Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenféle kötözködés és...

Mindenféle kötözködés és előítélet nélkül kérdezem, miért lett tápszeres a babád?

Figyelt kérdés
Azt az oldalt nem ismerem, így csak találgatok ha hallom és egyre többet hallom.
2020. dec. 4. 09:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert elapadt a tejem. 4 hónapos korára lett tápszeres, most 9 hós
2020. dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szülés utáni komplikációk miatt gyógyszert kellett szednem sokáig, ami átmegy a tejbe is, így orvosi javaslatra elapasztottam a tejet
2020. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert szoptathatatlan volt. Nem tudott izomtónus probléma miatt rendes vákuumot képezni, és amit minimálisan kiszívott, azt is kihányta reflux miatt. Fejtem amíg tudtam, mellette próbálkoztunk. 4 hónapos koráig kapott anyatejet is, de onnantól full tápszeres lett. Megkönnyebbülés volt.

(Az kistesója anyatejes a mai napig, 1,5 éves múlt)

2020. dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem volt türelmem napi 18-20 órákat szoptatni. Mert kb.ennyit akart volna mellen lenni a gyerek. Amikor már kivoltam, vagy épp menni kellett valahova, akkor adtam tápszeres kiegészítést. 10 perc alatt bepuszilta és mindenki elégedett volt. Aztán 5 hónaposan egyszercsak nem fogadta el a mellemet egyaltalán. A második gyereknél is kb.ugyanez volt a forgatókönyv.
2020. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Mert nem volt elég tejem. Pótolni kellett. Fél éves volt, mikor teljesen leálltam vele, mert csak nyűg volt az egész, éjjel-nappal fejtem, de cseppek jöttek. Sajnáltam, de be kellett látnom, ennek így semmi értelme.
2020. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Mert covid alatt született, és lekerült a pic osztályra, ahol egyszerre csak 1 szülő mehetett be. Van ott 6 inkubátor 8-20ig van látogatás, ez 12 óra és 6-12 szülő között kellett felosztani a látogatást.

Ez napi 1-2óra latogatás volt. Esélyem se volt szoptatni. Elkezdtem fejni, de az hogy a babám betegen távol volt nagyon megviselt lelkileg fejés közben így elengedtem a dolgot. Végig sírtam minden fejést.

A mentális egészsége az anyának ugyanolyan fontos, és nem szeretek mártírkodni.

2020. dec. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Első gyerekkel gyűlöltem szoptatni, ezért tápszert adtam neki.


Masodik gyerekkel nem indult meg a tejem már a kórházban sem.

2020. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Az első gyereknél 3 hónapos koráig, de elapadtam a tejem, bármit csináltam.

A másodiknál volt, de nem tudott rendesen szopizni, 2 hétig tudtam non-stop ülni és reggel 6-tól délután 3-ig egyhuzamban csinálni. Amikor vissza ment a férjem dolgozni már nem tudtam kivitelezni. Abban a két hétben semmit időm nem volt a lányomra a fiam mellet. Azóta nem beszél, pedig elindult a beszéd fejlődése, de akkor abba maradt. Visszanézve nekem nem érte meg. A fiamnak se mert tápszeres lett így is úgy is, és a lányom miatt se.

2020. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#6 èn is nemrég szültem, amíg én babáztam, a szobatársam babája betegen feküdt a csecsemőosztályon és az a lány csak fejt és fejt és fejt, vitte 3 óránként, egyik éjjel együtt is fejtünk, én azért mert túl sok volt, ő hogy szaporítsa. Még nekem is borzasztó volt lelkileg megélni hogy ő min ment keresztül és pluszban mit élhetett át miattam:( szóval megértem és igen az anya ugyanolyan fontos!
2020. dec. 4. 10:18
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert hiába volt szinte folyamatosan mellen olyan kevés tejem volt, hogy nem volt elég neki, így pótolni kellett, aztán 4 hónapos korától teljesen elutasította a mellet.

(a 2. babám viszont iszsz volt, pedig semmit sem csináltam másként...)

2020. dec. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!