Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy bírjátok, hogy a...

Ti hogy bírjátok, hogy a családtagok beleszólnak mindenbe a babával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Lehet csak a hormonok miatt van, de én azonnal robbanok, ha elkezdik osztani az észt hogy terhességem alatt mit csináljak és mit ne. Most leginkább anyósom aki kiveri a biztosítékot, de más családtagok is mondanak szépet, és ne értsétek félre, ha tanácsot adnak azt örömmel fogadom, de amikor szó szerint nekem támadnak a hülyeségekkel akkor legszivesebben megfejelném az illetőt :(


Pedig amúgy anyósom tünemény de amióta tudja hogy terhes vagyok megbolondult (vagy én bolondultam meg)


Kedvenc témái, hogy adjuk az apuka nevét a kisfiamnak, és házasodjunk össze, az apasági nyilatkozat nem elég, meg hogy mindenből két tányérral egyek mert kell a gyereknek is és ha nem akkor beteg lesz, illetve melyik terhesvitamint szedjem, mert ha nem azt amit ő mond akkor beteg lesz, milyen nadrágot vegyek fel mert a kismamanadrág elszoritja a hasat, és bármit csinálok az rossz, mert "így beteg lesz a baba".


Tegnap pl azért felhívott este, hogy dobjuk ki házicicánkat az utcára azonnal, vagy adjuk el, hozzá se érjek mert árt a babának! :( egy születése óta lakásban tartott (féregtelenített, ivartalanított, állatorvos által havonta ellenőrzött) cica! Nőgyógyászommal beszéltem erről, minden rendben van, nem is értem..


És hogy én mégis mit képzelek, hogy megtűröm magam mellett a cicát, mert az ő unokája beteg lesz így.



Tudom, biztos aggódik de nagyon felzaklatott vele, ha nem párom anyukája lenne már elküldtem volna a búsba..


Ti hogy bírjátok az ilyet?

Nekem nagyon nehezen megy:(



2018. júl. 19. 11:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Hát én ezt nem viselném el. Nem érdekelne, hogy a párom anyukája. A saját anyámnak se tűrném, nem hogy az anyósnak. Párod tegye helyre, mert csak rosszabb lesz, ha meglesz a baba.
2018. júl. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az #1-vel! A saját anyámtól sem tűrném ezt.


Állítsd le, ha most nem teszed, akkor a baba mellett még többet fog beleszólni.

És bocs de ezekután én biztos nagyon figyelnék minden mozdulatára nálunk nehogy "véletlenül" kiengedje a macskát.


Uh de felbosszantott a történeted, ne hagyd magad kérlek. Anyósod buta, nem tehet róla, de a babával kapcsolatos dolgokat bízza rátok. A férjed is leállíthatná.


Jaj de jó, hogy az én családom nem ilyen.. semmibe nem szólnak bele. A páromnak meg kb nincs is családja, így ők sem tehetik.

Nekem csak az okos kolléganőim maradtak.. de azoknak meg inkább már nem is mondok semmit, így nen tudnak okoskodni.

2018. júl. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Hat úgy, hogy mrg csírájában elfojtottam az egesz okoskodasdit és megmondtam, hogy ne szóljanak bele, mert a mi gyerekünk! Nálunk is anyós lovagolt minden témán, hogy én mégis miért nem szoptatni az ő unokáját, és hogy az ő unokájának mindenképpen a férjem nevet KELL kapja, mást opció nem lehetseges és hogy így meg úgy. Tehát mindig kiemelte, hogy az “ő unokája”. Elmondtam, hogy a baba az ÉN és a férjem gyereke és nem neki szülök unokát, úgyhogy vegyen vissza. Mindig előjött a szoptatás-névadás-terhes vitaminok kisregéivel, aztán miután betelt a pohár elmagyaráztam neki, hogy majd én eldöntöm szoptatok-e vagy sem, tudta hogy idegenkedek a szoptatastól és emiatt lovagolt a témán mindig. Utána leállította magát a szülésig, utána pedig mikor megtudta nem szoptatok, ismét jött a mondókájával, számon lettem kérve mégis ezt hog képzelem, na ott nekem időm se volt megszólalni, mert a férjem küldte el a büdös fenebe és közölte vele h amíg nem tud viselkedni, erre se jöjjön.

Úgy hogy kérdező, nem vagy ezzel egyedül, azt tudom tanácsolni, hogy NE engedd hogy predikaljon bárki is és ossza az észt, állítsd le őket, anyost viszont a ferjednek illene lenne féken tartania..

2018. júl. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
3mas vagyok, még annyi h ugyanilyen nevetséges pataliat csapott akkor is, mikor megtudta hogy mindkettőnk nevét lapja kötőjelesen a baba.... Lényegében semmi nem felelt meg, amit csináltunk és tudom ha akkor és ott nem állítjuk le, mai napig jönnek okoskodni.
2018. júl. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még olvasni is szörnyű volt. Én biztos rendre intenem a helyedben. Aztán ha nem fejezi be a hulyesegeit meg kell mondani, hogy találkozni se kötelező. Ez a te terhességed. Az övé óta valószínűleg eltelt már 30 év is és azóta rengeteg minden valtozott.
2018. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem szólnak bele. Mert elsőre figyelmeztetem őket, másodszorra nem találkozunk. Meglepően gyorsan tanulnak az emberek, hogy hol a határ, ha betartatod.
2018. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk így érte el, hogy bezárt az információ csap.

Amikor kiderült, hogy lány azt akarta, hogy a Férjemnek szánt lány nevet kapja. Majd előszedte a babaruhákat, hogy azokat hordhassa.

És ez csak a kezdet volt.

Hiába próbálkoztunk nem tudtuk leállítani, mert csak próbálta erőltetni az ő akaratát. Szóval soha nem mondunk semmit előre csak tényeket közlünk.

2018. júl. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudsz a pároddal beszélni, hogy próbáljon valahogy az anyukájára hatni, hogy ez így nem oké?


Alapesetben azt írnám, hogy lépj fel nagyon erélyesen, de ugye írtad, hogy amúgy tüneményes anyósod van és a soraidból úgy veszem észre, hogy kicsit régivágású módon aggódik a születendő unokája miatt, nem pedig "ki ha nem én" módon okoskodni próbál. Nálunk ilyen okoskodó megmondóemberek voltak, őket keményen leépítettem, de egy alapvetően jó anyóssal talán nem ez az eljárás. :)


Szóval én mindenképpen azt javaslom, hogy próbálj vele szépen, nyugodtan beszélni, érvelni, ha nem, akkor párod vagy egy rokon, aki közeli hozzá, akire hallgat. Tudatosítani kell benne, hogy vigyázol a kis unokájára és nem lesz semmi gond, de ezt tudod magadtól is és alaptalan dolgok miatt aggódik. Megemlíteném neki azt is, hogy mivel ő tapasztaltatabb, ha segítségre, tanácsra lesz szükség, ki fogod kérni a véleményét és mindenképpen számítasz rá.

2018. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Úgy megnyugodtam, hogy nem én bolondulok meg a terhességtől!


Az a helyzet, hogy a saját családom nem is szól ám semmibe bele, csak párom édesanyja és unokatesoja engedi ezt meg magának;

Pl. Az is probléma, hogy miért a Czeizelbe járok uh-ra, bár ott már én csak röhögni tudtam


Én meg problémát nem szeretnék magam köré, szóval eddig tűrtem és kedvesen nyugtattam anyós pajtást hogy a babával minden rendben, nyugi


De az állatos témára nagyon ugrottam, még sírtam is hogy meri mondani hogy dobjam őt ki.. :)


Az a baj, hogy én nem aza típus vagyok aki szépen szól hogy álljon le, tűrök aztán robbanok, és ezt szeretném elkerülni, de ezek szerint ráfér a beszélgetés mindenkire

2018. júl. 19. 12:58
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én anyósomról írtál volna. (Annyi különbséggel, hogy ő előtte is egy nehéz eset volt.)

Mi is elmondtuk neki, hogy mit hogyan szeretnénk: pl a gyerek nem fog olyan nevet kapni, amilyen már van a családban, de ő erősködött, hogy a férjem nevét vigye tovább. Mikor kiderült, hogy lány, akkor először szerette volna, ha az ő elvetélt magzata nevét kapja, aztán anyósomét vagy anyósom anyjáét (akivel szintén rossz a kapcsolatunk). Egy ideig tűrtem és nem szóltam, de szakadt a cérna, amikor bejelentette, hogy a szülés időpontjára 2 hét szabadságot vesz ki és hozzánk költözik az 50 nm-es lakásba (úgyhogy megkértem mindenkit ne cuccoljon hozzá k, mert ez engem nagyon zavarna), hogy elláthassa a babát míg én főzök meg takarítok. Mondanom se kell, előtört belőlem az állat és kiabálva tettem helyre a dolgokat. Azóta csend van, mi nem kérdezünk és nem mondunk semmit, csak már kész tények elé állítjuk, ő meg duzzog magában és mindenkinek lehord engem.


Szerintem ti a férjeddel próbáljatok meg szépen, észérveket felsorakoztatva beszélni az anyósoddal. Mondd el neki, hogy ha tanácsra lesz szükséged, akkor úgyis hozzá fogsz fordulni, de most egyenlőre még úgy érzed, hogy nincs semmi gond. Ha erre sem reagál, akkor erélyesebben kell rászólni.

2018. júl. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!