Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az az egyetlen mondat,...

Mi az az egyetlen mondat, amivel útnak indítanád a gyermekedet az életben?

Figyelt kérdés

2020. okt. 10. 14:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

Légy hű öagadhoz, aki igazán szeret, az nem kéri, hogy megváltozz.



/ azt, hogy hozzánk mindig jöhet szerintem sosem kell mondanom, mindig egyérrtelmű lesz, ahogy nekem is az, hogy bármikor “haza” mehetek/

2020. okt. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%
Hajrá!
2020. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
14%
"Szeresd az Istent!" - születésükkor is ezt mondtam először
2020. okt. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%
13 ez vicc ugye?
2020. okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
43%

Kedves 13-as! Miért lenne vicc? Képzeld, keresztyén hívő család vagyunk! Van ilyen, nahát!


Nyugodtan pontozd le ezt a választ is!

Válaszoltam a kérdezőnek, nincs okod becsmérelni, még akkor sem, ha te más értékrend szerint élsz!

Jó egészséget kívánok neked és gyermekeidnek!

2020. okt. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
79%

Ugyan nem egy mondat, de én azt, amit születése napja óta minden este elalvás előtt is elmondok neki: Apa és anya mindennél jobban szeret Téged! Értékes vagy, fontos vagy, szerethető vagy akkor is, ha esetleg hibázol. Bízunk benned, s te is bízz magadban.


Sajnos nekem súlyos bizalmi gondjaim vannak a szüleimmel, ők elég rideg nevelési módszereket alkalmaztak, bár vitathatatlanul nagyon szerettek és szeretnek most is, egyszerűen ők ilyenekké lettek. Én ezt mindenáron el szeretném a kislányommal kerülni. Így nem múlhat el úgy nap, hogy ne erősítsem benne ezeket a dolgokat.

2020. okt. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
35%

"Légy nyitott a változásokra"


Mi ebben a szellemben neveljük a gyerekeinket. Nem tudhatjuk, hogy milyen világban fognak élni, nem tudhatjuk, hogy a mi saját értékrendünk alapján kapott tanítások mennyire fogják őket segíteni. Az is könnyen meglehet, hogy csak hátráltatni fogják őket abban a világban.

A világ állandóan változik, sokkal gyorsabban, mint a mi időnkben és sokkal-sokkal gyorsabban, mint a mi szüleink idejében. Ha előítéleteket nevelünk beléjük, dogmákat, akkor nem lesznek képesek alkalmazkodni az új dolgokhoz.


A változásokat nem a legbátrabbak, nem a legokosabbak, nem a legszebbek élik túl, hanem akik képesek alkalmazkodni a változásokhoz. Ezt pedig csak nyitottsággal lehet elérni.

2020. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!