Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az én gyerekem...

Mit tegyek, ha az én gyerekem mindig le van maradva mindenkitől?

Figyelt kérdés
Később kezdett mászni, később kezdett járni, később mondta ki az első szavát, később kezdett el beszélni. Sem akkor, sem most nem találtak semmit nála. Most kezdte az elsőt, és mindig mindenben le van maradva. Én meg kezdem feladni, hogy az egész életem arról szól, hogy próbálunk valahogy valamit kezdeni azzal a gyerekkel. Problémát okoz neki 2 betű összeolvasása is. Pedig gyakorlok vele, de nem hat semmi. Az óvodából id folyamatosan azt hallgattam, hogy miben rossz. Most az iskolábam is fejlesztőre szorul.
2020. nov. 27. 16:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
64%

Nekem csak az üti meg a szemem "egész életem arról szól, hogy próbálunk valahogy valamit kezdeni azzal a gyerekkel."

A hangsúly az AZZAL van. Mintha nem is a saját gyermekedről beszélnél, mint aki egy tárgyról beszél aki nincs megelégedve..

2020. nov. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is az jutott eszembe, hogy nem lehet megismételni az elsőt? Anyukam alsós tanár, ebből kiindulva en azt gondolom leülnék a tanárával és ki kérdeznem, ő mit lát. Anyukam szokott mesélni ilyeneket, hogy az egyik gyerek jó agyú, de annyira szét van szórva, mint atom. Illetve ő azt is látja ha valaki csak szimplán butább, mint az átlag. Ezt is el kell fogadni egy szülőnek, mert akkor nyilván valóban nem az atomfizikát kell megcélozni és elvárni, hanem valami alacsonyabb lécet.
2020. nov. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
24%

És akkor ismételjen meg minden évet? A másodikat, a harmadikat ..... a tizenkettediket is járja kétszer? Vagy hogy értitek?


Meg most nem azért, de szerencsétlen kölyköt ki kellene szakítani a környezetéből egy új osztályba?

2020. nov. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
77%
Fogd vissza egy èvvel szerintem. Megfelelő ütemben fejlődik, csak fàziskèsèssel. Így mindig csak kudarcèlmènye van, pedig nem hangzik buta gyereknek.
2020. nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
96%

Mikori születésű?

Az óvónők szerint iskolaérett volt?

2020. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
97%

Jelentkezzetek be a szakszolgálatba és kérd a gyerek vizsgálatát. Abból kiderül, hogy az általános képességei milyen szintűek. Simán lehet gyengébb átlagos képességű, akit mindig koorpetálni, segíteni kell. Nem lesz atomfizikus, de el fogja végezni aziskolát, és elégedett, boldog ember lehet belőle.

De az is lehet, hogy valami részképesség gyengesége van (beszédészlelés, beszédértés, akármi) amin lehet célzatosan segíteni.

Ha pedig valamit ismétel, akkor az elsőt kell megismételtetni. Ebből egyáltalán ne következik, hogy minden osztályt kétszer fog járni. Ha első végén nem tud olvasni, ne menjen másodikba, mert ott menthetetlenül lemarad. Ha második végén lassabban olvas és számol, mint a többiek, nyugodtan mehet tovább, küzdeni fog a 2-es, 3-as jegyért, de nem lesz reménytelen a helyzete.

2020. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
85%
13 úgy értjük, hogy valószínű kicsit éretlen és jót tenne neki egy év “pihi” hogy felzárkózzon. Így csak halmozza a lemaradást.
2020. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
94%
Normál IQ-jú? Iskolaérett volt? Ha mindkettő igen, idén nem kínoznám a tanulással (Csak amennyit muszáj) és újra járatnám vele az elsőt. Ha akkor is gond lesz, akkor keresnék speciális iskolát.
2020. nov. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
96%
Eszedbe sem jut, hogy a kisgyerekkori lemaradás összefügg a mostani nehézségekkel? Vizsgáltasd ki egy normális helyen, lehet idegrendszeri érettlensége, figyelemzavara van, amin ma már lehet segíteni.
2020. nov. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
94%

Igen, előfordulhat, hogy egész tanulmányi ideje alatt korrepetálásra fog szorulni.


Hiába írja valaki, hogy ezt nem lehet elfogadni.


Sokmindent nem lehetne elfogadni, és mégis el kell.

Ha betegen születik egy gyerek, ha rákos lesz 2 évesen, ha zseni, ha buta.


Nem tudod megváltoztatni, kicserélni.

A te gyereked, fogadd el!


Első lépésként. De szívvel!


Utána pedig lehet beszélni a tanítónénikkel.


Ne feledd, elsőben még nincs bukás!! Visszatartás van.

2020. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!