Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan hogy egy...

Tényleg van olyan hogy egy szülő nem örül egy 2-es osztályzatok? Ezt meg is mondja a gyerekének?

Figyelt kérdés
Sokszor halottam olyat filmekben hogy egy szülő nem örül annak ha gyereke 2-est kap amit én sosem értettem hiszen a 2-es az jó jegy nem? A 2-es az nem bukás annak örülni kellene nem? Valóságban is létezik olyan hogy egy szülő azt mondja a gyerekének hogy a 2-es az nem jó? Több iskolába is jártam Gimi-be az az nem valami szakiskolákba mégis mindenki örült a 2-esnek.

2021. jan. 17. 17:03
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, melyik iskolai fok, milyen tantárgy, milyen képességű a gyerek, mi a célja.


A legidősebb gyerekem 7. osztályos, jó képességű, így nála jelenleg rossz jegynek számít a kettes. De ha pl. részből kapta a korlátgyakorlatra, akkor nem akadok ki. Míg ha egy memoriter akkor tuti rákérdezek, miért nem készült.

(Mondjuk még sose szerzett kettest és egyest, így valójában nem tudom, hogy reagálnék, csak gondolom.)

2021. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
68%

Nagy gondban lennénk, ha még jutalmaznom is kéne a gyereket egy kettesért.


A gyerek nem hülye, ha nem hozza a négyes átlagot az iskolában, akkor addig magyarázom neki, hogy tanuljon, amíg inkább tanul, ahelyett hogy engem hallgasson.

2021. jan. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
94%

“2-es az jó jegy nem? ”

Nem, a kettes soha nem volt jó jegy. Max azoknàl akik mindig csak bukdàcsolnak. De nem mindenki a minimumra törekszik szerencsère.

2021. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Azért az tévedés, hogy ne tudna egy gyerek pár percnél többet figyelni (pár kivételes eü helyzettől eltekintve). Egy középiskolásnál pedig mindenképp elvárás, hogy a 45 perces órákat figyelmesen végigülje és 1-2 órát önállóan tudjon tanulni. Egyetemen már gyakorlatilag az a munkája a hallgatónak, hogy önállóan tanuljon, fenntartsa a figyelmét és motiválja is saját magát. És ez csak egy évvel van a középiskola után.

A gyerekek a saját szórakozásukra, hobbijukra is tudnak tartósan figyelni, a tanulás ettől csak abban tér el, hogy ahhoz is kell egy megfelelő motiváció. De nem a képesség hiányzik belőlük, ez biztos.

2021. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

"as de azért a 4-ea 5-öst nem lehet mindig úgy megszerzni hogy csak megjegyzed az óra anyagát"


Dehogynem. Leges legelőször az érettségire tanultam életemben, addig elég volt bejárni. És de, nem mindenkinek kihívás figyelni.

Az egyetem már egy csöppet más volt, ott már sok tárgyból nem számított rossznak a kettes, örültünk, ha görbült. Hozzáteszem: jellemzően 60 %-tól volt 2-es, ami középiskolában már erős hármast jelentett volna.

Sőt, volt nem egy olyan tárgy, ahol 80 %-tól volt meg a zh.


Egyébként nyilván a gyerek képességeitől is függ, hogy ki minek örül.

Lányom oxigénhiánnyal született, figyelemzavaros, diszlexia veszélyeztetett keresztdominancia miatt, nemsokára kezdi az iskolát, születése óta fejlesztésre jár. Na nála lehet, hogy öröm lesz a kettes, de igazából már annak is örülök, hogy normál iskolába fog járni.

2021. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
81%
Én magam sem örültem volna a kettesben, még egyetemen sem. A legkisebb gyerekem idén érettségizik, a bátyjai egyetemisták. Az érettségiző gyerekemnek egy db. hármasa van az idén, a többi négyes - ötös. Igaz, tanul is, mert vannak céljai. Top 20 gimnáziumba jár egyébként. A nagyobbak is jó tanulók voltak, egyetemen sem a kettes a cél. Igen, van ilyen diák is, középiskolás korra megértik, hogy ha egyetemre akarnak menni, akkor tanulni kell.
2021. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
77%
Erettsegiig a kettes nagyon gáz. Nem hinnem, hogy az a cél, hogy ne bukj meg. Hogy a minimumot hozd. Arról nem beszélve, hogy átlagos képességű gyerek a 3-ast össze kell tudja hozni. Ha nem teszi, akkor szarik rá. És ez a baj. Ha a gyerek elmaradott vagy tanulási nehézsége van, lehet jó. Egyetemen meg már valóban “mindegy”.
2021. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nem jó jegy a kettes. Majd az egyetemen elfogadható lesz, egy gimnáziumot végig lehet csinálni úgy, hogy minimális kettest hoz haza a gyerek. De nálunk ötösért se jár jutalom, nemhogy hármasért vagy kettesért.
2021. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
85%
Azért aki azt írja, hogy egyetemen mindegy, az téved. Az én szalonon 3.5 -es átlag alatt atsorolnak önköltségesre, utána félmillió a féléves tandíj.
2021. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
86%
Szakomon
2021. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!