Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány kilót lehet emelni terhesen?

Hány kilót lehet emelni terhesen?

Figyelt kérdés
Munkahelyen új helyre kerültem, nem az eddigi megszokott munkámat végzem. Eddig ilyen 5-10 kg-t kellett max mozgatni. De itt 40-50 kg-ról van szó. El se bírom egyedül, segítséget kell kérjek. Még jó hogy a törvény szerint a nők max 20 kg-t emelhetnek. De a lényeg hogy babát tervezünk, és természetesen nem fogom az első pozitív tesztnél bejelenteni nekik, még képesek és kirúgnak, meg amúgy is bármi történhet akkor még, túl korai lenne. Mit csináljak? Táppénzre se akarok menni, az eddigi munkámat tudnám végezni még egy darabig terhesen is szerintem.
2020. okt. 18. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Ne emelgess 40-50, de még 20 kilót sem terhesen. A pozitív tesztnél, vagy legalább az első szívhangnál tessék táppénzre menni. Nem rúghatnak ki.
2020. okt. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyihez hozzá vagy szokva. Ehhez láthatóan nem, és még jó darabig nem is leszel... Könnyített munkakört kell kérned, ha úgy alakul, vagy most új munkahelyet. 12. hétig te nem fogsz 40 kilókat mozgatni büntetlenül az tuti...
2020. okt. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
1: gondolom attól fél a kérdező, hogy ha elvetél, akkor már nem lesz védett.
2020. okt. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy tudom, a 40-50 kg a nagyon max, de igazából inkább visszakérném magam az előző helyedre. Amúgy az orvossal kell majd megbeszélned, amikor ott tartatok, oké, hogy nem akarod az első tesztnél bejelenteni, mert bármi történhet, viszont simán lehet, hogy pont ez az emelgetés miatt történne valami dolog, szóval én inkább nem szórakoznék ezzel, ha attól félsz, hogy a hír hallatán kirúgnak, akkor táppénz. Amúgy a törvény szerint védve vagy terhesség alatt, szóval nem rúghatnak ki hivatalosan.
2020. okt. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Amelyik munkahelyen ekkorát kell emelni, ott táppénzre vesznek a pozitív teszttel.
2020. okt. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is max 20 kilót emelhet egy nő. De hogy őszinte legyek, én többet el sem bírnák.
2020. okt. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amihez hozzá vagy szokva, azt szabad. Én kis korkülönbséggel szültem a gyerekeket, amikor a negyediket vártam, a legnagyobb 5 éves (15 kg) volt, őt azért még bőven kellett emelgetni. Ez nem okozott problémát.

40-50 kg-t, főleg hogy el se bírod rendesen, még nem terhesen sem szabadna emelgetned.

2020. okt. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Igazából azzal a pár héttel vagyok gondba amikor már van pozitív teszt, de még nincs szívhang, meg orvosi papír a terhesség megállapításáról. Mert ha meg most szólok hogy babát tervezünk, akkor simán ki is rúghatnak. 🙄 annyira nehéz helyzet ez.
2020. okt. 18. 11:02
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok háziorvos nagyon megértő, kedves kérdező. A 2 hét eléggé határ viszont, amivel tudnak táppénzen tartani javaslat nélkül. Én is így voltam, szintén sokat emeltem. Az a baj, hogy nálunk ugyan van könnyített munka, de oda is szükséges az orvosi papír a terhességről így 2 hétig a háziorvos táppénzen tartott. Csak legyél vele őszinte.
2020. okt. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!