Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 0 rh - vércsoportú nőknek...

0 rh - vércsoportú nőknek tényleg nem születhet fia?

Figyelt kérdés
Nem tudom ez a kérdés mennyire tartozik ebbe a témakörbe, de nagyon kíváncsi vagyok. Egyik tanáromtól hallottam ezt, de nem tudom mennyire higgyek ebben. Párommal már másfél éve együtt vagyunk, még nem tervezünk gyereket csak pár év múlva, de beszélgettünk és ő mondta nekem hogy majd egyszer szeretne egy kisfiút. Most el kezdtem kicsit aggódni hogy ez tényleg így van?

2020. nov. 29. 23:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
A tanárod hülye
2020. nov. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
dehogynem, a vércsoportnak semmi köze a születendő gyerek neméhez
2020. nov. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

És az ilyen embert szabadítják a gyerekekre tanár címszó alatt... Jesszus.

Bizony hogy lehet. :) Persze nincs garancia, hogy az is lesz, de ez nem kizáró ok, ez egyszerű hülyeség.

2020. nov. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem. Ezt a hülyeséget honnan vette? Barátnőm 0- és két fia van. Lány még nem sikerült neki, de az se a vércsoporton múlt!
2020. nov. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Derjaderja ***** válasza:
88%

Az egyetlen olyan téma, ahol a vércsoport meg a nem összefügg, az a vércsoport-összeférhetetlenség pl Rh negatív anya és Rh pozitív apa esetén az anyuka ellenanyagai megtàmadhatják a (bármilyen nemű) magzatot, de ezt is meg lehet előzni immunizációval.

Ha nem ez kavart be a tanárnak, nem tudom, mi, mert a vércsoportok génjei nem a nemi kromoszómákon.

2020. nov. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem biológiatanár volt.
2020. nov. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem a tanàr volt hülye, hanem te értettél félre valamit.
2020. nov. 30. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"Az Rh-összeférhetetlenség megelőzhető, ha az anyát a terhesség során vagy a szülés után nem sokkal (72 órán belül) kezelik. A kezelés egy izomba adott anti-Rh antitest -injekciót foglal magába. A kezelés hatására a magzati Rh+ vörösvértestek elpusztulnak, még mielőtt az anya immunrendszere felismerné azokat. Ez egy passzív immunizálás. Az immunitás 4-6 hétig (vagy a dózis nagyságától függően hosszabb ideig) tart, mivel ennyi idő alatt az anti-Rh antitestek száma nullára csökken az anya vérében.

Bár az anti-Rh injekció radikálisan lecsökkentette az Rh-összeférhetetlenség által okozott problémák számát, a betegség még mindig okozhat magzati károsodást, vagy akár halált is. Az ilyen esetek kiszűrésére elengedhetetlenül fontos az Rh-negatív vércsoportú kismamák szakszerű monitorozása (ellenanyagszűrés, ultrahang), illetve szükség esetén intrauterin transzfúzió biztosítása a magzatnak."


Azaz a probléma létezik, de kezelhető. Neked is pont 30 másodpercbe került volna beírni a keresőbe.

2020. nov. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
2 fiam és 1 lányom van 😀
2020. nov. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 0 rh- vagyok és egy fiam van
2020. nov. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!