Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megteheti a volt feleségem ezt?

Megteheti a volt feleségem ezt?

Figyelt kérdés

Van egy közös gyerekünk. A feleségem, egyik napról a másikra, összepakolt és elköltözött. Hivatalosan még nem váltunk el, így a közös gyerekünket sem ítélte még semelyikünknek se a bíróság. Elvileg nekem is ugyanolyan jogom van a gyerekünkhöz, mint neki. De így jó esetben, csak hétvégente láthatom a gyereket. Megteheti a volt feleségem azt, hogy a bíróság döntéséig, ő önkényesen magához veszi a gyereket, és addig is ő dönt a láthatási időről, hogy mikor és mennyi ideig lehetek a gyerekkel? Akkor én ezen az alapon megtehetem, hogy az általa megszabott láthatás után, nem viszem vissza hozzá a gyereket, hanem én is önkényesen döntök arról hogy nálam lesz? Megteheti ebben az esetben, hogy rámküldi a rendőrséget és visszaviteti magához a gyereket? Ha igen, akkor melyik törvény szerint? Hiszen még semelyikünknek nem ítélte a bíróság, akkor elvileg neki sincs több joga a gyerekhez, mint nekem.

A másik, hogy ahova eddig járt a gyerek óvodába, onnan a feleségem az én beleegyezésem nélkül kivette, és másikba vitte, ami közelebb van az új lakhelyéhez. Ahova eddig járt, az a város legszínvonalasabb óvodája. Az új óvoda, meg enyhén kifejezve nem a legjobb. Szerintem nekem is lett volna ebbe beleszólásom. Milyen jogon teheti azt meg, hogy egyedül ő dönt erről.

Tehát a kérdés, hogy jogilag mit tehet meg a házastárs, a gyerekelhelyezésig, amíg erről dönt a bíróság?



2020. okt. 20. 18:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
19%

#11-es Dehogynem!

[link]

2020. okt. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

12!


A kérdező és a felesége nem vált még el, gyermek3lhelyezes nem volt. Apuka ha most feljelenti az asszonyt kiskorú lakóhelyének önkényes megváltoztatása miatt, akkor a rendőrség azonnal vissza viszi hozza a gyereket. Ennyi.

2020. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%

#12, ez igen😱


Akkor az igazán elborult "párok" hetente jelentgethetik ide - oda a gyereket?

Hisz akkor ennyi erővel Apuka is magához veheti és költözhet vele másik helyre, és bejelenti 3 napon belül.


Megdöbbent, hogy ezt komolyan lehet csinálni - elméletileg.


Gyámhatósági döntést talán érdemes lehet kérni, akár a válás megindítása előtt is, hisz az időnek fontos szerepe van: nem mindegy, mi a megszokott környezet a gyerek számára.

2020. okt. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%
A te beleegyezésed nélkül nem változtathat se lakcímet, se óvódát. Tudtommal alá is kellett volna írnod ehhez mindkét helyen, ezt vajon hogy oldotta meg? Ha akarod a gyereked, szerintem is jelentsd fel, és minél hamarabb, ne ülj rajta, mert azt lehet beleegyezésnek venni, ha csak hetek múlva kezd érdekelni.
2020. okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
Én sajnálom a kérdezőt. Arra haza menni, hogy a feleséged elment és magával vitte a gyerekedet is. Persze, hogy vissza szeretné kapni, az ő gyereke is. Viszont szerintem a feleséged már beszélt egy ügyvéddel. Azért vette ki az óvodából, és jár másikba ami közel van hozzájuk. Minden lépése olyannak tűnik, hogy biztosított mindent a gyereknek, új lakhatás, új óvoda az új lakóhely közelében. Ha nem teszel ellenne semmit, akkor biztos, hogy neki ítélnek mindent. Beszélj egy ügyvéddel a kialakult helyzetről, és ő eltudja mondani, hogy mik a lehetőségeid.
2020. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%
Milyen indokkal akar elválni?
2020. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
35%

Egy fontos off


Ne egy perben menjen a gyermekelhelyezés és a válás


Mert az egyik a másik nélkül nem lesz jogerős

Pl egy vagyonmegosztás ha nem megy le.

2020. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
22%
Megteheti, mert a költözéssel a házassági közösség megszűnt. Innentől nem azok a szabályok vonatkoznak rátok, mint egy házaspárra. Azt nem fejted ki, mikor és mennyi időre akarja elvinni a gyereket, illetve milyen indokkal nem adja oda. Azt sem tudjuk, miért költözött el. A te hozzáállásod és a bizonytalan helyzet is azt sejteti, nem véletlen ez a válás...
2020. okt. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
67%

19!


Nem, nem teheti meg. Ennyi erővel apuka is vihetne9a gyereket ahova akarja.

2020. okt. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
56%

Azért én kivàncsi lennék mit tett az apuka hogy egyszer csak elmenekült az anya a gyerekkel és láthatóan nem akarja hogy talalkozz veluk ha még másik óvodába is vitte

Azért ilyen drasztikus dolgokat ok nélkül nem tesz senki főleg gyerekkel nem

Ja és egyébként akar tetszik akar nem egy nő mindig magának szül...

2020. okt. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!