Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen egy hirtelen haragú...

Milyen egy hirtelen haragú apával felnőni?

Figyelt kérdés

A férjem sajnos elég impulzív természet. Én megtanultam kezelni, ha ércesebben szól valamiért, akkor megkérem, hogy fusson neki mégegyszer.

De félek, hogy a gyerekünk sérülhet ebben.

A munkahelyén sok a gyerek és imádják, mert nagyon tud bohóckodni és rendkívül ötletes játékokat talál ki.

Tudom, hogy jó apa lenne. De aggaszt, hogy amikor nem tetszik neki valami, akkor sok esetben vagy a hangsúlyt, vagy a szavait nem válogatja meg kellőképpen.

Van itt olyan, aki ilyen apával nőtt fel?

Milyen érzésekkel gondolsz rá?


2020. ápr. 18. 07:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%
Nem ilyen apával nőttem fel! Szerintem ha tudod kezelni ezeket a dúhkitöréseket, nem lesz baj! Tökéletes ember nincs, hogy milyen apa lesz a férjed akkor fog kiderülni, ha gyereketek lesz! Ha nem beteges és túlzott a dühkitörése nyugodtan vállaljatok gyereket, ez kezelhető probléma!
2020. ápr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
19%

"De félek, hogy a gyerekünk sérülhet ebben."


Ezt akkor kellett volna meggondolni, amikor hozzámentél a pasihoz és megcsináltad a gyerekedet. És valóban sérülHET, de nem lehet mindenkit mindentől megvédeni. Egy impulzív embert meg kell tanulni kezelni annak, aki vele él, annak pedig a saját indulatai felett uralkodnia. A gyereket pedig nem kell agyonvédeni - neked sem! Nem az traujmatizálja a gyereket, ha apuka vagy anyuka egy váratlan dührohamában ordibál, hanem az, ha a gyerekkel utána nem ül le sem ő, sem a másik szülő, és nem beszél meg semmit.


"A munkahelyén sok a gyerek és imádják, mert nagyon tud bohóckodni és rendkívül ötletes játékokat talál ki."


Ez azt jelenti, hogy nagyon kreatív ember, valószínűleg nagyon értelmes ember és van benne szeretet. Csak te nem akarod látni. MIért is?


"Tudom, hogy jó apa lenne. De aggaszt, hogy amikor nem tetszik neki valami, akkor sok esetben vagy a hangsúlyt, vagy a szavait nem válogatja meg kellőképpen."


Ő jó apa, te nem hagyod azzá lenni. Olyanba kötsz bele, ami csak szimpla kötözködés, nem azt kifogásod, ami a lényeg.


A hirtelen haragú ember százszor jobb, mint egy mosolygó jókislány vagy jókisfiú, a Társadalom Oszlopa. Az úristen irgalmazzon meg olyantól, aki soha nem csap egyszer sem az asztalra.


A többire nem válaszolok, mert magánügy. Olvass sokat, nézz filmeket, és megkapod a választ.

2020. ápr. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
Félénk emberré nevelkedhet egy indulatkezelési problémákkal élő apa mellett. Megszokhatja, hogy konfliktushelyzetekben meg kell hunyászkodnia.
2020. ápr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%
Nektek lesz egy ijedős, rémülten engedelmeskedő gyereketek, amit nagyon fogtok élvezni, neki meg lesz egy elnyomott, szr élete.
2020. ápr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen apa mellett nőttem fel, tényleg visszahúzódóbb voltam gyerekként. Utáltam vele kocsiban közlekedni, mert folyamatosan 200-as vérnyomással szidta a többi sofőrt, és a politikai témákat is kerültem mint a tüzet, mert 1 percen belül úgy felhúzta magát, hogy az életkedve is elment az embernek. Aztán valamikor egyetem körül kinyílt a csipám, most már nemigen érzem ennek a hátrányát a személyiségemen, megtanultam kezelni. A kapcsolatunk olyan semmilyen a mai napig, sosem kötődtem úgy hozzá, mint anyukámhoz. Viszont ahogy öregszik (lassan nyugdíjas), egyre rosszabb lesz, csak már nem lakom velük.
2020. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Az én exem is ilyen volt. Azt hittem, tudjuk majd kezelni. Nem így lett. A gyerekek szorongtak, nem szerettek vele menni sehová, mert random eldurrant az agya. Én igyekeztem enyhíteni a légkört, terelni, mindent, de amikor megláttam, hogy a szemüket forgatják, ha hazajön, és inkább a szobájukba bújnak, elváltam. Azt mondták, végre. Előbb kellett volna, vagy sose vállalni vele gyereket.
2020. ápr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%
Én ilyen apa mellett nőttem fel. Otthonon KÍVÜL ő is vicces volt meg jópofa. Itthon meg úgy megütötte öcsémet hirtelen haragjában, hogy ájultan esett össze a gyerek. A bűne annyi volt, hogy bevitte a teás poharát a szobába, és két csöpp (szó szerint két csöpp) a szőnyegre ment. Szóval: Az hogy a munkahelyén bohóckodik, meg jópofizik, nem garancia rá hogy jó apa lesz. Csak csöndben elmondanám: pokoli volt egy ilyen hirtelen haragú, kétszínű ember mellett felnőni. A munkatársak előtt ő volt a tökéletes apuci, itthon meg ha anyám kihúzta a lábát, baromi gyorsan eljárt a keze. És hogy milyen vagyok most felnőttként? Nem bízom a férfiakban, tartok tőlük. Hiába nem akarom, ha egy férfi jópofizik, mindjárt azon agyalok hogy igazából mit akarhat, mi haszna lehet a helyzetből.
2020. ápr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és ha szóltunk anyánknak hogy mi van, erőszakos, akkor kidumálta, a végén mindig mi, gyerekek voltunk a hazug, apróságokat eltúlzó banda, aki szegény aput mocskolja. Mindig talált rá módot hogy megbosszulja ha panaszkodni mertünk.
2020. ápr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Milyen volt felnőni egy ilyen apa mellett? POKOL! Állandó rettegésben kellett élni! Sosem tudtuk hogyha hazaér akkor jókedvű lesz, vagy megver minket. Féltem tőle, így nem szerettem, nem kötődtem hozzá, sőt hozzászólni sem mertem, sem a társaságában beszélni. Visszahúzódó, remegő gyerek voltam, sosem mertem megvédeni magamat és kiálni magamért, így nagyon sokat bántottak a gyerekek, megvertek, megrugdostak, de még csak szólni sem mertem volna róla otthon, hiszen amúgy sem érdekelt volna senkit. Felnőttként önbizalomhiányos nő lettem, sokáig féltem a férfiaktól, ha volt párom akkor semmire nem mertem nemet mondani, nehogy ideges legyen vagy bántson, továbbá hagytam magam kihasználni mindenki által. Munka területén azt hittem, hogy semmire nem vagyok elég jó, igy mindig a képzettségemtől alacsonyabb munkát végeztem.

Az ilyen apa bántalmazó. Ne áltasd magadat, hogy tudod kezelni, mert a gyerekeid tönkremennek benne. Ugye, hogy nem ezt akarod!?

Milyen érzésekkel gondolok rá? Megbocsátottam neki, de azt sosem értem meg, hogy neki minek kellett családot alapítania. Nagy hiba volt.

2020. ápr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Hu, hat itt azert eleg durva dolgokat irtok, nagyon sajnalom a tortenteket!

Egyreszt, meg nincs gyerekunk, masreszt sose utott meg, sem engem, sem mast.

Terapiara is jar, tudja, hogy ezt az energiat masba kell forditani, nagyon sokat foglalkozik ezzel, es lathato valtozasok vannak.

Ugyanakkor tisztaban vagyok vele, hogy 100%-ig ez nem fog eltunni, azert erdekeltek a tapasztalatok.

A legjobban az a valasz tetszett, hogy utana tisztazzuk a gyerekkel, ezt nem fogom elfelejteni.

A gyerek meg nem tema, kell meg ido, hogy a sajat traumatikus multunkat elfogadjuk, de koszonom a valaszokat, es mindenkinek gyogyulast kivanok!

2020. ápr. 18. 10:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!