Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kell tudnia értelmes...

Mikor kell tudnia értelmes szavakat?

Figyelt kérdés

Mi a felső határ amikor már fejlesztés kell?

És ne kezdjétek el légyszives a 🥒méregetést. Nem arra vagyok kíváncsi.


2020. nov. 11. 07:22
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Attól függ fiú vagy lány
2020. nov. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fiú
2020. nov. 11. 08:14
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Igen, a fiúk később beszélnek. Olvass mesét, beszélj hozzá sokat, kérdezd. Majd fog beszélni. 3 éves korban sem késő. Ha elkezd oviba járni, rohamosan fejlődni fog a kommunikációja.
2020. nov. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Próbálok olvasni neki de mindig fontosabb dolga van. Viszont szoktunk könyvet nézegetni. Mutogatja a képeket én meg mondom mi micsoda. 14 hós még értelmes szavakat nem mond
2020. nov. 11. 08:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

14 hónaposan bőven ráér még, nyugi.

Az én fiam már 2, de alig van pár szava. Most kezdett bölcsibe járni és a babanyelv is most indult meg igazán. Robbanás szerűen. A bölcsiben meg sem mukkan, itthon meg karattyol egész délután a maga nyelvén. Az első két betűket már mondja.

2020. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
3-as vagyok. 14 hónaposan tényleg van jobb dolga a meseolvasásnál.😊 Azt hittem a kérdésből, hogy idősebb. Nagyon, nagyon ráér még! Az óvónénik azt mondják, hogy ovikezdéskor elég a legalapvetőbb szavakat tudnia. Kb. ha éhes vagy wc-re kell mennie.
2020. nov. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Másfél 2 éves kor között szoktak általában elkezdeni szavakat mondani.Ki előbb-ki utóbb.2 éves korra kérnek 10 min szót,ami lehet hangutánzó is.Szoval ráér a kisfiad.
2020. nov. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos fiam a cicin meg az otton kívül nem mond tudatosan mást csak gagyog. De ismerek ugyanennyi idős fiút, akinek már gazdag a szókincse. Szóval ez a fiúk kesobb kezdenek el dolog is csak mendemond
2020. nov. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislánya két éves kora előtt szinte semmi nem beszélt. Nagyon max mindennek az első azótagját. Most 2,5 évesen full értelmes mondatokban beszél. Nekik nem kellett sehova menni mondtak, hogy várjanak még. Amúgy elvileg 2 évesen már kene tudniuk pár szót. De van aki később kezd bele de akkor nagyon 🙂
2020. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!