Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek melyik a rosszabb:...

Szerintetek melyik a rosszabb: apa nélkül felnőni, vagy egy olyan apával, aki nem törődik a gyerekeivel?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, milyen nehéz azoknak, akiknek az apjuk lelépett, de szerintem még mindig jobb, ha a férfi bevallja magának, hogy alkalmatlan szülőnek, és inkább elhagyja a családot, mint hogy megkeseríti a gyerekei életét. Én amióta az eszemet tudom, mindig is azt kívántam, bárcsak inkább lelépne az alkoholista apám, és nem mérgezné tovább az életünket.
2020. febr. 2. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bántalmazó, rossz apával felnőni rosszabb.
2020. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha csak simán nem törődik, de melózik, és van lóvé, de nem is piszkál, az rendben van.

Az, hogy egy alkesz, az más. Legalább lóvét ad haza?

2020. febr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rossz apával rosszabb. Az alkesz apa nélkül jobb lesz.
2020. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Rossz apával rosszabb.

En faterom is alkeszm sosem vert meg mimket de egy idiota es sajnalom anyukámat. Jobb embert érdemelne.

2020. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Egyetértek. Aki nem alkalmas akkor szülőnek, inkább lépjen le, és fizesse a gyerektartást vagy utólag tegye le a gyereknek egy összegben. De az alkoholizmus vagy az öngyilkosság, mint unokatestvéremnél a gyerek érkezése előtt nonszensz. Ennél jobb lett volna, ha lekoccol Brazíliába, majd 18-20 év múlva ad neki 10 milliót azzal, hogy nem kell megköszönni, de üljünk le beszélni.


Az alkoholista elissza a pénz, rontja a körülményeket. Rossz példát mutat.

Az apám csöndes alkoholista volt. Munkába menet egy feles. hazafelémenet 1-2 sör, néha más, és fizette a lakástörlesztést, de nem festette ki konyhát, nem tanított meg férfinak lenni. Ő sem volt az. Azt mondanám, hogy olyan 2/3-ra vizsgázott. De sokszor az a benyomásom, hogy anyámmal hármasban, faterom nélkül, a nagybátyámtól férfipéldát látva többre mentem volna.

2020. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Remélem egyszer eljön a te napod, amikor eltűnik apád, hála égnek az enyém lelépett már.

Sokszor aki apa nélkül nő fel az egyáltalán nem ismeri az apját, azért hiányzik neki, vagy pl. mint a testvéreim, akik nem emlékeznek már annyira az undorító apánkra, így még meg van bennük a szeretet valamennyire iránta, mert a jó emlékeik megmaradtak.

Szóval mindenképp apa nélkül, bár vannak hátrányai.

2020. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Aki apa nélkül nő fel, az a jó apát hiányolja. Aki egy alkesz apával nő fel, az is a jó apát hiányolja, csak ő még tudja is, hogy milyen egy szar apával, feszültaéggel teli gyerekkorban élni. Na most mi a jobb, a boldog tudatlanság, vagy a megnyomorított gyerekkor? Milyen már, amikor egy 6 éves gyerek arról álmodozik, hogy tűnjön el az apja? Nem kell egymásra licitálni, hogy kinek rosszabb, de vannak gyerekek akiknek megváltás lenne apa nélkül felnőni, akkor valahogy nem tudom sajnálni, ha valakinek az az áldás jutott, hogy nincs apja.
2020. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az az apa rosszabb aki leszarja a gyerekeit, sokkal nagyobb sérülést tud okozni, mint pusztán az apa hiánya, amihez viszont olyan romantikus kapcsolatot tudsz képzelni ha lenne, amilyet csak akarsz. De egy rossz apa, az óriási pofon. (rossz család amblokk az...)
2020. febr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Nehéz kérdés. Mert attól, hogy bántalmazó meg nem törődő, még nagyonis segített az anyagi biztonság megteremtésében 🤔


Ennek ellenére mégis azt mondanám, hogy jobb lett volna nélküle. Lehet, hogy albérletben meg zsíroskenyéren kottogva kellett volna felnőnöm, 16 éves koromtól pedig suli mellett dolgoznom, de jobb ember lehetett volna belőlem, vaby inkább korábban eljutottam volna arra a szintre, ahol ma tartok. Rengeteg lelkisérüléstől mentesültem volna, amiket évekig tartott felnőttként feldolgoznom.

2020. febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!