Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák szerintetek Budapesten...

Anyukák szerintetek Budapesten hova lenne a legjobb kisgyerekes családnak költözni? És miért oda?

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 21:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a 17. kerületben lakunk Rákoshegyen. Itt új építésű lakások vannak, van családi ház, kétlakásos, négylakásos, stb. Nagyon nyugodt szép környezet, sokan mondják ismerősök, hogy már csak a tenger hiányzik. :) Valaki egyszer azt is mondta, hogy tiszta lila-akác köz. :) Szóval itt sok a kisgyerekes család, a levegő is tiszta, mivel van egy nagy rét, mögötte pedig nagy erdő. Van bolt, busz is jár, szóval tényleg jó kis környék. És biztonságos is, rendőrök is gyakran járőröznek. (Egyébként nem anyukaként írok, 20 éves lány vagyok, nekem kicsit túl nyugis, mert most még inkább a nyüzsgés vonz, de megközelíthető könnyen a belváros. Ha kisgyerekes anyuka lennék biztos ilyen helyet választanék.)
2011. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Zuglóba. Sok a zöld terület, játszóterek. Nem dimbes-dombos, hanem lapos, tehát babakocsival jól járható. Hamar elérhető a belváros is, nincs annyira kint. Ahol mi lakunk az társas ház, de a háznak van saját udvara, kerítéssel, nyáron itt is lehet játszani, homokozó is van. A környéken sok ilyen ház van, Zuglón belül ez Herminamező.
2011. nov. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Pesten szerintem is Zugló, egyébként meg a budai kerületek ideálisak.
2011. nov. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok még anyuka, de azért elmondom a véleményem. Mi a 17.kerületben lakunk, és itt szeretnék majd élni, ha gyerekeim lesznek. Folyamatosan fejlesztik a kerületet, egyre szebb.

Van jó pár játszótér, viszonylag sok ovi, általános suliból is jó iskolák vannak. Gimnáziumból a kerületben 2 nagyon kiemelkedő is van (Pál Apostol, Balassi Bálint).

Békés kerület.

Egyéb: van játszóház gyerekeknek, 1 színház, több kultúrház, ahol sok gyerekprogram van, zeneház is... TESCO, Baumax van, nagy bevásárlóközpont nincs. Hátránya, hogy elég messze van a belvárostól. Kocsival tűrhető, olyan 25-30 perc. Busszal (mondjuk az Astoriáig) 1, 1 és negyed óra.

Sokan vannak, akik unalmasnak mondják, és igazából van benne valami, itt nem pezseg annyira az élet. Inkább nyugis hely. De én szeretem :)

2011. nov. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a 16. kerületben lakunk(kertes családi házban).Ez is jó kerületnek számít.Nem jellemző a barna bőrű lakosság,jó egészségügyi,oktatási intézmények vannak,jó a tömegközlekedés.Igaz,a telek/ház árak elég magasak,de hát mindennek ára van!
2011. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a 19. kerületben élünk. Itt is jó a levegő, folyamatosan fejlesztenek mindent, van sok hétvégi program. Közel van minden, van most már tesco is a közelben, a belváros metróval 20 perc. Itt is sűrűen járőröznek a rendőrök.
2011. nov. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Tudod, Pesten a belvaroson kivul kb barhova, mert mindegyik keruletnek vannak jo kertvarosi reszei. En sok helyen laktam mar Pesten es tenyleg itt is, ott is talaltunk olyat, ami csaladnak tokeletes.

Sok fugg attol, hogy a szulok hol dolgoznak es mivel szeretnenek kozlekedni.

Jelenleg mi a 15. keruletben vagyunk, en nagyon szeretem, mert "falusias" hangulatuak a kornyezo utcak, kertes hazak vannak, viszont 5 perces setan belul rengeteg buszra tudok felszallni, egyik ide visz, masik oda, barhova eljutok. Viszont vonatallomas is van par perc setara tolunk, a nyugatiba igy en a hazunktol en 15-20 percen belul bent vagyok reggel/delben/este egyarant es nem kell felnem a dugoktol. Mi sokat jarunk videkre, az M3-ast rendszeresen hasznaljuk, igy nekunk az is szempont, hogy Nyiregyhazara 2 ora alatt leerunk. Laktunk Budan is, onnan a belvarosba tomegkozlekedni nekem rosszabb volt, mert vannak csomopontok, amin at kellett haladni, viszont allandoan dugo volt. Az m3-ra valo feljutas pedig eleve egy ora volt, igy 3 orat siman ra kellett szanni az utazasra.


Laktunk a 16. es 17. keruletben is, ott is vannak szep helyek valoban.


Szoval szerintem gondoljatok at tobb mindent, ne csak a keruletet nezzetek, hanem azt, hogy onnan hova mennyi ido alatt jutsz el es milyen lehetosegeid vannak.

2011. nov. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Bármi jó, ami nem a belváros (5,6,7,8,9.ker.)

Szerintem akármelyik külvárosi kerület jó, én csepeli vagyok, és szeretem.

2011. nov. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Külsőbb kerületbe, de ne n agyon ki. Mi Kispesten lakunk kertes házban, minde van a közelben.

Mertó villamossal 101 perc, mondjuk én kocsival járok:-)))

2011. nov. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
mármint 10 perc
2011. nov. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!