Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mennyire eteti egészségesen...

Ki mennyire eteti egészségesen a kisgyerekét?

Figyelt kérdés

#babaételek, bio, egészséges étkezés
2020. nov. 17. 07:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

Azért én több lehetőséget is bejelölnék :D

Adok bolti ételt is és nem magamnak erjesztem a joghurtot (egyik barátunk így csinálja, csak azért merült fel :D ), de kap abból is, amit mi eszünk. Ugyanakkor nem figyelek rá, hogy mi bio, mi nem az, leveszem a polcról az első csomag csirkemellet, amit találok, oszt' megyek is tovább, nem igazán szoktam xarozni ezzel. Kész gyümölcslevet is kap (annál odafigyelek, hogy 100%-os legyen), de a teát pl nem cukrozom neki, magamnak sem szoktam.


Alapvetően szerintem amúgy egészségesen étkezik/étkezünk. Nem attól lesz feltétlenül valaki egészséges, ha csak bio dolgokat fogyaszt, miközben mondjuk havonta kétszer eszi meg a zöldséget és amúgy cukros kenyeret eszik napokon keresztül.

2020. nov. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%
A végén úgyis azt eszi, amit ti. Ha a szülők egészségesen esznek, tehát csupa zöldség meg semmi pékáru, készétel és nincs a szekrényben dugi gyümilé meg csoki, na meg szépen az asztalhoz ülnek naponta 3x, akkor a gyerek is. Ha szülők állva vagy útközben kapnak be valamit, és zacskós nasival vígasztalják maguk a telót nyomkodva, akkor a gyerek is ott köt ki. Nálunk is első gyereknél még minden csak neki való volt, a másodiktól már lehetetlen volt ezeket tartani. Szóval nem tudom, mit jelöljek. :D
2020. nov. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudok választani. Kap üvegeset és főzök is. Nem figyelem, hogy bio legyen, nem vagyok milliomos. Ad abszurdum gyümölcslevet is szokott inni 100% hozzáadott cukor nélkülit. Nem szeretem soha semmiben a túlzásokat.
2020. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ùh ez a szavazás tényleg bromság, bocsi korán volt és nem gondoltam végig :D Megpróbálom töröltetni.
2020. nov. 17. 13:32
 15/16 anonim ***** válasza:
57%

Én a mértékletességre szavaznék.


Tehát kapnak üvegeset, de ismerik a házi kosztot is. Ehetnek csokit, kekszeket, de főleg gyümölcsöt kapnak "nasinak", tízórainak.

Ugyanúgy, ahogy az én életemben sem csak az "eat clean" van. Néha én is elcsábulok egy finom pizzára, jófajta kézműves hambira. Vagy csokira, Nutellára. Nem lesznek ezek ördögtől valóak, amiért tartalmaznak cukrot, vagy más "száműznivaló" dolgot.

2020. nov. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
53%

Úgy állok a gyerek étkezéséhez, ahogy a sajátunkhoz. Nagyrészt nagyon ügyelek, hogy egészségesen táplálkozzunk. Organikus zöldség és gyümölcs, csak bio hús, a hal (több halat eszünk, mint húst) is csak megfelelő helyekről, a tejtermék sem bolti, ha sütök, figyelek, hogy milyen alapanyagokat használok. Sok jó növényi olajat fogyasztunk, valamit magvakat. Csak vizet és gyógyteát iszunk, a gyereknek már volt alkalma üdítőt kóstolni, nem ízlett neki. Viszont nincs semmi baj, ha a mama, dédmama csokit vagy csipszet ad neki, alkalmanként mi is veszünk neki, evett már mekis sajtburgert is. A hangsúly nálunk az arányokon van, hogy túlnyomórészt az egészséges rész menjen, azt, hogy néha-néha "bele van rondítva", én nem élem meg tragédiának.

Üveges bébiételt sosem vettem neki, nem vagyok ellene, nem is ismerem őket, viszont a férjemnek minden nap főznöm kell (élsportoló) és mindig olyat csináltam, ami a gyereknek is jó másként elkészítve, pl. a csirkemell egy részét lesütöttem a férjemnek, a másik részét a gyereknek készítettem el másként, a megfőzött édesburgonya egy részét lenyomkodtam meg úgy általában a többi zöldséget. Szóval nem volt fáradtság.

2020. nov. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!