapos, de én az első pár napban leszögeztem, hogy fogja be és ezt a saját anyámnak is elmondtam. Anyósom néha bepróbálkozik, hogy ad ezt azt enni a gyereknek amit nem akarok, de ő csak azért is " régen is kaptak ilyet mégse lett bajuk", olyankor megkérdezem tőle, hogy "Ki engedte meg, hogy adjál neki? Én nem emlékszem, hogy megkérdeztél volna minket." Olyankor csak sunnyog, de amikor szépen kérem valamire meg se hallja. Nem értem én se miért jó neki ha paraszt vagyok vele mert máshogy nem ért a szóból de ha neki így jó... Én nem leszek rest lecseszni. 😂
2020. okt. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem fogta volna le a kezemet, hogy ne menjek oda, én is felpofozom!! 🤣

Figyi, azért ilyen, mert látja, hogy veled ilyen lehet. Hogy téged el tud nyomni, látja, hogy irányíthat. Az ilyen emberek elnyomják, akiben egy csöpp gyengeséget vagy meghunyászkodást látnak!

És később még rosszabb lesz, mikor a gyereknevelesbe szól bele, meg a szülői tekintélyedet ássa alá a gyereked előtt!

Én sem szeretek nyíltan konfrontálódni, nem szeretek beszólni. De anyósodnál kimenne a hajam...

Megértem, ha nem akarsz konfliktust, de sajnos muszáj...Gondolj arra, hogy a piciért teszed!vagy még megoldás, ha a férjed megmondja neki, hogy ne basztasson téged, mert nem jöhet ide, és meg fogja tudni.

Szerintem ilyen helyzetben elég lett volna, ha csak agresszíven kirántod a kezed az övéből és nem hallgatva rá, felveszed a gyereket. Érzi, hogy van egy határ, és hogy nem engedelmeskedsz neki. Meg csináld homlokegyenesen az ellentétjét annak amit tanácsol és észreveszi, hogy nem tud irányítani. Ha nem talál rajtad fogást, nem tud csesztetni .

Amúgy én is ilyen vagyok, hogy ha ott van valaki és nézi BÁRKI, akkor tök topa vagyok.

2020. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!