Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha anyagilag megtehetnéd és...

Ha anyagilag megtehetnéd és vásárolnál autót a húgodnak/nővérednek és a feleségednek is akkor hogyan tennéd? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

1. Mind a kettőnek ugyanolyan autót vennél, megegyező felszereltséggel csak más színben

2. Húgodnak/nővérednek jobbat vennél míg a feleségednek rosszabbat.

3. Feleségednek vennél jobbat és a húgodnak/nővérednek rosszabbat.

4. Csak a húgodnak/nővérednek vennél

5. Csak a feleségednek

6. Egyiküknek sem vásárolnál


Elméleti a kérdés, egy olyan szituációról szól amikor a férfi nagyon jól keres és megteheti hogy autót vesz a testvérének és a feleségének is. A testvérével pedig érthetően jó a kapcsolata (szó eshet arról is hogy együtt dolgoznak egy közös cégben).

Kort is írjatok!



2016. jún. 19. 23:00
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
A rosszabb autót úgy értem hogy olcsóbb új autót vagy használtat.
2016. jún. 19. 23:04
 2/29 anonim válasza:
80%
Egyiknek sem vennék..ha feleségem lenne, akkor közös autót vennénk a közös pénzünkből. A tesóm meg vegyen magának, vagy adnék rá pénzt, és majd ő megveszi milyet szeretne.
2016. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
23%

Önzőnek tűnik, de a testvér az mindig ott lesz kiben nem csalódhat az ember. Egy feleségben X évnyi házasság után lehet kialszik a tűz és ott vág át ahol tud, lehet együtt élni meg egy kasszán tengődni, gyereket nevelni de nem minden feleség érdemel meg ma ajándékba egy autót pl.

24F

2016. jún. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Elméleti a kérdés. Inkább arra szeretne rávilágítani hogy a férfi szemében a felesége és a testvére egyenlő rangú-e.
2016. jún. 19. 23:09
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

Mindkettőnek vennék.

59N

2016. jún. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem egyeltalán nem egyenrangú.. A feleségedet te választod,a testvér "jön magától". Ha jó a viszonyok a testvéreddel,akkor persze ő is kaphat autót,de ha én lennék a feleség NAGYON rosszul esne ha a férjem egy szinten tartana akárkivel is.

Lehet,hogy furcsán hangzik,de én úgy gondolom,hogy csak akkor mennék hozzá valakihez ha tényleg ő a legfontosabb a világon és ezt ő is így gondolja velem kapcsolatban. Persze ott vannak a szülők, rokonok stb. stb. Most lehet,hogy nagyon önzőnek tűntem,de ez szerintem akkor is így van.

Az meg,hogy a feleség megcsal és elhidegül a házasság 2 emberen múlik. Testvérek is összevesznek,nem? Ugyanakkora az esély mindkettőre, az meg szerintem hülyeség,hogy a testvérre "ki kell bélülni",mert egy a vérünk... -kit érdekel? Amúgy ennyiből az ovis kortól együtt nevelkedő barátnak is "járna az autó" -hiszen ő ismer a legjobban, ő tud mindent rólad (persze ez az opció sok ember fejében fel sem vetődik)

2016. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
44%
3.
2016. jún. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%

A húgom megkapta az első autómat, de igazság szerint jelképes összegért adtam neki oda, annyit kértem tőle hogy az új autóm 1-2 kisebb javítására elég legyen ami nekem hitelen nem fért volna bele és ennyi. A húgom örömmel vette át az autót, mivel jóval ár alatt adtam át neki. Eladni gyorsan nem tudtam volna, meg örülök hogy marad családon belül mert mióta kijött a szalonból már a családunké volt.

Barátnőmnek nem veszek autót mert neki van már. Persze ha vennék akkor mindenképp rábíznám a döntést, mondanám neki hogy mennyim van rá meg adok tippet milyet válasszon amihez nincs túl drága alkatrész és persze nem horror a fenntartása sem.


Autószerelő vagyok, és értek az ilyenekhez, a saját autómra magam spóroltam össze a pénzt, meg én kifogtam egy alkalmi vételt amit magam hoztam helyre kollégám segítségével akiknek vettem egy karton sört és rendeltem nekik finom kaját és így is jobban kijöttem belőle, meg örömöm is van hogy magam újítottam fel egy autót, mert 13 éves korom óta az volt az álmom hogy veszek egy lelakott de nem túl öreg autót és rendbe hozom. Igaz hogy egy egyszerű G Astra aminek a kasznija eléggé elvolt hanyagolva, az alja is, és persze a belső tere is. Motorikusan nagyon nem kellett rajta mit csinálni, csak pár dolgot kellett felújítani.

2016. jún. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Itt arra gondolok az 1. lehetőségben hogy veszel mind a kettő nőnek egy szép és jó autót szalonból. Mondjuk egy magasan felszerelt VW Polot/Golfot, BMW 1, Mercedes A-class, Audi A3 de még sorolhatnám. A döntés mind a hárman meghozhatnátok. A lényeg ne a típuson van hanem a gesztusom hogy a testvérét és feleségét ugyan annyira értékeli hogy azonos ajándékkal lepi meg.

De ezt a fajta példát 2 gyerekre is le lehet fordítani. A lényeg hogy ki milyen módon tesz különbséget. Persze olyan testvérpárokról van szó akik jó viszonyban vannak.

2016. jún. 20. 00:09
 10/29 anonim ***** válasza:
77%

Először is, ha ezen a férjnek gondolkodnia kell, akkor mégsem keres olyan jól, hogy a testvérének ajándékba autót vegyen.


De egyébként sem jó a példa. A feleségemmel vagyonközösségben élünk. Vagyis a közös pénzből vennénk egy autót ami közös tulajdon is marad. Vagyis a feleségem autójával én nem vesztek semmit, ugyanannyi marad a vagyonunk. A testvérnek vett autóval viszont igenis csökken. Egyáltalán nem összehasonlítható a két ajándékozás!


Én a feleségemnek megvenném a legjobb autót, amit megengedhetünk magunknak. A testvéremnek megvenném a legolcsóbb autót, amire feltétlen szüksége van. Ha nincs szüksége arra, hogy én vegyek neki autót, akkor nem vennék neki csak úgy. Ez független attól, hogy milyen kapcsolatom van melyikkel. Ha rossz a házasságom és utálom a feleségem, miközben rajongok a testvéremért, akkor is így csinálnám, mint fordítva.

2016. jún. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!