Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Helyesen cselekedni ebben a...

Helyesen cselekedni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A barátnőm terhes, pénteken hívott fel sírva úgy hogy alig tudott beszélni, hogy menjek át mert baj van.

Fejvesztve rohantam hozzá.

32 hetes terhes, és kiderult hogy súlyos betegsége van a babának. Megkapta a papírt hogy szakitsak meg a terhességet mert nem elne sokáig, max gépeken de ennek ugye nem sok értelme van. Nagyon sokat vártak a férjével a babára. Tanácsot kért tőlem. Hirtelen nem tudtam mit mondani. Lefagytam. Megkerdezte tőlem hogy mit tennék. Megszakítsa most vagy szülje meg mikor jönni akar és lesz ami lesz? Én pedig gondolkodtam és azt mondtam hogy szülje meg, lesz ami lesz, és ha úgy van legyen donor. Sok baba var szervekre, sok babát tudnának megmenteni. Szerintetek jó hogy ezt mondtam?

Szegeny nagyon kivan, és magát okolja hogy beteg a kicsi (nem dohányzott soha, ritkán ivott, nincs betegsége sem)

Ti mit tennétek? Szerintetek mi a legjobb "döntés" már ha persze van tényleg jó döntés.


2020. okt. 18. 22:02
1 2
 11/18 Derjaderja ***** válasza:
81%

Amit írsz: kézbe vevés, elbúcsuzás szenpontból meg mindegy hogy a 32.héten vagy a 40. héten van a szülés, ugyanúgy elbúcsúzhat tőle. A különbség a 8 hét felesleges kockázat és lelki szenvedés. A magzat is tovabb fejlődik, érettebben éli meg a halált....


Nem értettem honnan jón ez a donoros dolog Neked, most már értem és sajnálom a babádat meg Titeket miatta, de pont ezért nem adtàl jó tanácsot.

2020. okt. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%

Nyugi, nem csináltál vagy mondtál semmi rosszat. És az is okés hogy kikéri a véleményed. Biztosan megbeszéltek a férjével már csak kellett a megerősítés 🙁

Ő melyik fele hajlott inkább?

Én egyébként inkább megszülnem most mint hetekkel később, és élni meg egy hónapot úgy hogy mindenki kérdezget hogy vagyunk, gratulálgat , mosolyog rám, veszi nekem az ajándékot. Ezen a saját egészségem érdekében is jobb előbb tulesni

2020. okt. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, hogy fura, amit írok, de azért várnám ki, hogy mi lesz a vége, mert azért valljuk be: volt már olyan a világtörténelemben, hogy orvosok tévedtek. Hiába a fejlett orvostudomány, korszerű eszközök, műszerek, szerintem így is becsúszhatnak hibák. Ezt a barátnőmnek én így nem mondanám, mert nyilván hamis illúzióba sem szeretnném ringatni, de én azt tanácsolnám, hogy várja meg, míg megindul a szülés. Így is, úgy is meg kell szülnie.

Ha valóban beteg a baba, de van rá lehetőség, én a donorként való felajánlást jó ötletnek (jaj, ez itt nagyon hülyén hangzik!) tartom.

2020. okt. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 babyboom567 ***** válasza:
56%

32. héten már nincs terhességmegszakítás.(max akkor fordulhatna elő, ha az anya élete kerülne közvetlen életveszélybe, de akkor a babát is próbálnák megmenteni)

A donor dolog, meg nem úgy működik mint ahogy te gondolod.

Mondjuk én adnék esélyt,láttunk már olyat, hogy az orvosok tévedtek.

2020. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

#14 van a 32 héten terhességmegszakítás, ha az élettel összeegyeztethetetlen baja van a babának.

A magzati élet védelméről szóló 1992. évi 79. törvény:

''Időtartamra tekintet nélkül megszakítható a terhesség, a várandós nő életét veszélyeztető egészségügyi ok miatt vagy ha a magzatnál az élettel összeegyeztethetetlen rendellenesség állna fent.''

2020. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szólnék bele.Ha a világ legjobb barátnője volnék sem.Az ő babája és döntésének a súlyát is ő fogja cipelni,így minden más vélemény irreleváns,ill ki se írtam volna ilyen kérdést a barátnőm problémájáról mert ízléstelen és nem túl empatikus.
2020. okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Derjaderja ***** válasza:
Ahogya 15 írja. De a 32.héten terhessegmegszakítás = szülesindítás.
2020. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
29%
Akkora kamu kérdés, mint a ház.
2020. okt. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!