Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg van olyan hogy egy...

Tényleg van olyan hogy egy szülő nem örül egy 2-es osztályzatok? Ezt meg is mondja a gyerekének?

Figyelt kérdés
Sokszor halottam olyat filmekben hogy egy szülő nem örül annak ha gyereke 2-est kap amit én sosem értettem hiszen a 2-es az jó jegy nem? A 2-es az nem bukás annak örülni kellene nem? Valóságban is létezik olyan hogy egy szülő azt mondja a gyerekének hogy a 2-es az nem jó? Több iskolába is jártam Gimi-be az az nem valami szakiskolákba mégis mindenki örült a 2-esnek.

2021. jan. 17. 17:03
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
87%

Nem


Nem örülök a kettesnek


Én magam osztályzatainál a 3-ast is megalázónak éreztem általánosban.

Tanulás nélkül voltam 5-ös több tárgyból dicséretes is.

Így nekem a 4-es sem volt öröm, szüleimnek sem.



De ahogy a 8-as, én sem tanultam meg tanulni..

Még fimiben is 4,5 voltam, egy 3-assal, de éreztem a tanulás hiányát.. persze jobb dolgom is volt annál, mint minden tininek.


Énaz egyetemen szívtam nagyon.. át kellett értélelnem a folgokat.. ott a 2-es is öröm volt..

2021. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
36%
19 ezért írtam, hogy “mindegy”. Nem tudom amúgy, 4,7-és kredit indexem volt, nem tudom hogy megy ez az átsorsolás. 🙂
2021. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, nálad komoly bajok lehetnek, ha szerinted még a 2-est is "jutalmazni" kell...


14 évesen C1 nyelvvizsgát csináltam angolból, 16 évesen németből, majd 18 évesen spanyolból. Gimnázium mellett úgy, hogy közben versenyszerűen táncoltam is.

Nem fogom azt mondani, hogy ezek tanulás nélkül jöttek össze, pusztán odafigyeléssel és szerencsével. Mert tanultam keményen még a szünetekben is. Az meg nettó hülyeség, hogy egy középiskolás gyerek pár percnél tovább ne tudna figyelni... Még az én 3 évesen figyelmét is tovább le lehet kötni, nemhogy egy majdnem felnőtt emberét.


Nyilván képességtől is függ, hogy ki minek örül, de nálunk a kettes sosem lesz szint.

2021. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
23-as A majdnem felnőttől egy Gimis még messze van. Egy egyetemistára mondjuk már mondhatod hogy majdnem felnőtt. Egyébként elég rosszul neveltek téged a normális gyerekek mobiloznak szünetben/otthon és nem tanulnak.
2021. jan. 17. 18:40
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
A normális gyerekeknek céljaik vannak, ezért tanulnak. De ha az érettségi a végcél, akkor elég lehet a kettes. De jutalmat tuti nem kaptam volna érte a szüleimtől.
2021. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez a kérdés nettó trollkodás. Egy gimis pár percnél tovább nem tud figyelni, és az a normális, ha mobilozik szünetben? Kérlek. Még ha azt mondanád, hogy az a normális, hogy kinn fociznak az udvaron. Nem tiltanám a mobilt, de az nem oké, ha egy gyerek csak döglik és nyomkodja.
2021. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
93%
A kérdező 7-es kommentje meggyőzően bizonyította számomra, hogy megint egy unatkozó trollba botlottunk. :-)))))
2021. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Főiskolán volt olyan tárgyam, amiből elmentem javítani, mert nem voltam elégedett, hogy csak 2-esre sikerült a zh-m.

Az általános elsőbe járó gyerekem is végig tudja ülni a tanórákat, ne röhögtess. Látom a képességeit, nemhogy nem örülnék nála a későbbiekben a 2-esnek, hanem szankcióra számíthatna.

2021. jan. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

23-as vagyok


Nem hinném, hogy rosszul neveltek volna.

32 éves vagyok, van karrierem, megállok a saját lábamon és büszkén mondhatom, hogy "letettem valamit az asztalra". Senki segítségére nem szorulok, nem kell a hónap elején várjam, hogy mikor kapom a segélyt, attól sem kell tartanom, hogy a bank elviszi a fejünk fölül a házat. Ha a gyerekemnek valamire szüksége van, vagy szeretne valamit, gondolkodás nélkül megvehetem. Ugyanígy magammal is így vagyok, nem kell azon matekozzak, hogyha megtetszik egy táska, vagy cipő, hogy honnan vegyem el az árát, vagy hogy hány hónapot spóroljak rá. Utazni is utazhatunk nyugodtan, nem kell lesnem, hogy mikor lesz 10%-kal olcsóbb a repülőjegy, vagy nem kell kompromisszumot kötnöm a szállásokkal kapcsolatban.

Megvan az anyagi biztonságunk és büszke vagyok arra, hogy ezt a tudásommal, kitartásommal és kemény munkával értem el.

Ha ennek az volt az ára, hogy nyári szünetben heti másfél órát különórán kellett töltenem, vagy éppen naponta elő kellett vennem az 1000 kérdés, 1000 válasz nyelvvizsgakönyvet, akkor úgy gondolom, hogy elég jól jártam...


Az meg a te szegénységi bizonyítványod, hogy szerinted egy gyerek otthon, szabadidejében csak mobilozhat. :)

2021. jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
egyet értek pár előttem szólóval, egyetemen jónak számít, középiskolában nem valami jó, általános iskolában pedig rossz.
2021. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!