Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én várok el túl sokat, vagy...

Én várok el túl sokat, vagy egy anya tényleg nem teheti meg ezt? (kifejtem)

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel pelenkás korunk óta jóban vagyunk, lényegében amióta az eszemet tudom, ő a legjobb barátnőm. Tehát ez nem egy ilyen felületes egyetemi/munkahelyi ismeretség.

2 éve lett egy új kapcsolata, és akkor teljesen kicserélődött. Megszűnt neki minden, és mindenki, csak a barátja létezett. Vele ment mindenhová, folyamatosan együtt voltak. Ez még a párkapcsolat elején valahol természetes is, de ez később sem változott. Így szép lassan velem is megromlott a kapcsolata, mert zavart, hogy bármikor írtam, hívtam, ő sosem ért rá, vagy szimplán nem válaszolt napokig (miközben ő pont az az ember, akihez a telefon hozzá van nőve). Ha programot akartam, akkor csak úgy volt hajlandó jönni, ha ott volt a barátja is. Akkor meg rögtön olyan volt, mintha az ő randijukra pofátlankodtam volna oda és végig a sráccal foglalkozott. Pár ilyen alkalom után ebből elegem lett, aztán még kiderült, hogy a lánybúcsúmra is vinni akarta a barátját. Ott az történt, hogy a barátnőim szerveztek nekem velük közösen egy tengerpartozós utat és a párom mondta, hogy ő kifizeti nekünk a szállodában a szobák helyett az egyik lakosztályt. Erre a fent említett barátnőm elkezdett akadékoskodni, hogy ő hozná a barátját is és nekik fizessen akkor egy külön szobát inkább... És mondta a párom, hogy ne haragudjon, de ez egy lánybúcsú, és nem fog nekik kifizetni egy privát nyaralást, mert tudta ő is, hogy akkor ők ketten lesznek folyamatosan.

Ez tavaly volt, utána nem is beszéltünk sokáig, mert mint írtam, ezt a viselkedést meguntam. Közben nekik lett egy babájuk, aki most 5 hónapos.


Kétszer látogattam meg őket, mindkétszer úgy őrizte a barátja őt is, meg a gyereket is, mintha valami baltás gyilkos lennék. Nagyon kínos volt az egész. Aztán most ősszel kérdeztem, hogy nem-e találkozunk KETTEN, menjünk el sütizni, vagy vacsorázni egyet. Hát hogy ő nem nagyon ér rá, mert sok a dolga (nem dolgozik, otthon van). És hogy a párja sem örülne, ha ő éjszakába nyúlóan eljárkálna... Semmi éjszakába nyúlásról nem volt szó, maximum 8-ra haza is ért volna. De a sütizéssel pláne nem értem, mi a gond, ott mi rossz történhetne.


Szerintetek én akarok sokat azzal, hogy szánjon rám pár órát úgy, hogy közben a barátja nem hallgatja a szót mellettünk, vagy éppen nem egymást falják, miközben beszélek?

Azért írtam ebbe a kategóriába, mert leginkább kisbabás/kisgyerekes anyukák válasza érdekelne, hogy ők hogy látják, mennyire nagy kérés ez a részemről.


2020. okt. 13. 17:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Ennek nincs köze a babához. Már előtte is hülye volt. Hanyagold. Ha keres, akkor keres ha nem akkor ennyi.
2020. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen megteheti. Ő viszont nem akarja, lehet, hogy 5 hónapos baba mellől még nem akar távol lenni, de az is, amire több célzást tettél, hogy egészségtelen a kapcsolatuk, és kizárnak mindenkit belőle.
2020. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Ez a szekér ott robog előtted, te meg minden erőddel próbálsz felszállni, a barátnőd meg lekönyököl róla. Már csak az a kérdés, hogy ennek ellenére miért futsz még mindig utána. Ő már döntött, sunyi módon nem mondja meg a szemedbe, te meg alázod magad :( Ne csináld tovább.
2020. okt. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Én sem mentem volna el az 5 hónapos babám mellől barátnőzni. Nem vágytam rá.
2020. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Mindenkinek mások a szokásai, ha arra a részre vagy kíváncsi, ki mennyit jár el egy 5 hónapos gyerek mellől. Lehet a "sok a dolga" azt jelenti, hogy nincs kire otthon hagyni a gyereket, ha szoptat, akkor eleve nem tud egy délutánt külön tölteni, tehát ha csak ezt nézzük, szerintem belefér, hogy kettesben nem szeretne elmenni veled.

Szervezz vele úgy programot, hogy vigye a gyereket is, a pasit meg nem. Vagy menj át, amikor dolgozik az apa.

2020. okt. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, csodálom a türelmedet és a kitartásodat. Nekem nagyon nem tetszik ez, hogy a barátnődet így kisajátítja a párja. Ne legyen igazam, de bántalmazó kapcsolatban szokása a bántalmazónak elmarni mindenkit az áldozat mellől. Fél szemedet tartsd a barátnődön.
2020. okt. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is ugyan ez jutott eszembe mint a 6# válaszolónak, a tipikus bántalmazók szokása hogy mindenhova csak velük, mindent kontroll alatt akarnak tudni és mindenkit elmarnak.
2020. okt. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jajj, félreértitek, én ezt már nem akarom erőltetni. Az elején még nagyon rosszul esett, mert korábban tényleg azért hetente 3-4x biztosan találkoztunk, együtt buliztunk, színházba mentünk stb. Úgy, hogy közben neki is volt párja és nekem is. Tehát még azt sem lehet mondani, hogy azért, mert biztos mind a ketten szinglik voltunk és nem volt jobb dolgunk...


A barátja otthonról dolgozik, szóval 24/7 együtt vannak (ezt ő maga mondta). Mindent együtt csinálnak, együtt mennek bevásárolni, nagyszülőkhöz és itt lényegében ki is fújt az az idő, amit házon kívül töltenek.


Csak közben engem hívott magukhoz már többször most is és nem akartam mondani, de nekem kínos ez, hogy ők ülnek a nappali egyik felében hárman, én meg velük szembe és megy a társalgás az időjárásról, covidról, vagy bármi ilyenről. Mert nyilván a problémáimat, dolgaimat nem fogom elkezdeni taglalni a párja előtt, akit annyira nem ismerek, nem bízom benne.


Nekem az is jó lenne, ha a gyerekkel együtt jönne, de hogy ő nem mer úgy vezetni, hogy ott van a baba, meg macera vele elindulni nagyon.

2020. okt. 13. 17:54
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Az h 5 honapos gyerekkel nem akar nagyon programokat csinalni megertem. A baj h o elotte is kakilt rád nagy ivben. En ben erőltetnem a kapcsolatot.
2020. okt. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
En kb 2 honapja kerultem az egyik legjobb bnommel/kolleganommel hasonlo szituba. Evekig rengeteget voltunk egyutt, meg wellness hetvegek is pasik nelkul, cegea bulik, melo utan bor, suti, kaja stb. Lett egy baratja es megvaltozott... Eljartunk de 2 honapja folyton lerazott(en terhesen tappenzen itthon voltam/vagyok) valami szoveggel. Mindig mondtam, akarmikor szolj, bemegyek a varosba terhesen is, nekem fontosak a barataim, a kapcsklat apolas...Probalkoztam. Parazor, aztan meguntam, elmondtam neki ezzel kapcs. az erzeseim es h rosszul esik stb. Azt allitotta kepzelodok csak, holott a "trionk" 3.csaj tagja is egy velemennyel volt velem, o is erzekelte, hogy leraz minket. Na ezutan en nem kerestem, meguntam a kezdemenyezest, mondtam, hogy aki akar tudja a szamom, a lakcimem stb. 2 het utan ramirt, eljott, mindig o irt eloszor, hogy hogy vagyunk stb. En nem kerestem, visszairok, mondtam, hogy jojjenek le hozzam egy kavera, de az biztos, hogy nem fogok tobbet kaparni olyan ember utan, aki leszr. Ha latom, hogy o is nyit felem, akkor persze, en is, de azota kicsit en is maskepp gondolkodom. Aki nem szan rad idot, nem keres, annak nem vagy fontos, ilyen egyszeru.
2020. okt. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!