Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogyan cselekednétek ilyen...

Ti hogyan cselekednétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Volt régen egy baráti köröm, ahol szépen-lassan kiábrándultam másokból, rossz véleménnyel voltak rólam, kibeszéltek engem a hátam mögött és úgy éreztem, hogy ki vagyok közösítve, szépen-lassan jelentéktelen lettem a csoportban, tehát ott hagytam őket és itt kezdődött el a magamba fordulós korszakom. Ennek már vége, sokáig tartott kijönnöm ebből, mert nem fogadtam el semmilyen segítséget.


A helyzet a következő, lesz egy csoporttalálkozó így évekkel később. Nem tudom, hogy hogyan döntsek és kíváncsi vagyok, hogy ti mit tennétek ha ilyen helyzetben lennétek.


Úgy érzem, hogy talán el kéne mennem, mert ez egy lehetőség arra, hogy szembe nézzek a "démonjaimmal".


Másrészről meg úgy érzem, hogy talán még sem kéne elmennem, mert lehet, hogy újra csalódnék bennük, de ez olyan, mintha a komfort zónámból jönne.


2016. júl. 16. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Most milyen viszonyban vagytok? Honnan értesültél a találkozóról? Hívtak? Ha haragudnak rád, levegőnek néznének vagy levegőt fagyasztana a jelenléted, ne menj el. Vagy ha belül nagyon felzaklatna, ne menj el csak azért, hogy lélekben rájuk borítsd az asztalt.


Ha viszont úgy érzed, nem voltak olyan súlyosak azok a sérelmek, hogy az idő ne múlassza el őket, és kíváncsi lennél, kivel mi van, akkor menj el. Az is lehet, hogy ők is ugyanígy örülnének neked, elvégre pont ez a lényege a csoporttalálkozóknak, hogy csupa rég nem látott ismerős újra találkozik.

2016. júl. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem lennék egyikükre sem kíváncsi.
2016. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem menj el, abból nem lesz semmi gáz, de ne számíts arra, hogy újból kialakul a baráti kör, elvárások nélkül elmehetsz.

Akár ez a találkozó végleges lezárásként is mködhet, és akkor végleg megszabadulsz attól a tehertől, hogy ha ritkábban is da rájuk gondolsz, a múltra, esetleg emészted magad.

Ha elmész akkor vagy csak egy sima találkozás lesz, jól elbeszélgetek, de a végén mindenki megy a saját dolgára és nem találkoztok többet.

Lehet annyira jó lesz, hogy párszor még találkoztok, ekkor se bízz abban, hogy újabb barátság fog kialakulni, idővel ez is ellaposodhat.

Lehetnek bunkók is és akkor a hátad mögött hagyhatod őket, de nem hinném, hogy bunkók lennének, de nem ismerem őket, nem ismerem a mögöttes sztorit.

Akár az is lehet, hogy tényleg egy új baráti viszony kialakul, ami hosszan tartó, de erre kicsi az esély. Már mindenki kialakította a maga baráti körét, de van rá esély.

Maradhatsz otthon is, de akkor soha nem tudod meg ezeket.

A választás a tiéd.

2016. júl. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!