Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akadékoskodnak a rokonok...

Miért akadékoskodnak a rokonok? Anyósom azt mondja, hogy felnyom a gyamugynek amiért így nevelem a gyerekeim.

Figyelt kérdés

Először is, külföldön éltünk férjemmel 5 évig. Átmenetileg haza költöztünk (2 hónapja vagyunk otthon) van 2 gyerekünk. A lányunk 3 éves és a fiúnk 8 hónapos. Nem hagyományosan neveljük a gyerekeket, én montesszori módszerrel nevelem őket. A gyerek -szoba is teljesen eltér a megszokottól. A 8 hónapos szobája ami leginkább kiverte anyósomnál a biztosítékot. Már mászik a fiam, és aki ismeri a montesszori módszert, az tudja, hogy a baba szoba úgy van berendezve hogy minden baba biztos és nincs kiságy. Szóval a fiam egy matracon alszik a földön, az összes bútor rögzítve van, konnektorok bedugaszolva, minden játék amihez hozzá fér azzal egyedül is játszhat. Az elv az, hogy a kicsi akkor jön megy a szobába amikor akor éjjel is. A nappali és a konyha is gyerek barát. A lányomnak a hűtő alsó része van kinevezve, magának tud ételt kivenni vagy vizet ha szomjas vagy éhes, segít főzni nekem és takarítani is.


Az anyósom nálunk volt "besegíteni " miután lejárt a 10 nap karantén, és azóta csak azt hallom, hogy félre nevelem a gyerekeket.


A legnagyobb probléma ugye a fiam miatt volt, mert elvileg nem vigyázok rá és felelotlen vagyok mert meg 10kor játszott a gyerek mikor aludni kellett volna és reggel is szétdobálta a szobát fel 7re.

Legelőször is, a fiam végig szokta aludni az éjszakákat, miután lefektetjük néha még játszik, de vissza kúszik a matracra és alszik. Reggel is játszással kezdi a napot, de edig semmi probléma nem volt. (Van Bébi kameránk bent, így tudom hogy mikor mit csinál)


A lányom teljesen önállóan ellátja magát, egyedül eltudja készíteni a reggelijét (pl müzli tejjel vagy szendvics) a kisszekrenyebe tányér és pohár meg gyerek evőeszköz.

A következő probléma az volt, hogy miért hagyom a 3 évest hogy késsel "rohangaljon" (ami egyébként is műanyag. (hozza teszem, a lányom óvatos és megtanítottam neki hogyan közlekedünk ollóval vagy késsel vagy barmilyen mas éles dologgal.

Aztan a következő probléma az volt hogy hagyom a lányomat takarítani ha valamit kiönt vagy szétszór. Ilyenkor szar anya vagyok hogy nem segítek neki és szegény gyerek egyedül dolgozik (A lányom büszke magára mikor egyedül meg tud csinálni dolgokat, és tudja hogy ha segítség kell neki, akkor nekem szólhat) de igen, hagyom a lányomat hogy egyedül törölje fel a kiontott tejet/vizet vagy felsöpörje a müzlit.


Szóval anyósom azt mondta, hogy szólni fog a gyamugynek meg a védőnőnek és akkor elvehetik tőlem a gyerekeket mert nem gondoskodom róluk megfelelően.

A gyerekeim boldogak és kiegyensúlyozottak, de nem ismerem a magyar szabalyokat ilyen téren.

Tényleg lehet bajom ahogyan nevelem őket?

Bocsi a hosszú kiírásért.


2020. nov. 10. 15:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A ferjem nem szol semmit mert szerinte csak jot akar es nem ert hozza... de konyorgom a gyerekek semmilyen veszelyeset nem csinalnak. Persze volt mar kisebb baleset, buksi beutese, Uj megvagasa stb de az mindenkivel elofog fordulni.
2020. nov. 10. 18:35
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
És akkor is ezt fogja mondani, ha a drága anyukája rátok hívja a gyámügyet? A gyerekére meg az unokáira... az eszem megáll. Szedje össze magát és állítsa le a kedves mamát, mert ez nagyon gáz.
2020. nov. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után a férjed még mindig kukán tűri az anyja hülyeségét?! 😳 Nálunk valamelyikünk szülője ilyesmit merne mondani páros lábbal repülne, a küszöböt nem lépné át de mi sem nála.
2020. nov. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
39%

Óvónő vagyok. Montessori módszer szerint nevelünk. Ezért az amit leírtál kedves kérdező az minimális mont. ismereteket mutat nekem.

Ha ezen módszer alapján szeretnéd nevelni fiad és lányod,akkor vannak lehetőségek adjunktusok előadására beülni. A továbbképzéseinken is gyakran előfordul hogy szülő ül bent.

2020. nov. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

14: miből következtettél rá, hogy hiányosak a kérdező ismeretei? Érdekel, mert mi is montessori elvek mentén szeretnénk nevelni.

Emellett úgy tudom, mivel Maria Montessori intézményi rendszerre dolgozta ki a módszerét, így az otthoni alkalmazása nem egzakt teljesen.

2020. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
58%

A montessori módszer az általad leírt,tudás hiánya miatt fenyegető anyóst is segíthet jó útra terelni.

Először is ajánlom hogy avasd be őt hogy mi is ez a módszer. Ő valószínűleg egyáltalán nincs azzal tisztában hogy mit miért teszel. Ő is azt a nevelést követné amit sokan mások,miszerint mindent megKELL tanítani a gyereknek,félteni óvni kell. Ezzel szemben mi hagyjuk hogy "vétkezzen",sőt mi több ha tudjuk is hogy valaminek rossz vége lesz akkor sem szólunk bele,hanem hagyjuk hogy a maga útján tanulja meg a gyerek.

Esetleg ha leülsz vele,és átbeszélitek a kételyeit. Hidd el neki fIngj@ sincs mi ez amiről beszélsz.

2020. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

En is ovodai pedagogus vagyok, es tanultam a montessori modszerrol. Nyilvan tobbet tudok rola mint amit leirtam ide. Az anyosnak is el lett magyarazva hogy mi ez a modszer, de szamara ez csak valami modern kori hulyeseg.

Nem is akarok vele leallni vitatkozni. En es a ferjem latjuk a lanyunkon, hogy mennyit fejlodott es mennyire onallo. Engem csak az zavar, hogy anyosom mar a gyamugyet akarta ram hivni, es mivel nem vagyok tisztaban as itteni torvenyekkel annyira, kicsit beparaztam.

2020. nov. 10. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!