Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén, valakinek segített...

Őszintén, valakinek segített a CSOK és a babaváró hitel valamit is?

Figyelt kérdés

Politikától függetlenül. Én a közeljövőben nem tervezek gyereket, de látom, hogy most nagyon megnőtt a házasodási és gyerekvállalási kedv (statisztika is van rá, aki nem hiszi, KSH honlapján), viszont utánanéztem a CSOKnak pl., és halljátok, ez nem egy nagy segítség szerintem. Lehet, hogy én ehhez túl "szerencsés" vagyok és rosszul nézem, ezért kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, hogy tisztábban lássak! Az ismerőseimet nem merem szembe megkérdezni, hogy miért verik hitelbe magukat stb.

Szóval komolyan, semmi lenézés, meg politika. Valakinek ezek a támogatások őszintén nagy segítség / biztonságérzet / utolsó lökőerő volt?



2020. dec. 23. 13:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:

Igen, én azt gondolom, hogy sokaknak segíthet, ha és amennyiben olyan veszi fel, akinek amúgy előbb utóbb jutna például saját ingatlanra vagy nagyobb autóra, csak nyilván nem akkor akar, amikor a gyerek már 16 éves és pont nem érdekli, hogy van egy udvar.


Viszont azt látom sokaknál, hogy úgy építenek lábon forgó kacsát, hogy ebben az életben, de még a következőben sem engedhetnék meg maguknak soha, mert az életben annyi pénzt összelapátolni nem tudnának. Még sokszor be is vallják, hogy soha nem tudtak volna kiköltözni a 43 nm-es panelból, de persze egyből mennek a 120 nm-es kertes sajátba. Ezek az emberek szerintem rosszul fognak járni, mert nyilván egy CSOK és babaváró együtt is édes kevés manapság még egy panel lyukhoz is, nemhogy kertes házhoz, tehát ezek az emberek még hatalmas hiteleket halmoznak fel. Vagy majd ott fogjuk bámulni a félkész házakat, mint a 90-es évek elején, akkor volt még ez, hogy szocpolra mindenki is építkezett, csak hát a szükséges költségek fele sem volt meg még úgy sem, hogy amit lehetett, azt haverral tákolták össze.

2021. okt. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2016-ban akartuk igénybe venni egy gyerekre, használt lakás vásárlására. A bankban annyit vacakoltak, hogy az eladó majdnem odaadta másnak a lakást. Inkább veszni hagytuk azt a 6-700.000 forintot. Kölcsön, sem Csok, sem banki, nem kellett, valószínűleg ez volt az oka a bank kekeckedésének.

Azóta kiderült, hogy az egyikünknél gond van, baba még a kanyarban sem, és ki tudja, mikor lesz.

Szóval utólag inkább szerencse, hogy hagytuk.

2021. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk segített a CSOK. 16-ban, amikor bevezették, még akkor vettük fel két meglévő + egy vállalt gyerekre, mert alapból 3-at terveztünk, így kihasználtuk a lehetőséget. Ez pont az áremelkedések előtt volt, ezért minimális önerővel fedezte a ház vételárát. Ha most akarnánk megvenni, a duplája lenne.
2021. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
0%

Igazi szolga nép.

10 millióért (amit igaz h kamatmentesen) de vissza kell perkálni eladtátok a szabadságotokat. Én nem 10ért de 100ért se mennék bele 3 gyerekbe.

2023. febr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim válasza:
Minimálbérbérre is adnak vajon? Vagy 4 órásra? Annyian mondják hogy Önerőnek fel lehet venni de gondolom nem annak aki minimálon van mert a törlesztőrészlete is fizetni kell meg élni is
febr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
75! A csok-ot nem hiszem. Szerintem a babaváróval kevered.
febr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!