Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha mióta anya...

Mit tegyek, ha mióta anya lettem, csak kudarc ér, és már utálom az anyaságot?

Figyelt kérdés

A gyerekem nem utálom, csak az azt, hogy gyereket vállaltam. Mindenhol csak kudarc ér, semmi jó nem történt velem.

A szülés úgy ahogy volt, rossz volt, a gátmetszés helye a mai napig fáj, fájdalmas menstruáció, mellgyulladás, emlőtályog (meg is műtöttek), lógó mell, undort keltő test, párkapcsolatom megromlott, a gyerekkel járni kell fejlesztőre, hogy felzárkózzon a többiekhez, valószínűleg speciális iskolába fog kikötni, a barátokkal megszakadt a kapcsolat. A munkahelyemre nem vesznek vissza, és dolgozhatok sokkal kevesebb pénzért másik helyen, és minden eddigi tanulásom, erőfeszítésem hiábavaló volt, mert ügyfélszolgálatosként fogom leélni az életemet. A sok formában tartó edzés egy kalap kakit se ér, mert ocsmányul nézek ki.


2020. nov. 28. 16:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%

"Hát igen, az anyaságnak az a lényege, hogy megszűnik az én..."


Ja, ha mártír idióta lesz anya, akkor valóban így van. Épeszű embernél viszont megmarad az ÉN,az Ő és MI, amit képes fontossági sorrendbe is rendezni.



Kérdező!

Pszichológus.

2020. nov. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
82%
Én megértem a kérdezőt, mert tényleg nehéz az anyaság, és M.o.-on ha anya vagy, akkor gyakorlatilag halott vagy a munkaerőpiacon, legalábbis nagyon nehéz gyerek mellett egyáltalán normális munkahelyet találni, ezért én is azt mondom, hogy legyen hálás, amiért neki egyáltalán van! A többi meg majd megoldódik.
2020. nov. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
Persze, vannak szuperanyáknak tűnő egyének, de a kérdezőnek nem olyan rózsás a helyzete és nincs jó párkapcsolata sem, ahogy írta, szóval könnyű más fzával verni a csalánt.. Szerintem együttérzést vár a kérdező és nem arra kíváncsi, hogy másnak milyen szuper az élete..
2020. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
75%
Én azt gondolom, hogy ennyi sok rossz után most már csak vár valami jó is a kérdezőre, csak ne lássa a dolgokat ennyire negatívan! Idővel könnyebb lesz vagy nem. De minden múlandó, így akik most a mellüket verik, hogy bezzeg ők, hát még ott is fordulhat a kocka. Semmi sem tart örökké: sem a rossz, sem a jó.
2020. nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
38%
Sztem meg hozzáállás kérdése! Én is vesztettem sok mindent, akár az alakomról van szó, akár a párkapcsolatomról,akár a munkahelyről, DE nyertem annyit amennyit soha életemben nem gondoltam volna! Nincs annál jobb érzés amikor átölel és azt mondja szeret. Már a puszta léte boldoggá tesz. Nem azt mondom h nincsenek nehézségek, de egy puszi mindenért kárpótol 🙂
2020. nov. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
90%

Együttérzéssel nem megy sokra, szemléletváltás kell.

Sokan azt hiszik, hogy a korábbi életük nem változik meg, csak lesz mellette egy gyerekük is. Amikor beköszön a valóság, összeomlanak.

Ezt súlyosbítja a kompetitív nevelés is, amikor a szülők egymást bizonytalanítják el. "Az enyém félévesen szobatiszta! A tied még nem? Szar vagy!" Közösségi oldalakon hergelik egymást.

De ez nem a gyerekről szól, hanem a szülőről. A gyerek csak eszköz, amivel a másik szülő fölé lehet kerekedni.

Az apákat is érinti ez, sokan tesznek úgy, mintha az ő feladatuk véget érne azzal, hogy elmentek dolgozni. Magukra hagyják az anyát, akinek így nincs kihez fordulnia. Az anya kimerül, a libidója nullára esik, ami tovább gerjeszti a szülők közötti ellentéteket. De kinek lenne kedve dugni, ha a párja nem áll mellette?

A terápia ahhoz kell, hogy a szülők megértsék, hogy ez csapatmunka és nem, a korábbi életük nem marad meg.

2020. nov. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
74%

En jartam a cipodben, ferj megcsalt, terhesen valas egy 2 evessel, munkahely megszunt gyed alatt, az apam reszegen vergodott minden este, anyam apam melle allt a vitakban, autoimmun betegsegem lett a sok otthoni stressztol. Amikor ennyire melyen van az ember, onnan csak felfele lehet, en ebben biztam es bejott.


Nezzuk a te helyzetedet:


A szülés úgy ahogy volt, rossz volt -elmult


*a gátmetszés helye a mai napig fáj, fájdalmas menstruáció -ok ez sz@r, fajdalmas menzesz egyebkent nagyon sokunknak van, probalj meg sokkal tobb folyadekot inni, segit, vagy fogamzasgatlo


mellgyulladás, emlőtályog (meg is műtöttek), lógó mell, undort keltő test, párkapcsolatom megromlott - elmult


a gyerekkel járni kell fejlesztőre, hogy felzárkózzon a többiekhez, valószínűleg speciális iskolába fog kikötni, a barátokkal megszakadt a kapcsolat - ezek javithatoak


* dolgozhatok sokkal kevesebb pénzért másik helyen - tehat van/lesz munkad es beveteled, ez a legfontosabb.


*ügyfélszolgálatosként fogom leélni az életemet - ezt te sem gondolod komolyan.


A sok formában tartó edzés egy kalap kakit se ér, mert ocsmányul nézek ki -az enkepeden kellene talan leghamarabb dolgozni. Annyi before-after kep kering a neten h emberek kitartassal mit ki nem hoztak valoszinuleg tiednel sokkal durvabb alakokbol.


Kezdd el szeretni magad, lesz/megjavul a parkapcsolatod.


Ne add fel az edzest, igenis van eredmeny, milliok bizonyitjak, lehet h te most nem vagy vele elegedett de ne add fel.


A munkad most ez, lehet ebben is fejlodni.


A gatmetszes helyet, menzeszt nodokival at tudod beszelni.


A fejleszto suli meg ha jol ertelmeztem meg nem biztos.


Osszessegeben szerintem nem annyira vesztes helyzet ez mint amennyire borusan latod.


Cselekedj, mozdulj valamilyen pozitiv iranyba, a tobbi meg hozza magat. Olyan nincs h ha jo a hozzaallasod, csupa rossz dolog tortenik!

2020. nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
17%
A héten ezt már megkérdezted. Kérj segítséget.
2020. nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
84%

"Egyébként nem rossz meló az ügyfélszolgálatosság és sok anyát meg fel se vesznek sehová, mert gyereke van, akihez igazodni kell. Neked legalább van munkahelyed!"


Ez úgy hülyeség, ahogy van.

Szerintem senki nem azért tanul, hogy ügyfélszolgálatos legyen. És azért, mert mást nem vesznek fel sehova, attól neki még nem lesz jobb, mert mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Most ha valaki hány, akkor örüljön a hányásnak, mivel neki van mit kihánynia, míg Afrikában éheznek?

2020. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

"A szülés úgy ahogy volt, rossz volt -elmult"


Csak az emlék nem múlt el.



"*a gátmetszés helye a mai napig fáj, fájdalmas menstruáció -ok ez sz@r, fajdalmas menzesz egyebkent nagyon sokunknak van, probalj meg sokkal tobb folyadekot inni, segit, vagy fogamzasgatlo"


A fogamzásgátló se segít.



"mellgyulladás, emlőtályog (meg is műtöttek), lógó mell, undort keltő test, párkapcsolatom megromlott - elmult"


A lógó mellem, az undi testem és a rossz párkapcsolatom hogy múlt volna el?



"a gyerekkel járni kell fejlesztőre, hogy felzárkózzon a többiekhez, valószínűleg speciális iskolába fog kikötni, a barátokkal megszakadt a kapcsolat - ezek javithatoak"


Ezek pont, hogy nem javíthatóak.



"* dolgozhatok sokkal kevesebb pénzért másik helyen - tehat van/lesz munkad es beveteled, ez a legfontosabb."


Te meg azt nem gondolod komolyan, hogy egy havonta 600 ezret fizető állás felér egy 220 ezres fizető állással.



"*ügyfélszolgálatosként fogom leélni az életemet - ezt te sem gondolod komolyan."



"A sok formában tartó edzés egy kalap kakit se ér, mert ocsmányul nézek ki -az enkepeden kellene talan leghamarabb dolgozni. Annyi before-after kep kering a neten h emberek kitartassal mit ki nem hoztak valoszinuleg tiednel sokkal durvabb alakokbol."


Azt sem tudod, hogy hogy nézek ki. Nem érdekel mások agyonműtött teste szülés után. A lógó mellemet meg a kinyúlt, lógó bőrömet az edzés nem teszi jóvá.

2020. nov. 28. 21:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!