Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első lépés bíróságra menni?

Első lépés bíróságra menni?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a gyerkőcőt , apuka nem fizet, amit megbeszéltük ahhoz nem tartja magát(havi 15ezer) nem vagyunk/voltunk házasok. Ilyenkor bíróság az első lépés vagy ügyvédhez kellene menni? Szerettem volna ha normális úton megtudjuk beszélni de nem úgy tűnik hogy menne. Aki volt hasonló cipőben segítsen..

2020. okt. 5. 03:20
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
5%

"Utolsó: olvasd el, a legtöbb kommentben válaszolnak az eredeti kérdésre IS, csak éppen azt az idiótát is le akarják állítani, aki teljesen téves infókat ír amellett, hogy a saját szánalmasságát is reklámozza."


Alaptalan rágalmazása egy válaszadónak - jelentve. Életedben nem láttál bíróságot te, aki nem tudod mi az, hogy letéti számpa, és az sem, aki azt írja, hogy ezért leültetnek. Aki ezeknek ellentmond kérem megfelelő törvényi hivatkozással bizonyítsa azt, hogy ez nem így van!

2020. okt. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Apuka kb 270-280at keres és ismerősnél lakik nem albérletbe tehát igen az a 15ezer semmi, de egy bíróság valószínűleg ennél többet ítélne meg
2020. okt. 5. 16:31
 23/42 A kérdező kommentje:
Kedves 8as nem vagyok pszichopata. A apukával meg azért mentünk szét mert megcsalt :) és nem nem ez a 15 ezer kell pont azért mert szinte mindent megtudok adni a gyereknek ezért kértem ennyit halkan jelzem megvagyok a ez a pénz nélkül. Csak úgy gondolom nem csak nekem kell anyagilag és minden hogyan vállalni a felelősséget. Főleg hogy ha az apukának piálni van pénze akkor a fiára is legalább ennyi legyen .
2020. okt. 5. 16:37
 24/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat. Úgy gondolom akinek van gyereke tudja mennyi mindent kell venni nem is beszélve ha a gyerek beteges havonta kb 5ezer legalább elmegy gyógyszerre ha ő beteg általában én is el kapom az már kb 10ezer havonta (nyár kivételével) kettőnknek ja és a bölcsőde 35 havonta úgy hogy lehet itt apát védeni egyeseknek. Bárhogy nézem nem gondolom gáznak azt a 15 ezret :) főleg hogy ismerek olyat ahol a nő az egy szem gyerek után 100ezerrel lehúzza az apát na ez az ami gáz!
2020. okt. 5. 16:47
 25/42 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, alapvetően igazad van, de azért hadd védjem meg azt is aki többet kap...pl egy közel egymilliós fizetésből a 100 sem egy nagy összeg, szóval ez is viszonyítás kérdése, én meg pl azt érezném gáznak, ha valaki ennyiből “csak” 15-öt adna a gyerekére. És nem mindenki lehúzza a pasit, van ahol hiába élnek külön a felek nem sajnálnak ennyi pénzt a gyerekre. De egyébként igazat adok neked a többiben.
2020. okt. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Ott elvileg 400ezer körül keres az apuka így abból a 100ezer nekem durva főleg hogy az a pénz nem csak a gyerekre megy valószínűleg
2020. okt. 5. 22:29
 27/42 anonim ***** válasza:
74%

Ha a gyerek olyan életmódot szokott meg, akkor böven elmegy a gyerekre ennyi pénz.

Csak számold ki, kaja havi 40-60 ezer (ha nem Tescos), ruházkodás legalább 20-40 ezer, föleg, ha már kamasz, iskolai kiadás havi 10-20 közt simán van komolyabb helyeken, havi bérlet, sport - ha ezt korábban megszokta a gyerek, akkor jogos, hogy folytatja, szóval nagyon könnyen összejön ennyi, ha van lehetöség rá

2020. okt. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
15%
Nehogy már egy gyerek havonta 60 ezerért egyen, ez baromság. Öltözködésre 40/hó? Te aztán tudsz élni! Nem kell havonta ruhatárat cserélni. Az iskola még oké számokkal. A sport bérlet meg istenem. Van heti 5 torna óra. És vannak ingyenes lehetőségek. El lehet menni futni, bicózni - ilyen egyszerű.
2020. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastad el figyelmesen a válaszomat!

HA a gyerek úgy nött fel, hogy megszokokott neki ez a szint - mert eddig a családi jövedelem kifejezetten magas volt -, akkor nem nehéz ennyit elkölteni a gyerekre, ha továbbra is tartják a megszokott szintet. Ez arra volt válasz, aki szerint ennyit nem lehet elkölteni egy gyerekre - lehet, ha megfelelöen magas minöséget kap mindenböl.


Emellett az edzés/sportolás nem ugyanaz, mint a futás vagy biciklizés, és az igen sajnálatos, hogy egyesek szerint ez fölösleges.

2020. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
13%
Nehogy már a gyerek mondja meg a szülőnek, hogy milyen szintet kell tartani! Akkor, ha én vállalkozó vagyok, akkor egészen addig annak kell lennem, míg a gyerekem 20 évesen ki nem járja az iskolát, nehogy ne kapjon 30 ezres cipőt csak 10 ezrest? El vagy te keveredve! A gyerek nem dolgozik, a gyerek tanul és követi, amit a szülője mond! És, ha valamire nincs pénz, akkor nincs pénz. Ezt egy gyereknek is fel kell fognia! Ha erre nem képes az meg a szülő hibája, hogy nem tudja megértetni vele! Nem mindenki új gazdag! Rengetegen mennek szét, ahol valamelyik fél rosszul jár, és szegényebb lesz és a gyerek is nála marad. Akkor erre az a megoldás, hogy visszább kell venni a megszokott dologból, nem az apukához menni tartani a markomat több pénzért! A másik szülő is vállalhat plusz munkát, vagy más munkát. Csak hát az ingyen pénz az olcsóbb, mint megdolgozni érte! Ezt okozta ez a b.zi kormány a csokkal! Köszönjétek meg nekik!
2020. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!