Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy állítottátok le a rokonok...

Hogy állítottátok le a rokonokat akik mindenbe beleszóltak és mindent jobban tudtak?

Figyelt kérdés
Még nem született meg a babám, de már most felül bírálják páran, hogy mit veszünk neki és milyet, mit csinálok terhesség alatt, bármi ami eszükbe jut. Nyilván később rosszabb lesz. Rosszul esik amit csinálnak, de ha azt mondom, hogy meghallgatom őket de aztán úgy csinálom a dolgokat ahogy én jónak látom, akkor a fejemhez vágják, hogy én biztos jobban tudom akinek sose volt gyereke mint ők, akik már felneveltek x gyereket. Szóval sértődés nélkül, hogy lehet leállítani őket?
2019. júl. 1. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A legevidensebb módon: "köszönöm a tanácsot, majd lehet hogy megpróbálom, de most így jó egyelőre ahogy én szoktam"


Ennyi. Nem atomfizika.

2019. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem lehet sértődés nélkül. Vagyis 1 alkalom után még esetleg.,de utána nem tudtam én sem. Én nem engedem, h bele szóljanak, mit miért csinálok. Én gyerekem. Van 1 rokonom, mindig okoskodik, mert neki 5 hónappal idősebb a babája, azt hiszi mindig mindent jobban tud. Múltkor megmondtam neki, h biztos jobban ismeri a gyerekemet, mint én vagy az apja, na abból már értett. Én kifejezetten utalom, mikor az anyám vagy az anyosom azzal jönnek, h ők annak idején másképp csináltak. Arra mindig az a válaszom, h most más világ van, és donthessem el én, h mi a jó nekünk. Elhiszem, h sokszor segíteni akarnak ezzel(ő szerintük), de nekem kell kitapasztalnom, h mi a jó gyerekemnek. Folyamatosan tanulok, mivel az első gyerek,de nem mindenkinek ugyanaz válik be, minden gyerek más. Megmondtam nekik, h ne szóljanak bele a mi dolgunkba, először nem tetszett nekik, de hatott a dolog.
2019. júl. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél a pont.
2019. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Mivel még meg sem született a babájuk, azt nem tudja mondani, h "ahogy én szoktam"
2019. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szoktam mondani ilyenkor, hogy "értem".

És ha mondja tovább, akkor mindig néha. "Értem." Ennyi.

Nekem bevált. :D

2019. júl. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, de azt mondhatja, hogy "ahogy én jónak látom."
2019. júl. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti módszerével szoktam élni, azt mondom, hogy "aham". Ugyanez a tapasztalat később is hasznos lesz, amikor már nagy a gyereked, és a kisgyerekeseknek van közléskényszere, hogy mit mennyivel jobban csinál, mint te anno.
2019. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
4, a vásárlására mondhatja, hogy mit miért vesz. És a tanácsok 99%-a úgyis a baba születése után jön majd!
2019. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jutott eszembe, hogy ez csak a jéghegy csúcsa. Akkor lesz igazi ha megszületett. Ez még csak ízelítő
2019. júl. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az anyasághoz való érettséget az is jelenti, hogy kiállsz magadért és simán lekezelsz ilyen hétköznapi helyzetet. Megköszönöd de úgy csinálod ahogy akarod, témát váltást ha nem pattan le a rokon a tanácsolásról. Nem kell ekkora feneket keríteni ennek. Mindennapos dolog.
2019. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!