Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik országban lesznek a...

Melyik országban lesznek a legkésőbb önállóak és melyik országban kezelik a legtovább gyerekként a gyerekeket a leírtak közül?

Figyelt kérdés
Válaszban jó ha írtok részletesebben is és a rangrosoljátok is esetleg az országokat.

2021. jan. 4. 21:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
90%

Mondok jobbat. Magyarországon 12 éves kor felett már nem lehetsz táppénzen a gyerekkel 😆

Vagy szabi, vagy kiíratod magad a saját háziorvosoddal....

2021. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Commentke, nyugodj meg, te 60 évesen is gyerek leszel, akárhol is élsz. Pont annyi eszed van, mint egy kétévesnek. (Ezúton kérek elnézést minden kétévestől, ha megsértettem őket.)
2021. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Ki az a Commentke? Nekem ez az egy profilom van Gyakorin és ez anonim.
2021. jan. 5. 21:02
 24/25 anonim ***** válasza:
66%
Én nagyon örültem volna, ha édesanyámmal maradhatok 23-25 éves koromig, de azért, mert mentálisan instabil, gyenge ember vagyok, féltem a nagyvilágtól, de anyukám sajnos kidobott, mert már nem akarta/nem bírta elviselni a depressziómat.
2021. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
63%

10 éves nyugat-európai tapasztalattal mondhatom, hogy egyetértek a többi válaszolóval. Magyarországon nem hagyják felnőni a gyerekeket. Nemhogy 18 évesen, de 40-50 évesen se. Ilyen, hogy a szülők házához emeletet építeni, vagy a telkükre felhúzni egy házat és odaköltözni gyerekestül - ilyen sehol máshol nem jellemző. A nagymama neveli itt az unokákat is, sőt kulcsa van a lakáshoz! Kint meg inkább alkalmaznak babysittert, minthogy a nagyszülők beleszóljanak az életükbe.


Nyilván vannak más dolgok, amik meg Magyarországon működnek jobban. Pl. a kint divatos bérleti jog vásárlás tulajdonjog helyett szerintem nevetséges. És az sem szimpatikus, hogy nyugaton egyre inkább háttérbe szorul a klasszikus családmodell.


De mivel a kérdés az önállóságra vonatkozott, arra egyértelműen az a válasz, hogy Magyarországon nőnek fel legkésőbb az emberek. (De sokan egyáltalán nem nőnek fel mert soha nem szakadnak le a szülőkről.)

2021. febr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!