Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is hiányzik néha a...

Másnak is hiányzik néha a gyerekmentes élete?

Figyelt kérdés
Úgy szégyenlem magam, pedig annyira vágytam rá és most mégis azt érzem, hogy jó lett volna még várni pár évet. 3 éves és nem tudja 5 percig lekötni magát, folyton engem nyúz, egész nap szórakoztatni kell, nincs egy perc nyugtom tőle. Mostanában már délután is alig alszik és olyankor hulla vagyok estére ha nincs meg az a délutáni 1-2 óra csend. Folyamatosan beszél, kérdezget. Tudom én akartam, de már úgy érzem nem bírom, utálok itthon lenni, utálom a házimunkát, hiányzik a társaság. Már ovis de többször volt itthon mint oviba a betegségek miatt. Nincs segítségem mert apuka sokat dolgozik, nagyszülők is még dolgoznak, havi 1 hétvégén szokott mamánál lenni, folyton fáradt és ideges vagyok.

#Gyereknevelés, gyerekvállalás,
2020. okt. 25. 19:51
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem mesz dolgozni? Társaságba lennel és a gyereknek is jó lenne.
2020. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is nehéz, szinte egyedül nevelem, apuka rengeteget melózik. Nyilván értünk, de baromi nehéz. Viszont én úgy érzem h nem akarnám a régi életemet. Most végre van célja, eddig nem éreztem így. Én dolgozok, szóval a társaság megvan, az itthoni teendőim miatt vagyok sokszor kikészülve. Nehéz összeegyeztetni mindent.
2020. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
65%
Napközben bölcsiben vagy oviban kéne lennie.
2020. okt. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
9%
Nem!!!
2020. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
89%

Persze


Idönként előfordul..


Hogy semmire, senkite be legyen gondom...

Ha nincs ebéd? hát nincs.... eszem egy hamburgert vagy ilyesmit..

/ nekem kicsik.. de annyira pont nem , hogy üveges bébiételt kapjon, ha ilEn van/


Vagy ne kelljen azon agyalni, ha utazunk hol állunk meg enni.. mert nekik a kocsiban nem megy..


Vagy csak spontánnak lenni.


Régen volt olyan, hogy mentünk valahova.. aztán gondoltunk egyet, maradtunk éjszakára is..

Vagy

Hétvégén ágyban maradni.. vagy akkor szexelni, amikor épp akarunk..



De emellett imádom a gyerekeimet.. és a régi életemben nem kaptam ennyi spontán ölelést, puszit.

Látni ahogy nyílik ki a világ csodás🥰

2020. okt. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
88%

Ez azért van mert szuperanya akarsz lenni.


Rendeljetek néha ételt. Vond be a rendrakásba, főzésbe (legalább lefoglalja), menjetek ki parkba, erdőbe, játszótérre sokat, rohangálja ki magát, hívj néha babysittert, tanítsd meg neki, hogy játsszon egyedül.


Az a baj, és ne vedd sértésnek, hogy manapság nem ösztönzik önálló játékra a gyerekeket, hanem a szülők, általában az anyák animátorkodnak.

Nem leszel rossz anya hidd el, ha te leülsz a teraszon, míg ő a hangyákat kutatja a földön, vagy az avart sepri össze, hogy belevesse magát, de kérheted, hogy rajzoljon neked valami szépet, aztán mamának, apának, stb ki is teheted minden felé pl a hűtőre a legszebb rajzait.

3 éves, lassan felfogja azért ha pl elmondod neki, hogy kicsit fáadt vagy, gyurmázzon addig míg pihensz.

2020. okt. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy jár oviba de eddig többször volt itthon betegen mint oviba mert a járvány miatt már egy kis orrfolyással se mehet. És mennék dolgozni de még nem találtam olyat amit ovi mellett tudok végezni.
2020. okt. 25. 21:15
 8/40 anonim ***** válasza:
76%

De, folyton ezt érzem legalábbis nagyon sokat. Komolyan az is hiányzik, hogy "jó állapotban" alkoholtól és egyéb dolgoktól végig tomboljak egy koncertet mint 16 évesen :D

Úgy érzem néha, hogy börtönben vagyok. Pedig a 1.5 éves lányom a világ legédesebbje, de komolyan, rossz is, hogy sokszor lennék bárhol máshol mint itthon.. Mert amúgy imádom, de nekem nem megy ez hogy reggel 7-től este 7-ig mást se csináljak, mint egy 1.5 évest szórakoztassak, nekem ez sok :S Anno mikor tudtam munka mellett állandóan olvastam, írtam, festettem, stb. Most semmit nem tudok nyugodtan csinálni.

De nekem megy bölcsibe pár hónap múlva én meg dolgozni vissza, és remélem jobb lesz majd, a bölcsiben lesz neki gyermektársaság és egész napos játék, nem csak az uncsi anyu.

2020. okt. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
7%
Azért téged nyúz, mert nincs testvére akit nyúzzon ha jól sejtem. Nálunk elég jól elvannak sokszor egymással is, de ha egyik nincs itthon akkor másik már egyből nincs olyan jól el érezhetően.
2020. okt. 26. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
86%

Most, hogy 3 óra óta őrzöm a fośó gyerekemet és Smectát kevergetek, meg takarítom a szétfośott budit...

Igen, hiányzik.

2020. okt. 26. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!