Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen egy jó apával felnőni?

Milyen egy jó apával felnőni?

Figyelt kérdés
Én nem érzem úgy, hogy az enyém egy igazi apa, sosem volt türelme hozzám, megalázott verbálisan, nem éreztem úgy, hogy hozzábújhatok, mindig féltem bármit is kérni, szeret másokat lenézni, és azt hiszi ő tökéletes, nincs hibája, és ami neki nem fontos az másnak sem. Nem ő a családfentartó, hanem anyám (mostmár én nem lakok otthon), nincs rendes munkája, majdnem minden este iszik, olyankor mondja nekem a ,,legszebb" dolgokat. Anyám gürcöl, és itthon is helyt próbál állni régen mikor kellett még segítsen a leckébe abba is ő segített apám aludt délre, vagy tvzett vagy ivott, hogy lehet ilyen ember mellett leélni egy életet? Anyám nem kap tőrődést sem mi, soha nem éreztem, hogy szeret? Légyszi mesélnétek róla nektek milyen az apukátokkal a kapcsolatotok? Miért tartod őt jó apukának? Miért nézel fel rá? Mit érzel iránta?

#milyenegyjoapa
2020. dec. 26. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szar a viszonyom az apámmal (nem vérszerinti apa, de ő nevelt fel, az eredeti a válás után lelépett és leszart), de legalább anyámmal kiváló a házasságuk. A te anyukád miért nem válik el? Mi értelme van annak, hogy eltart egy mocskot?
2020. dec. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem olyan típus, aki a sarkára áll, nincs elég önbizalma, szerintem még szereti is, mefelelési kényszere is van, és amúgymeg falun élnek ott meg fontos a látszat.
2020. dec. 26. 23:50
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Relatív, hogy kinek mi a jó apa.

Az én apám alkoholista volt mikor kicsi voltam, de leszokott róla. Ez volt olyan 4 éves koromig, aztán ha visszagondolok nekem jó viszonyom volt vele és nagyon szerettem. Ahogy kezdtem felnőni belecsöppentem a tudatba, hogy pánikbeteg és depressziós is, ami miatt sokszor nehéz vele szót érteni.. vannak időszakok amikor nem figyel rám hiába beszélek neki, vagy lehurrog mert olyan kedve van, de emellett mindig nagy figyelmet fordít rám. Ha nincs rossz passzban jön hozzám beszélgetni, megölel stb. Nekem így is jó az apukám, hiába kicsit “hibás” :D A szeretet a lényeg 🥰

2020. dec. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként mesét olvasott minden este, nevettünk lefekvés előtt sokat, mert mindig átköltötte József Attila altatóját az én nevemre. 1000. alkalommal is vicces volt.

Büszkélkedett velem a barátainak, munkatársainak. Bevitt a munkahelyére, megmutatta a mozdonyokat és a világ legbüszkébb embere volt, hogy 4 évesen már mindnek tudtam a nevét. Együtt szereltünk, a cinkosom volt Anyával szemben, mikor az újonnan kapott fehér ruhácskámat fél óra alatt szurok feketévé varázsoltam.

Egyszer megfogta a nálánál nagyobb pasimat és kidobta az utcára, mert én épp akkor szakítottam a sráccal, aki mérgében meg akart pofozni. Sikkantottam, mire apám feltépte az ajtómat és kipenderítette a gyökeret.

Sírt a diplomaosztómon, sírt, mikor bejelentettem, hogy válok. Életemben 10-nél kevesebbszer láttam sírni, de ezeket megkönnyezte.

Ha segítség kellene, az éjszaka közepén is hívhatnám, nem lenne előtte akadály. Tudom, hogy nagyon szeret, aggódik értem és bízik bennem.

Ez az én Apukám. Nem az a mocskos agresszív állat, amivé válik, ha iszik. Az nem ő. Az nem lehet ő.

34/N

2020. dec. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Nemtom
2020. dec. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a jó apa az, akihez mint a hülye rohansz haza az utolsó órád után, mert akkor még találkozhattok fél órára és beszélgethettek, mielőtt elindul dolgozni. nem az enyém, legjobb barátnőmé, hát mit ne mondjak nagy felfedezés volt, hogy azért rohan haza, mert ő a lány így akarja és várja hogy találkozhassanak, nem azért, mert a férfi ráparancsolt hogy ez így kötelező.

apám papír alapon van, ráadásul együtt él az anyámmal, kár hogy huszonévesen már azt se tudja, mi a nevem (a használt, nem az anyakönyvezett), mit tanulok és dolgozok... vannak elképzelései egy jókislányról, aki biztos az ő lánya, de sose ellenőrizte, hogy én valóban az elképzelései vagyok-e.

amúgy azt hiszem, a jó apa ilyesmiket csinál: odafigyel a gyerekére (pl beszélgetnek, és ha elhangzik péterke neve, akkor nem kérdezi meg két perc múlva hogy az ki is, vagy tudja hogy múlt héten feszült voltál egy dolgozat miatt), ismeri a barátait, a hobbijait, a kedvenc dolgait (aktuálisan, nem a kamasz gyerekét üldözi azzal, hogy de te szereted a kakaót, hiszen óvodában is szeretted), büszke az eredményeire, és nem ahhoz viszonyítva, amit a többiek csinálnak hanem saját magához (nem lecseszi hogy két kilométer futás után megállt pihenni, hanem a nyakába ugrik örömében, hogy utolsóként ugyan, de kitartott és lefutotta mind a négyet), annak örül, ha a gyermek magát szépnek látja, és ebben bátorítja, nem azon kesereg, hogy nem felel meg az ő szépségideáljának (pl. nem kibukik és őrjöng, ha befesti a gyerek a haját vagy sminkel, hanem megdícséri milyen szép, és kifejezi mennyire örül neki, hogy jól érzi magát a bőrében.)

a negatív példa az apám. a pozitív mögötte egy férfi, akit tizenkét éves koromban szerződtetett a tánciskolánk, hogy heti háromszor eljöjjön a feleségével, és tanítson minket. ő meg kérés nélkül, külön jutalom nélkül, magához vette azt a csúnya, furcsa lánykölyköt, azt a szülőkkel rendelkező árvát, aki voltam, odafigyyelt rám, megvigasztalt, támogatott, rengeteg dolgot tanított, például hogy értékes vagyok, hogy nem kell mindig mindenkinek megfelelni, hogy nem az határoz meg, hogy adott férfinak (legyen az akár az apám is) elég jó vagyok-e.

18 voltam mikor meghalt. az hogy kamaszként nem kallódtam el végleg, befejeztem az iskoláim és most fiatal felnőttként nagyjából működő életet élek, az ő érdeme. nekem ilyen egy jó apa.

2020. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én édesapám igaz nem olvasott nekem mesét gyerekkoromban de sokat játszott velem. Nehéz fizikai munkát végzett hogy nekünk a legjobb legyen. Még fiatal felnőtt koromban is az ágyba hozta nekem reggel a kávét. Bármi problémám volt ő rohant mindegy hány óra volt. Azt a gyerekkort amit a szüleim biztosítottak nekem soha de soha nem tudom meghalalni. A gyermekem születésenel is ottvolt. 16 órát ült a szülőszoba előtt.
2020. dec. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!