Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki hasonló helyzetben?...

Valaki hasonló helyzetben? (Bővebben lent) Aggódom! 😟

Figyelt kérdés

34.hétre született korababám van.

Vérzékenységgel született, ez szerencsére helyreállt neki, viszont a fekete leves ezután jött.

Egyik kontroll alkalmával kiderült, hogy "nincs kutacsa", össze van csontosodva. Egyelőre nem műtötték, több orvos véleményét is kikértük pedig.. Az egyik lábában az Achilles-szalag gyenge, ennek eredményeképp sokkal "lazább" az a lába, lábfeje kifelé ível, felálláskor is sokat lábujjhegyre áll, nem sokáig tud a sarkán megállva állni. Ehhez jön, hogy lesz hétfőn egy koponya MR vizsgálata, ugyanis megnézik mi változott, ha változott, plusz vannak "furcsaságai".. Önkéntelenül mosolyog rengetet, ez látszik, olyan néha, mint egy idegrángás. Az egyik lábát is sokat szinte állandóan mozgatja, csapkodja. Néha ívben megfeszül és a feje mintha csak lassított felvételben emelné felfelé hátra,(közben mindvégig furán csücsörít) majd hirtelen visszabukik a feje, és kb 4-5 ismétlés következik..Van, hogy a teljes felsőteste feszül meg teljesen, és hajlik hátra.. Olyan, mintha az egész idegi alapon menne, néha nagyon megijeszt. Tudom, hogy nagy valószínűséggel a napokban kiderül, mi a probléma, de érdekelne valakinek hasonló tapasztalatai voltak-e.

Nagyon aggódom.

Köszönöm szépen ha elolvastad, és sajnálom ha hosszúra sikerült, vagy néhol kevésbé érthetőre, de nem tudom másképp fogalmazni :(


2021. jan. 8. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, hogy hova jártok vizsgáltokra...


De, ha műteni kell a buksiját a korai csontosodás miatt, akkor Budapesten, az Okitiben, szívből ajánlom Dr. Markia Balázst!


A mi gyermekünk élete is, neki és az Okiti gondos ápolóinak köszönhető! 💕


A legjobbakat kívánok, sok erőt és kitartást!

2021. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudok érdemben hozzá szólni csak kérdezném,hogy milyen idős?A kutacs miatt érdekel...
2021. jan. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. Nagyon szépen köszönjük! Nyíregyházára illetve a Debreceni Klinikára kell járnunk vele, de köszönöm szépen az ajánlást, még lehet jól jön! :)


2. Most 11 hónapos, de alig 3 hónaposan derült ki

2021. jan. 8. 17:10
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Érdemben nem tudok okosat, hasznosat. De szívből kívánom a legjobbakat,gyors felépülést a műtét(ek)ből, jó egészséget!
2021. jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy ezt igy leirtad, en epilepszias rohamokra gondolnék. Nem vagyok gyermekneurologus, csak neurologus, de en mindenkepp neurologiai kivizsgalast, koponya MRI-t, video-EEG-t javasolnék. Ha a fent elsoroltakat nem csinalja nagyon gyakran (tehat nem biztos hogy megismetlodik a párperces kivizsgalas alatt), akkor probald meg a telefonodon videon rogziteni, amikor en gyakorlatoztam a gyermekneurologusok nagyon orultek az ilyen felveteleknek, sokat segitett nekik.


Kitartást!

2021. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Csatlakoznék az előttem szólókhoz, kitartást és jó egészséget nektek:)
2021. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs kutacsa, az "csónakfejűség".

Ne félj tőle, szomszéd kislány is azzal született. Párszor műtötték, semmi baja nincsen!

2021. jan. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki jókívánságát és a hasznos válaszokat is! Bízunk a legjobbakban. :)


#5 Köszönöm válaszát, hétfőn kerül sor MRI vizsgálatra, a további vizsgálatok az alapján fognak folytatódni

2021. jan. 8. 18:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi volt a vizsgálaton?
2021. jan. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
CT vizsgálat semmi "nagy bajt "nem mutatott ezt mondta az orvos, viszont egy hónap múlva kontroll vizsgálat neurológián, papíron feltüntetve csecsemőkori agyi bénulás áll..
2021. jan. 28. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!