Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismerős "lenyúlta" a nevünket....

Ismerős "lenyúlta" a nevünket. Ettől ti még adnátok ugyanazt? Valakinél volt hasonló eset?

Figyelt kérdés
Van kiválasztott nevünk arra az esetre is ha kislány lesz és arra is ha kisfiú. Igazából már évek óta megvannak a nevek. Most egy párnak a baráti társaságból született gyereke, kislány, és a mi kedvenc nevünket adták neki. Nem állunk egymáshoz annyira közel, egy évben kb 2-3x gyűlik össze a társaság, nem is beszéltünk korábban nevekről, szóval azért is tettem időzőjelbe, hogy "lenyúlták", mert nem erről van szó, de mégis kicsit olyan rossz érzés, hogy ha esetleg kislányunk születik majd, akkor adjam ugyanazt a nevet?? Ti adnátok? Vagy zavarna ebben az esetben?
2020. okt. 13. 14:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
64%
Mi ez óvodában vagyunk? Micike elvette a labdámat? Olyan nevet választanak a gyereküknek, amilyet akarnak. Mindketten.
2020. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
67%
Meddig menjünk el? A szomszédok neve is számít? Másodunokatestvérek? Zöldséges nevelt lánya?
2020. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%

Itt mindenki nagy hős, de én se adnék olyan nevet, ami a közeli rokonságban, közeli baráti társaságban van. Nem azért, mert ovi meg dedó, de egyszerűen idegesítő lehet, ha két gyerek, akik mondjuk gyakran találkoznak, ugyanolyan nevű. Az van belőle, hogy "melyik Pistike?" Na, kösz nem.

Viszont a ti esetetekben ha évi 2-3x találkoztok, az nem olyan gyakori. Meg az se mindegy, hogy ez az egyetlen kedvenc név, és mást el sem tudtok képzelni, vagy vannak még jelöltek. Ha vannak, akkor mást választanék. Nekünk is kb. ki van választva a fiú és a lánynév is, de van még legalább 2-3, ami kb. ugyanannyira tetszik.

2020. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
59%
Második gyermekünknél mikor elmondtam akit a legjobb barátnőmnek véltem a választott nevünket áradozott mennyire szép név. 1 év múlva mikor terhes lett se szó se beszéd szépen csendben elmaradt. Szülés előtt tudtam meg nem sokkal egy nyeremény játékból, hogy mi lesz a fia neve. Igen az amit mi választottunk,és amit addig nem is hallott.. Nekünk lány lett amúgy. De igen. Nekem rosszul esett a viselkedése, és csak viccnek tartom, hogy pont azt a nevet adta végül.
2020. okt. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Attól függ mi az a név.... mennyire ritka?
2020. okt. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
61%

"Itt mindenki nagy hős, de én se adnék olyan nevet, ami a közeli rokonságban, közeli baráti társaságban van."


Nem hős, csak normális. De ha kivételnek érzed magad, szíved joga.

2020. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Adnám, hiszen ritkán találkoztok.

Mi sosem mondtuk a választott nevet egyik babánál nem, csak születeskor tudta meg mindenki. Bár hagyományos, nem trendi nevek, amiket manapság mindenki ad (Hanna, Zoé, Luca, Bence, Dominik, Benett és még sorolhatnám). Ha ilyen népszerű nevet "loptak", akkor az nem a ti ötletetek miatt volt.

2020. okt. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, bocsánat, láttam, hogy nem is a névlopás a téma.
2020. okt. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
16: Miért lesz ettől valaki nem normális? Csak azért mert más a véleménye valamiről, mint neked? Gratulálok...
2020. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a problémát :)


Anno én együtt szültem a sógornőmmel, pár nap küldönbséggel vártuk a babákat, mindkettő lány. Mindketten Krisztinát akartunk, nem volt vita, de nem örültünk, hogy a másiknak is az tetszik.

Aztán úgy alakult, hogy amíg én vajúdtam Keszthelyen, őt megcsászározták Győrben...

ÉS néhány óra múlva elég fájdalmas volt azon röhögni, hogy azért van két Kinga a családban, mert rendesek akartunk lenni és kerestünk mást a Krisztina helyett. Mindketten :D


Úgyhogy igen, én adném, látod, nálunka családban is megfér két azonos név :)

2020. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!