Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a ránevelő...

Mit gondoltok erről a ránevelős dologról?

Figyelt kérdés

Van egy extrémsport, amit nagyon szerettem volna verseny szinten űzni, de mivel elég későn kezdtem (17 évesen) és fiú vagyok, ezért már csak amatőr szinten tudom űzni, eredmények nélkül.

Egyébként a Downhill nevű sportról van szó, itt van egy videó annak aki nem tudná, hogy mi ez: [link]

Szóval arra gondoltam, ha lesz gyerekem, akkor kicsi korától kezdve ránevelném erre a sportra. Ilyen kicsi gyerekbiciklivel kezdene, hordanám ki erdőbe, kicsi akadályokon gyakoroltatnám meg ilyenek, mondhatni én lennék az edzője. És így mivel nagyon kicsi korától kezdve elsajátítaná ezeket a dolgokat (ami belőlem hiányzott sajnos), ezért 15-16 éves korára simán lehetne licenszes versenyző, járhatna külföldre versenyekre meg ilyenek, akár világbajnokságra is, én pedig támogatnám ebben. És így szerintem tök jó lenne, hogy egy olyan sportot űzne, amit esetleg tudnánk együtt csinálni, értek hozzá, és van benne tapasztalatom nekem is. Meg sok gyereknek ez az álomsportja is, mert elég "menőnek" néz ki, szóval gondolom ilyen szinten is örülne neki majd ha nagyobb lesz. Ti mit gondoltok?


2021. jan. 17. 19:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Szóval azt szeretnéd, hogy a majdani gyereked élje meg az álmaidat helyetted. Ha tetszik neki ha nem. Hát gratulálok. Inkább ne is vállalj gyereket
2021. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Kicsit naiv álom, de... Ha a gyerek is akarja,miért ne?

Ha ne akarja, akkor azért remélem időben abbahagyod majd a "ranevelest" :)

Aztán lehet 3 lányod lesz és ők nevelnek rá inkább a póni versenyekre :P

2021. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Jó, talán túlzás volt. Nem kicsi korában kezdeném inkább akkor, hanem kicsit idősebb, 6-7 éves korban mondjuk. De hát ennyi idősen a legtöbb gyerek amúgy is bele van bolondulva az ilyen látványosabb sportokba (motorozás, autóverseny stb), gondolom sok gyereknek tetszene ez is.
2021. jan. 17. 20:12
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknevelésben ez súlyos hibának számít.

Akár hiszed, akár nem.


Nem válthatja a gyereked valóra a TE álmaidat. A saját életedet csak TE élheted. Senki más.

2021. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Nekem pl nem tetszik ez a sport, nem tudnának rávenni erre. De ha a gyereknek is tetszik, semmi akadálya annak, hogy akár versenyszerűen is űzze. De ha nem tetszik neki, nem erőltetném.
2021. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%
A gyerek nem arra van, hogy a meg nem valósult álmaid beteljesítse. Figyeld, mi érdekli őt, és annak megfelelően válasszatok sportot. Persze nem kizárt, hogy a te érdeklődésed, hobbid őt is érdekli, de előre eldönteni, terveket szőni, hogy majd mit fog csinálni és milyen szinten, nem szabad. Ha meg nem érdekli, akkor nem szabad erőltetni, ez a te álmod, nem az övé.
2021. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
83%
Úgy gondolom, hogy ha nem viszed tulzásba, ha nem erölteted, akkor semmi gond. Mindez felfogható egy tök jó apa-gyerek programnak. Szerintem érthető, hogy a saját álmaidat kivetítenéd a gyermeked életére, de célszerű ezt egy kicsit tágabban értelmezni. Például: nem csak a downhillre hasonlító sportokat gyakorolnátok, hanem mindenfélét és hagyod, hogy ő döntsön. Ha ennyi sportot kipróbálsz vele, az már alapból egy nagyon jó szülő gyerek program, ami nem csak megerősíti a kapcsolatotokat, hanem konkrétan lehetőséget adsz neki, hogy rátaláljon a saját "szenvedélyére", megadod neki azt a lehetőset, ami neked nem volt
2021. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit könnyebben ráveszel, mint egy 7 évest, úgy értem egy másfél éves valószínűleg elkezdi utánozni az apját, egy idősebb gyerek viszont lehet, hogy sakkozni akar, vagy bármi mást. Szerintem ne erőltesd, te se örülnél ha a szüleid rádnyomnának valamit, amihez semmi kedved. Ha van kedve az persze más.
2021. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

Anya vagyok. Fiam van. Soha nem szülnék egy olyannak, aki már kiskorától arra akarja tudatosan nevelni a gyereket, hogy 18 éves koráig a lehető legtöbb csontját eltörje. Ápolni meg majd persze az anyjának kell...

és ismerem ezt a sportot. Egy nagyon jó barátom is űzte. Aztán korhazba is került egy olyan ugrás miatt, amiben ketté repedt a sisakja, örült makja volt, hogy nem halt meg 16 évesen, neki is elmondtam, hogy egy eszement idióta és jó lenne, ha a családjára is gondolna. (Nem, nem szar minőségű volt a sisak) Ha valaki erre akarná “nevelni” direktbe a gyerekemet, akiért én 9 hónapig dietaztam, kinkeservek között megszültem, felneveltem, az biztos, hogy maga kerülne korhazba. Pont elég lesz, ha magától áll elő a hulyesegeivel, amit ő talál ki, nem kell hogy valaki biztassa.

2021. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Pedig ha a statisztikákat nézed, jóval veszélytelenebb sportokban halt meg egy csomó ember, DH-ban pedig még egyetlen egy halálesetről sem tudok, tartós bénulásból is még csak pár eset volt. Tehát ennyi erővel mindenféle sporttól lehetne félteni a gyereket.


Egyébként meg nem fogom ráerőltetni ha nem akarja, de elkezdeni mindenképp jó lenne, hogy ténylegesen kiderüljön, tetszik-e neki.

2021. jan. 17. 20:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!