Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogy tud ennyi mindenben...

Ki hogy tud ennyi mindenben helyt állni?

Figyelt kérdés

Tudom, sokat segít ha az embernek van segítsége, támasza.

Itt most olyanoktól kérdeznék akik egyedül vannak a gyerekekkel.

2 gyerekem van. Párom sokat dolgozik. Így én vagyok velük egyedül.

Így nagyon nehéz mindenben helyt állni.

Egyszerűen elvesztem már mint anya, mint nő. Saját magamat is elvesztettem. Egyszerűen nem tudok önmagam lenni. Nem tudom azt se csinálni amit szeretnék. És ott van a háztartás is.

Egyszerűen azt érzem, hogy belefáradtam az egészbe.

Ki hogy csinálja, hogy osztja be az idejét, hogy mindenre jusson?


Délelőtt a nagyobbik oviban van. A kisebbik alszik. Addig igyekszem mindent megcsinálni itthon. És még így is marad ez az délutánra. Meg ha délelőtt nem csinálnék semmit. Úgy értve, hogy mondjuk csak magammal foglalkoznék. Akkor meg délutánra maradna minden. Így akkor végképp nem maradna a gyerekekre idő.

Este meg már kb örülök ha élek. Nem hogy mondjuk olvassak, vagy varrjak vagy valami.

Meg szerintem az is benne van már, hogy 5. Éve annyi áldozatot hoztam már. És annyi mindent megvontam magamtól.

Tudom ezzel jár a gyerek. Meg ők az elsők mindig.

Csak már kb bediliztem már ebbe az egészbe. És próbálok kitörni, de annyira nehéz.

Ki hogy csinálja?

Vagy van napirendetek? Én már többször írtam, de valahogy sose az alapján telik el a nap.

Vagy heti rend? H melyik nap mit, kivel?



2021. jan. 14. 11:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

A nagyobb lányom ovis. Én 5:30kor kelek, nyugis kávé, olvasás, sminkelés stb 6:39kir keltem a kucsiket öltözözés tápszer, majd a nagyot. 7:30kor visszük őt oviba. Hazaérünk reggeliznek az ikrek (10 hósak) majd ők mászkálnak játszanak még én főzök, takarítok. (ovi előtt elindítom a mosást, az mire hazaérünk lejár, csak a szárítást indítom rá. Baromi nagy segítség h nem kell teregetni)

Ebédeltetek, aztán a kicsiket beteszem az ágyba.kb 1 óra alvás. Addig én netezek, hajat festek, körmöt csinálok.

Ha ébrednek akkor kijönnek játszani, én elmosogatok, pakolászok, játszom velük. Ha a férjem tudja elhozza a nagyot, ha nem akkor megyünk érte. Utána együttjátszunk, ga a k8csik elszenderednek, akkor a naggyal beszélgetünk kártyázunk. Este én 7kor már készítem oda az éjjeli evéshez a tápszert, kikészítem a pizsiket stb...

Vacsi, aztán fürdés. Az ikreket fektetem. Ha alszanak a nagy pancsol, közben játszunk beszélgetünk. Mese olvasás alvás.

Ez kb 10körül van.

Lemegyek gyorsan összepakolok, kiteszem a reggeli ruhájukat stb.

Ha a férjem délutános akkor kb 11re itthon van. Éjfél körül fekszünk le.

Kb így van felosztva a napunk. Persze vannak jobb és rosszabb időszakok. De úgy gondolom fontos h legyen időd magadra. Ha csak napi pár óra akkor is.

Nálunk hétvégén is melózik a férjem (túlóra, maszek, vagy a saját házunkat szépítgeti) de ha épp nincs semmi, akkor én megyek GYEREK NÉLKÜL bevásárolni, vagy barátnőzni.

Havonta 2havonta megyünk a nagyikhoz, olyankor mindig jut időm az ottani barátnőmre, shoppingolni, randizni a férjemmel

2021. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%
11 es minden tiszteletem a tied. Nekem ez a pokol lenne.
2021. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
7#es vagyok miért? Te hogy oldanád meg? Nem kötekedésből tényleg kérdezem..nekem is sok. Mondjuk nem tett hozzá hogy 40nm en élünk egy szobás lakásban. Alul felül szomszédok akik naponta elmondják hogy este 5től ne zajongjunk..de most hogy költözünk jobb lesz:) bízom benne
2021. jan. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelésem sincs hogy oldanam meg. Ennél sokkal spontánabb vagyok. Mondjuk ez az egyik oka, hogy nem tervezünk nagy családot. En tényleg öngyilkos lennék, ha így kene élnem.
2021. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
67%

11 vok.

Hát mi sem így terveztük 😂

De már a nagylányom is nehéz eset volt csecsemőnek IS.

Így a napirend fontos lett az életünkben, m8ndenki érdekében. Nekünk is hiányzik h bepattanjunk az autóba és elmenjünk túrázni, vagy csak vacsizni valahova (ez mióta gyerek van olyan szervezést igényel...)

De így most azt hiszem sikerült kompromiszumokkal egy élhető életet berendeznünk. 😊

2021. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de ez nagyon egyszerű: a párod vegye ki jobban a részét. Ennyi. Ha nem tudja megoldani, akkor nem lesz jobb.
2021. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok , de kibirok így pár évet majdvissza áll minden ahogy a gyerekek növögetnek :) amég csakegy baba volt nagy szabadság volt vele az első év szinte sose voltunk otthon mindig mentünk ide oda. Máshol ettünk nem szórakoztam otthon ezekkel vagy ha igen 5 perc alatt dobtam össze mindent. Aztán jött a második az első év szörnyű volt mire végre fellélegeztem kiderült jön a 3. De mist már nem csinálnám másképp nehéz időszak de ez is csak egy pár év és mehet minden tovább:) tanulok is közben , majd ha a legkisebb is másfél éves lesz már szeretnék elkezdeni dolgozni és visszaállni a mozgásba stb a legjobb, hogy az építkezésünkön is részt vehetek végre! Szerintem nehéz de megéri azért az a sok idő amit velük töltök nagy érték én élvezem azthiszem sose tudott semmi boldogabbá tenni , mint a családom. Gyerekestől-Férjestől:D 3 akkor 3 először nem akartam családot főleg ekkorát, de most meg hülyének nézem azt az énem aki ebből ki akart maradni😀
2021. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!