Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukáknál sokat...

Kisgyerekes anyukáknál sokat olvasom az ápoltságot s érdekelne hol hogyan választotatok maniküröst, fodrászt, kozmetikust. Mindhármat szeretnék de még sosem volt (rámfér) s honan lehet tudni melyik csinálja jól? És miért mennyi a jó ár?

Figyelt kérdés

Nagyobb önbizalmat s csinos, szexi anyuka akarok lenni!

Nincsenek ismerőseim itt s tudni szeretném mikre kell figyelnem, pl: fodrásznál, hogy tudjam jól döntök.

De fogalmam sincs miért mennyit kérnek el, mondjuk egy kozmetikusnál vagy egy pedikürösnél. Régebben magam csináltam de a gyerek melett érzem kell nekem amolyan kikapcsolódás, feltöltődés képpen.Meg a férjem is jó volna újra elcsábítani. :)


2010. aug. 12. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy helyileg hol laksz. Teljesen más a tarifa a fővárosban, egy vidéki nagyvárosban és egy faluban.


Én a fővárosban élek.

A kozmetikusnál arckezelést szoktam kérni és szemöldökszedést, ez alkalmanként 5ezer, viszont egy órás garantált kényeztetésben lesz részed.

A fodrásznál festetni és vágatni szoktam, ez olyan 6ezer körül van. Amelyik fodrász jár tanfolyamokra, tehát továbbképzi magát, az általában kiteszi a szalon falára az okleveleit, ez mindenképpen jó jel. Ha arra kér, hogy egy 600 éves divatlapból válaszd ki, hogy milyen hajat szeretnél, akkor még idejében fogd menekülőre.

A manikűrös-pedikűrös 10ezret kér, de ezért házhoz jön.

2010. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindegyikre érvényes: lehetőleg ne 60 éven felüliek legyenek, mert nagyon pletykásak, lassan dolgoznak és megrekedtek vmilyen szinten, és rutinban. (elnézést, mindig vannak kivételek).

Aztán az árak. Többhöz is elmehetsz , vonhatsz egy egyenleget. Pl. Én kiadok 1500 forintot is egy szemöldökért, bajuszkáért, de akkor az olyan is. Voltam már olyan helyen, ahol 1000 volt pl., de siralmasan béna.(most írtam valamit)

2010. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, sokat számít az ápoltság.


Igazából egyiket sem lehet tudni előre, csak akkor, ha valaki ajánlotta. Tehát hagyd, hogy ajánljanak. Illetve megírhatod hol laksz. :)


A fodrász attól függ, hogy milyen hosszú a hajad, a legtöbb helyen ez az ár mécéje. Egy félhosszú haj egy közepes méretű városban: 3000-4000 ft.


Kozmetikus: szemöldök szedés-festés olyan 2000 egy ugyanekkora városban, az arckezelések a csillagos ég! :)


Köröm: én most voltam egy egyszerűbb helyen megyeszékhelyen: a lábam: 2000 volt, a kezem 1800, mind a kettőn farncia manikűr, a kezemen: Japán.


Remélem segítettem. :)


23/L

2010. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem semmi árak:) Azért a fővárosban is lehet ennél olcsóbban:)

Én a házunk melletti szépségszalonba járok, azért választottam, mert közel van, gyorsan oda- és hazaérek. A fodrász fest és vág, 3-4000-ért max. Oda csak két havonta kell mennem. Kozmetikushoz gyantáztatni járok, lábam végig, bikinivonal + a karom 2200. A manikűrös nyáron átlag havonta egyszer kifesti a lábamon és a kezemen a körmöt kb. 2000 Ft-ért.

2010. aug. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja és igen, jól írja az 1. ! Ha a fodrász úgy indít, hogy "tessék itt vannak a katalógusok, válaszd ki , mire gondolsz", na akkor ott szépen köszönd meg és spuri ki onnan.
2010. aug. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Zalaegerszegi vagyok


nagyából ekkora a hajam, kicsitt dúsabb:

[link]

2010. aug. 12. 11:10
 7/11 A kérdező kommentje:

Sok a bőrhibám s elég zsíros amitől fénylik is, meg a miteszerek. Ilyesmiktől akarok megszabadúlni. Arra valamilyen arcpakolás kell? Vagy inkább hámlasztás?


Szeretném ha formátkapna a hajam, necsak lógjon. Elöl féloldalas frufrut s talán a végéből vágatni lépcsősen a töredezés miatt. Ez is olyan 4-5 ezer forint?

2010. aug. 12. 11:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Hosszú hajat mindig drágábban vágnak. :-( Szerintem 3-4ezer mindenképpen lesz.

A bőrödnél fontos lenne a tisztítás, tonizálás naponta 3-szor és alkalmanként a hámlasztás is. Ezt akár otthon is elkezdheted. Nagyon jók az olyan arctisztítók amikben vannak hámlasztó gyöngyök. Mikor már tiszta a bőröd, akkor célszerű tonikkal átkenni, hogy összehúzza a pórusokat, majd egy hidratáló krémmel - ami nem zsíros, bekenni a bőrt és ha lehet, ne sminkelj minden nap, mert az ilyen melegben csak ront a helyzeten.

2010. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos a hajad annyi lesz. Az arctisztítás, amit szeretnél, az megint 5000 körül. :( De javaslom,a mit az előttem író, menj el DM-be vagy Rosmannba: 1. Tisztítás 2. Tonizálás 3. Hidratálás Ezekhez vegyél dolgokat, de olcsóbban nem fogod megúszni, viszont ez nem egyszeri tisztításra elég! Ajánloma Clean&clear Shine Control tonikot és Garnier Essntials arckrémeket, ezek egy ezres körül vannak.


Jó szépülést! :)

2010. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kozmetikusnál én sem voltam még sose. Fodrászt úgy választok, hogy közel legyen :) Bár már volt, hogy megjártam. Pont olyannal, amelyik nem közel volt, hanem az Árkádba bementem, hogy itt biztos jól csinálják, ha már ennyit kérnek érte, aztán totál nem úgy vágták a hajam, ahogy én kértem.
2010. aug. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!