Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Festett/melírozott szőke...

Festett/melírozott szőke nőknek hogyan lehet szőke gyerekük?

Figyelt kérdés

Nyugi, nem vagyok annyira sötét, mint amennyire a kérdésből kitűnik. :) Sőt, pontosan a genetika kapcsán jutott eszembe ez a kérdés, máris mondom, miért.

Közeli ismerősi körömben is van három, távolabbi körben pedig jóval több fiatal, kisgyerekes anyuka, akik festett vagy épp melírozott szőkék, az eredeti hajszínük többnyire barna, és ennek ellenére mégis szőke kisgyermeket hoztak a világra. (Apukák barna, fekete hajúak, illetve az egyikük vörös!) Azért tartom ezt érdekesnek, mert pl. a sógornőméknél is így van, és róla aztán teljes bizonyossággal állíthatom, hogy még a felmenői között sem volt soha szőke, após-anyós full fekete hajúak, az ő szüleiknek pedig fekete-barna hajuk volt, a férje részéről szintén hasonló a felállás. (Mellesleg sóginőm nagylánya már 11 éves, és még mindig szőke, tehát nem az a "majd idővel besötétedik a haja" típus.)

Az egyik osztálytársnőm ugyanígy van: melírozott szőke, de az eredeti hajszíne már alig látszik, a párjának sötétbarna haja van, a kislányuk pedig gyönyörű szőke, kék szemű kis tündér.

És alapból nagyon sok ilyet látok, ezért merült fel bennem ez a kicsit fura kérdés, hiszen se a hajfesték, se a plasztika, se az egyéb ilyen beavatkozás nem avatkozik bele a génekbe... de akkor hogyan? :)


2016. ápr. 22. 10:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Azt Te sem gondolhatod komolyan, hogy a hajfestésnek bármi köze is van a gyerek hajszínéhez......
2016. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes kérdés, érdekelnek a válaszok is.

Amúgy apám sötétbarna, anyám barna, én meg közép/sötétszőke lettem. Anyámat (sajnos) le se tagadhatnám külsőre... És kék szemem volt általános iskola közepéig, végéig, most már inkább zöldes kék. Anyám is, apám is barna szemű...

2016. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 klopusz ***** válasza:
86%

Én is barna hajú vagyok, párom is. Csemetéink is barna hajúak lettek - mostanra -, de a legkisebb szőkének született. Nálunk nagymamám volt az egyetlen szőke a családban. Mondjuk a szemszínük is mindenféle, egyiké szürkés-zöldes (mint apjának), másiké barna (mint nekem), a kicsié kék.

Amit írtál, az lehet genetikai mutáció vagy egyszerűen csak egy hordozott, recesszív gén szólt bele a dolgokba. Hiába öröklődik a barna haj/szem dominánsan, ha a recesszív gének nem kerülnének időnként előtérbe, az egész világon már barna hajú, barna szemű emberek élnének csak :)

2016. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
Vagy félrekufurc eredménye.
2016. ápr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy, hogy a gyerek genetikai öröksége nem csak a szülőktől, hanem a korábbi felmenoktol is származik. Ha teszem azt a gyerek ukmamaja szőke/kinai/kék szemu/akármi volt, a gyerek simán lehet az.
2016. ápr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokszor olyanok festik vagy melírozzák világosabbra a hajukat, akiknek gyerekként, fiatal felnőttként még világosabb színű hajuk volt, aztán bebarnult (vagy fiatalon megőszült). Ha a hajfesésre nem is :), de a szőke gyerekből lett barna felnőttre, akinek szőke lett a gyereke (de valószínűleg felnőttként barna lesz) sok példa van nálunk is.
2016. ápr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a normális válaszokat!


Első: nem, nem gondolom, EZÉRT tettem fel a kérdést...


Persze, tisztában vagyok vele, hogy akár sokadik felmenő tulajdonságait is örökölheti a gyerek, csak őszintén szólva meglepődtem, hogy ez ennyire "gyakran" fordul elő, legalábbis az ismerősi, baráti körömben.

Furcsa, és ezért érdekelnek a vélemények. :)

2016. ápr. 22. 10:53
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszadó!


Érdekes, amit írsz. :) Gyerekként én is full szőke voltam, majdhogynem fehér hajam volt, idősebb koromra bebarnult. A kislányom kis fekete hajjal született, majd barna lett neki. :)

2016. ápr. 22. 10:56
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem világos barna hajam van mellíroztatom. A férjem szőke kék szemű. Kisfiúnk világos barna hajjal született szőke most három és fél éves. Kislányomnak sötét szőke haja van, de neki még biztos fog változni mert most még csak 13 hónapos.
2016. ápr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Vilcsianyuja ***** válasza:

Az én családomban és érdekes módon a férjem családjában is szinte mindenkinek szőke haja volt kisgyerek-korában, aztán később bebarnult. Valakinek korábban, valakinek később. Szóval az elég általános szerintem, hogy egy barna hajú nő szőke kislány volt valaha. A felmérésed nem reprezentatív, csak az egy 11 éves lányt tudod megemlíteni, aki még most is szőke. Tehát lehet, hogy ő tényleg pont két recesszív gént örökölt a szüleitől, de ha pár év múlva is megnézed majd a mostani kisgyerekeket, akiknél feltűnt a szőkeség, garantálom, hogy a zöme előbb-utóbb be fog barnulni.

Az én három gyerekemből kettő szőke, a 6 éves már kezd barnulni, pont olyan a haja, mint az enyém volt. Gyanítom, a fiam se marad szőke. Egy gyerekem lett eleve barna loknis kistündér, rajta a tényleg barnának született nagyszülők-dédszülők génjei csapódtak ki :)

2016. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!